Најубав јазик според вас?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetgirl1106, 5 ноември 2012.

 1. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Ајде да видиме...кој јазик го сметате за најубав?
  Според мене италијанскиот! :$
   
  На Jay-jay, srcekrsacka, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.733
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Италјанскиот дефинтивно :) Многу мелодичен глас,ептен го сакам. :lol:
   
  На Jay-jay му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Италијанскиот, дефинитивно, најубав ми е :inlove: :angel: некако е весел, звучен :)
   
  На Jay-jay и N.Kety им се допаѓа ова.
 4. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Италијански, португалски.
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
  Англиски и италјански ! :inlove:
   
  На Jay-jay му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  Италијански и англиски со бритиш акцент :D
   
  На rici.aaaaa и Jay-jay им се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Француски :inlove:
   
  На Boomgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Руски,англиски и шпански.
  Особено рускиот ми е преубав јазик,а и се трудам да го научам :wasntme:
   
  На FotoLina3, La.Reina.Del.Sur, wolf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Ау да, рускиот го ставам на врвот!
  Предобар ми е, уште да знаев нешто да кажам и ќе беше топ. :D

  После шпанскиот го ставам на листата, ептен ми е милозвучен и обожавам да го слушам!
  Јас го научив од сериите порано што беа. Се можно пратев, и ај да не научам нешто :D.
   
  На FotoLina3, La.Reina.Del.Sur, wolf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. SweetDream

  SweetDream Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Секој јазик си е убав и посебен на свој начин.
  Според мене најубав е францускиот се уште го немам изучувано....освен неколку збора што ги знам додека бев во Франција но, имам голема желба....прекрасен јазик е :inlove:
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Италијански и Руски :) :) :)
   
 12. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  Грчки, шпански, и португалски
   
 13. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  30
  Италјански :) :) :)
   
 14. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  243
  ДЕФИНИТИВНО ФРАНЦУСКИ :inlove: :inlove:
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.246
  Допаѓања:
  1.320
  Италијански ,шпански ,француски ,турски и американ инглиш.
   
 16. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Италијански, Француски, Грчки и Шпански.. :)
   
 17. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Англиски
  Италијански
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Италијански, француски, шпански...
   
 19. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Италијански и англиски..
   
 20. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Италијански и Француски.
  За сега учам француски, ама мнооогу сакам италијански, се надевам еден и тоа ќе биде.