1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчест проблем

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Имате ли проблеми кои нон-стоп ви се појавуваат и ви го отежнуваат секојдневието?
    Дали често заборавате на некои работи, обврски, ветувања?
    Дали секојдневни кавги со дечкото, родителите, пријателите, колегите од работа?
    Постојаниот недостаток на пари?
    Недоразбирања со луѓето околу вас, премногу сте озборувани?
    Забрани и казни од родители, можеби?

    Ајде да видиме кои се нашите секојдневни, најчести проблеми.
    Најчест проблем ми е тоа што секој божји ден се карам со дечко ми околу телефонското јавување |( Ако не му титнам долго време, ако не го слушнам телефонот и сл.
    И секако, постојатно ми фалат пари за нешто. Дур ќе заштедам нешто, ќе го потрошам, и после :(
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Недостик на слободно време .Но сепак крадам од истото па си дозволувам по некој луксуз за себе :)
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Не знам добро да си го организирам времето, или по цели денови не правам ништо, или не можам глава да кренам од обврски .
     
    На N1ky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    најчест проблем последниве месеци ми е несоница не можам да спијам како нормален човек и стравот што е постојано присутен
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Најчест проблем ми е расеаноста. Ништо незнам каде оставам и ништо неможам да најдам. Ако носам поголема чанта, во неа е хаос и понекогаш морам се да извадам од неа за да најдам тоа што ми треба.
    И како најчест проблем ми се јавува и задоцнувањето. И 5 часа да сум се спремала за некаде, повторно ќе задоцнам. ќе ми текне нешто во последната минута.
     
  6. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Несогласување со родителите - премногу сме различни. Немам забрани од нивна страна но мора по неколку пати дневно да се скараме...
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Најчест проблем ми претставува недостатокот на пари.Значи никогаш не ми стигнуваат за се.Секогаш нешто ми излегува,па неможам да заштедам некој денар.И караниците со татко ми....Не се караме за нешто посебно,но ете.....Премногу сме слични.И двајцата сакаме да е по наше.И плус тој многу ме форсира да се надоградувам за да не сум си го упропастела животов |(
     
  8. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И јас го имам истиот прболем како Иренка.Или се излежувам или се ''убивам'' од учење и сл.
    Исто никогаш немам доволно време да се наспијам :envy: .
    Проблем ми е и избувливоста... |(
     
  9. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Најчест проблем во денешно време ми е беспарицата... неможноста да си реализирам некои идеи или пак да купам она што го сакам. Има и уште еден кој трае цел живот, кој самиот по себе го навлекува првиот проблем, ама за тоа се изјаснив во друга тема.
     
  10. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Најчест проблем е мајка ми - за несредена соба .. неможе да и објаснам дека моја соба - моја работа, aма не е крива таа, јас сум си знам ама .. утре ќе ја средам :D
     
  11. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Истиот проблем го имам и јас.Бидејќи одам на работа, немам време да излезам како човек, хронично ненаспана сум, и ужасно ми треба слободно време :@
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Мојот најчест проблем е што луѓето околу мене често имаат проблем со мене ! Проблемот е што молчам , не се бранам иако имам цврсти аргументи .Крајно избегнувам конфликти и секогаш се трудам да ја смирам топката дури и по цена да премолчам а толку ми се сака да се испразнам ! Да имам проблем , тивка сум но вистинскиот проблем следува подоцна ...кога еден ден ќе отворам уста :x
     
  13. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    И мојот проблем е овој... :worried:
     
  14. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Само што немам многу време за излежување :@
    е и ова беспарицата страшно ме мачи,а ако имам нешто на памет морам да го направам.Нестрплива сум и мнугу лесно избувнубам од ништо,тоа се моите секојдневни поблеми ме мачат секој ден :(
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    најчест проблем ми е расправија со моите родители кои не разбираат дека не ми се доволни тие пари што ми ги даваат за излегување :devil: |(
     
  16. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Најчест проблем ми е тоа што родителите не ме разбираат особено мајка ми, тотално сме различни и тешко ни е да најдеме заеднички јазик. Недостатокот на пари и тоа што сум несигурна во себе и пропуштам добри прилики :(
     
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Во последно време неможам да спијам.
    Иди, иди, несанице, да не видим твоје лице ..

    И јас имам проблем со ова слободново време. Сега го имам и не знам како да го искористам, а сега ќе почнеме да учиме и ќе барам слободно време.

    Ах, пари, пари, проклети биле. Никогаш не се доволни.
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    najcest problem,toest sekojdneven mi e sto da oblecam,bidejki imam poveke kg od sto treba i mislam deka nisto ne mi stoi :worried:
     
  19. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Хах... најчест пролем ми е мрзливоста дефинитивно. Станувам од спиење и одма се оптегнувам на тросед, за да се одморам од спиењето,нели? :rofl: И така цел факинг ден,од кревет на кревет :)
    Исто така и дечко ми ми е проблем, кога нема да му се јавам подолго време... тоа одма значи дека сум го заборавила, не сум мислела на негоо...дрн ,дрн :@
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Мој најчест проблем е мрзата , излегувањето во град и чистењето на мојата собааа... има премногу дребулии :D :D :D