1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нај-секси професија е

Дискусија во 'Канта' започната од real-man, 19 октомври 2015.

?

која од професииве е нај секси

Анкетата е затворена на 15 ноември 2015.
 1. Медицинско лице

  27,3%
 2. Лице во Униформа

  18,2%
 3. Образование

  9,1%
 4. Администрација

  9,1%
 5. Менаџер/ка

  27,3%
 6. Политичар/ка

  0 глас(а)
  0,0%
 7. Механичар

  0 глас(а)
  0,0%
 8. Студент/ка

  0 глас(а)
  0,0%
 9. Друго

  9,1%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  Почитувани , форумџијки и форумџии, да го слушнеме мислењето, која е најсекси професија според Вас, и претставник на која професија Ве привлекува најмногу?
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.522
  Допаѓања:
  85.758
  Пол:
  Женски
  Од многу брзање главниот збор во насловот си го згрешил :lol:
   
  На Bender Rodriguez, Lady Phoenix, real-man и 2 други им се допаѓа ова.
 3. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  ај види сега:)
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.160
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаш дискриминација... не ти се сите професии опфатени. Камо мајсторчиња? :rofl: (ова во контекст на темата „Брачни неверства“).
   
  На Bender Rodriguez, Viktorijaaa5, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  16.095
  Допаѓања:
  281.505
  И јас тоа помислив.
  Сакав да пишам стриптизерка...
  Ама ај ќе ја ставам под лица во униформа.
   
  На Bender Rodriguez и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  Кој дал глас за администрација? :rofl:
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.160
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  Да се чудиш... ама јас се мислам какви се тие медицински лица што не се во униформа :^) или дуплирана е категоријава :rofl:
   
  На bokace, Bender Rodriguez, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  ne moza
  не мозев сите да ги набројам, фантазирајте малку, додавајте, опишувајте..
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.562
  Допаѓања:
  320.545
  Пол:
  Женски
  И домаќинка е професија 8)
  И тоа може мн секси да изгледа.Дур готвиш,дур се натегаш завеси да пружиш,наведната машина да пуштиш...

  Слабо ви работи фантазијата
   
  На veren, cresa-jagoda, Priroden и 4 други им се допаѓа ова.
 10. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  еве ја променив анкетата, по ваше барање додадов механичари, студенти, и другоо па опишувајте, гласајте..дискусија да има е битно
   
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Pa ushte gi krie rezultatite ako ne glasash (facepalm)
   
 12. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  glasaj pa gledaj sto ima, eve ke ja otvoram neka gledat site, Ve molam zasto ne se drzite na temata...
   
 13. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  НЕЗНАМ КАКО ДА ЈА КОРЕГИРАМ СЕГА, АКО ЗНАЕ НЕКОЈ НЕКА ПИШЕ , АКО НЕ ГЛАСАЈТЕ ПА ГЛЕДАЈТЕ РЕЗУЛТАТИ
   
 14. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.779
  Пол:
  Машки
  Нај-секси се пишува споено.

  [​IMG]
   
  На LivingGlam, Someonespecial и crimson им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  51.342
  Пол:
  Женски
  Која е таа професија лице во униформа и како да станам тоа?
   
  На veren и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 16. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  idi na konkurs u MVR ili Arm
   
 17. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  lugeeee ne sme na cas:), se nesto ne vi cini, pisete koja profesija, ako toa sto ve paligo nema tamu pisete drugo ili diskutirajte tuka..
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.