На Буквата

Дискусија во 'Канта' започната од nati44, 9 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Па вака, ова е игра слична на Брза Географија (всушност ова е брза географија но бидејќи веќе има ваков наслов..

  Вака би одела.. Корисникот кажува буква, и оној под него пишува град и држава на истата буква, па кажува нова буква

  Пример: М

  Македонија
  Москва

  Еве ја првата буква од мене Д
  Со среќа :*

  Ако не ви се допаѓа играта или ако е дупла - канта!! :talk:
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.843
  Допаѓања:
  161.343
  Пол:
  Женски
  држава: Данска
  град: Дизелдорф

  К
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.