Најчести грешки при шминкање

Дискусија во 'Лице' започната од Glossy-girl, 9 септември 2019.

 1. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Кога ке видам порано како сум го ставала тушот ми се темни хаахха. Сега ми е веќе усовршен за минутка ми е готов. Исто и веѓите не знаев да ги цртам само линии правев на рабовите и пополнувај внатре (facepalm).
  Бронзерот не знам зашто ама на сликиве од пред 4-5 години ми личи како кал да сум шлапнала, ама затоа со време се се учи :D
  И сум се шминкала по цел саат сега за 15-20 мин сум готова :D дури си ги рушам рекордите 8)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.