1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчест проблем

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имате ли проблеми кои нон-стоп ви се појавуваат и ви го отежнуваат секојдневието?
  Дали често заборавате на некои работи, обврски, ветувања?
  Дали секојдневни кавги со дечкото, родителите, пријателите, колегите од работа?
  Постојаниот недостаток на пари?
  Недоразбирања со луѓето околу вас, премногу сте озборувани?
  Забрани и казни од родители, можеби?

  Ајде да видиме кои се нашите секојдневни, најчести проблеми.
  Најчест проблем ми е тоа што секој божји ден се карам со дечко ми околу телефонското јавување |( Ако не му титнам долго време, ако не го слушнам телефонот и сл.
  И секако, постојатно ми фалат пари за нешто. Дур ќе заштедам нешто, ќе го потрошам, и после :(
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Недостик на слободно време .Но сепак крадам од истото па си дозволувам по некој луксуз за себе :)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Не знам добро да си го организирам времето, или по цели денови не правам ништо, или не можам глава да кренам од обврски .
   
  На N1ky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  најчест проблем последниве месеци ми е несоница не можам да спијам како нормален човек и стравот што е постојано присутен
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Најчест проблем ми е расеаноста. Ништо незнам каде оставам и ништо неможам да најдам. Ако носам поголема чанта, во неа е хаос и понекогаш морам се да извадам од неа за да најдам тоа што ми треба.
  И како најчест проблем ми се јавува и задоцнувањето. И 5 часа да сум се спремала за некаде, повторно ќе задоцнам. ќе ми текне нешто во последната минута.
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Несогласување со родителите - премногу сме различни. Немам забрани од нивна страна но мора по неколку пати дневно да се скараме...
   
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Најчест проблем ми претставува недостатокот на пари.Значи никогаш не ми стигнуваат за се.Секогаш нешто ми излегува,па неможам да заштедам некој денар.И караниците со татко ми....Не се караме за нешто посебно,но ете.....Премногу сме слични.И двајцата сакаме да е по наше.И плус тој многу ме форсира да се надоградувам за да не сум си го упропастела животов |(
   
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  И јас го имам истиот прболем како Иренка.Или се излежувам или се ''убивам'' од учење и сл.
  Исто никогаш немам доволно време да се наспијам :envy: .
  Проблем ми е и избувливоста... |(
   
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Најчест проблем во денешно време ми е беспарицата... неможноста да си реализирам некои идеи или пак да купам она што го сакам. Има и уште еден кој трае цел живот, кој самиот по себе го навлекува првиот проблем, ама за тоа се изјаснив во друга тема.
   
 10. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Најчест проблем е мајка ми - за несредена соба .. неможе да и објаснам дека моја соба - моја работа, aма не е крива таа, јас сум си знам ама .. утре ќе ја средам :D
   
 11. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Истиот проблем го имам и јас.Бидејќи одам на работа, немам време да излезам како човек, хронично ненаспана сум, и ужасно ми треба слободно време :@
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Мојот најчест проблем е што луѓето околу мене често имаат проблем со мене ! Проблемот е што молчам , не се бранам иако имам цврсти аргументи .Крајно избегнувам конфликти и секогаш се трудам да ја смирам топката дури и по цена да премолчам а толку ми се сака да се испразнам ! Да имам проблем , тивка сум но вистинскиот проблем следува подоцна ...кога еден ден ќе отворам уста :x
   
 13. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  И мојот проблем е овој... :worried:
   
 14. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Само што немам многу време за излежување :@
  е и ова беспарицата страшно ме мачи,а ако имам нешто на памет морам да го направам.Нестрплива сум и мнугу лесно избувнубам од ништо,тоа се моите секојдневни поблеми ме мачат секој ден :(
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  најчест проблем ми е расправија со моите родители кои не разбираат дека не ми се доволни тие пари што ми ги даваат за излегување :devil: |(
   
 16. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Најчест проблем ми е тоа што родителите не ме разбираат особено мајка ми, тотално сме различни и тешко ни е да најдеме заеднички јазик. Недостатокот на пари и тоа што сум несигурна во себе и пропуштам добри прилики :(
   
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Во последно време неможам да спијам.
  Иди, иди, несанице, да не видим твоје лице ..

  И јас имам проблем со ова слободново време. Сега го имам и не знам како да го искористам, а сега ќе почнеме да учиме и ќе барам слободно време.

  Ах, пари, пари, проклети биле. Никогаш не се доволни.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. devojceto15

  devojceto15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  4
  najcest problem,toest sekojdneven mi e sto da oblecam,bidejki imam poveke kg od sto treba i mislam deka nisto ne mi stoi :worried:
   
 19. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Хах... најчест пролем ми е мрзливоста дефинитивно. Станувам од спиење и одма се оптегнувам на тросед, за да се одморам од спиењето,нели? :rofl: И така цел факинг ден,од кревет на кревет :)
  Исто така и дечко ми ми е проблем, кога нема да му се јавам подолго време... тоа одма значи дека сум го заборавила, не сум мислела на негоо...дрн ,дрн :@
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Мој најчест проблем е мрзата , излегувањето во град и чистењето на мојата собааа... има премногу дребулии :D :D :D