1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На Крајот на Виножитото (Сесилија Ахерн)

Дискусија во 'Книги' започната од Jule.Sk, 2 јануари 2013.

 1. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Искрено ви го препорачувам да го прочитате романов затоашто е роман што покажува дека животот е исполнет со многу препреки и неизвесни ситуации, дека треба да сакаме за да бидеме сакани и да веруваме во себе. Тоа е формулата за среќен живот.

  Ова е прво дело што го имам прочитано од Сесилија Ахерн но не и последно тоа е сигурно.Ако сте ја прочитале П.С Те Сакам сигурно знаете за што зборувам.

  Стилот на кој е пишуван романов е многу лесен разбирлив и е во вид на писма што мене искрено многу ме заинтересира.

  Го има ли некој прочитано?Какви се вашите мислења за пистелкава и книгата?
  Еве ви мал дел од содржината..
  Многу интересна приказна исполнета со безброј случки и пресврти, приказна што започнува од раното детство на Алекс и Рози – неразделлни другари од училишните клупи и оттогаш тие не можат еден без друг. Но, кога ќе настапи времето на лудите тинејџерски години, вечерните излегувања и љубовните состаноци – тие почнуваат да се одделуваат. Меѓутоа некој не знае што е тоа што го чека утре.
  Семејството на Алекс се преселува од Даблин во Америка и двајцата најдобри другари се разделени. Рози одлучува да му се придружи на Алекс, но нејзината одлука ќе биде попречена од нешто што ќе и го измени животот за 360 º. Нивната бескрајна поврзаност и искрен однос ги следи и поддржува низ сите успеси и порази во животот.
  Меѓутоа тука стои неизвесноста за тоа дали нивното пријателство е доволно силно да ги преживее илјадниците километри и годините кои се зголемуваат, исто така се појавуваат мали искри надеж дека нивното пријателство може да премине во нешто поголемо.Тоа е приказна што покажува дека сродните души секогаш се пронаоѓаат едни со други, дека вреди да се ризикува за нешто во кое вистински веруваме.
   
  На BlackStar му/ѝ се допаѓа ова.