1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На два-три реда муабет...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LaFille, 8 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Читајќи си онака низ темите, низ некои од нив приметив дека ние членовите често знаеме да „забегаме“ и да почнеме да си правиме муабет...Еми, арно што си правиме муабет, туку им отвараме работа на модераторите :lol: И затоа, ај си реков, да си отвориме една тема кај што можеме да си направиме два три реда муабет без да ни се караат Главните :worried:ilent:
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Е ајде де да го почниме муабетот.... :lol:
   
 3. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Сакаш некого да оговараме? :lol: За тоа време може и кафе да си направиме :lol:
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  А бе арно тоа, ама што да правиме ако на одредена тема се развил муабеот... не е се префрламе сега на друго место да продолжиме... Плус форумот е место за муабет...
  Како и да е, не е лошо да имаме уште една тема за муабет што спонтано ќе се развие :D Па следно ќе бараме чет :D
  И главните нека не ни се лутат, колку сме дисциплинирани, пазиме каде пишуваме, кирилица... па со премногу ограничувања ќе биде досадно...
   
 5. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Па затоа се тука правилата за да се кршат :lol: Да е жив и здрав Бора Чорба арно си велеше Правила, правила, да би не удавила :lol:
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Ogovaranje nikako..... :worried:ilent:
  Tuku aj jas vas zeni da ve prasam...kako razmisluvate...
  Koga so nekoja clenka na forumov ke vi trgne muabetvo,sakate da se zapoznaete vo zivo ili poveke sakate da ostane se virtuelno?
  Eve jas ke vi kazam...
  jas sakam da siram poznanstva i da se zapoznavam,pa so 2-3 od forumov se zapoznav i MNOGU mi e milo poradi toa.
  Isto taka sakam koga nekoj ke pojavi inicijativa mene da me zapoznae...epten se raduvam....a VIE???
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Па во принцип и јас сакам, само не сум покажала иницијатива.
  Некако секој ден на форумов, се навикнуваш на луѓето... повеќе време сум на форумов од колку со било кој друг (освен со колегата шо е со мене во канцеларија :lol: ), и многу ми недостасувате кога нема да ве прочитам :D
  Веројатно би ми било чудно на почеток ако се запознаам со некој - до сега не сум се запознала со никој виртуело па во живо :lol:
   
  На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Кажете кај пиете кафе па да ви се избацам :lol:

  Зависи...ако ептен премногу добро ми тргне муабетот, и би се запознала...зошто да не...се дури не мора да патувам 5 саати во еден правец за едно кафе :lol:
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Ariel i La FILLE ....
  Od kaj ste?
  Ajde da se zapoznaeme...
  Ste za? :up:
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Не се секирај, нема сигурно толку да патуваш, нема во Македонија две места што се толку раздалечени :lol:
  Е што е право има на форумов и луѓе што не живеат во Македонија... :lol:

  Баш би сакала бејбикети, ама јас сум од Скопје... ако те носи патот навака да испиеме едно кафе... мене нешто послабо ме носи патот накај Битола.
   
 11. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Кога се преселив во Скопје, си реков веднаш штом ќе дипломирам ќе си се вратам во Кочани...ама ова Скопјаниве овде ептен цврсти синџири ми ставија :lol: и јадна јас си останав овде 10 години :lol:
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  ZNACI?
  Ajde ako ste na FB aktivni ,da vi pisam lp i ke vi kazam kaj sum?Samo treba da se slozuvate za druzba!
   
 13. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57

  Е како нема...ај тргни од Берово за Охрид :lol: Кај Штип ќе се пишманиш :lol:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  La Fille ne si dalekui za dzabe se "places" :lol: :lol:
  Ajde pisi mi lp da te najdam na FB
   
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194

  :lol: Стварно :lol:
  Али Штип е добро место за пишманење. Оптимист си е оптимист бе!
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Е богами човек се навикнува на форумов,очи ке му паднат од читање,па и на луѓето се навикнува,ете им текнало да направат ваков форум,и стварно алал да им е,а да не беше форумов,немаше ни мувабет да правиме...
   
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Nekako se pogodivme drustvo dobro na forumov i sekoj ,sekoj go prifati i si napravivme ubava druzba...mislam dek ane e sekogas taka.... :up: :up: :clap: :clap:
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ај ја ке гледам да се исклучам,оти утре требит да станаааамммммм....па ке ве читнам утре па,да видам што се дешава тука... :lol:
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  е да,и тоа што викаш,сме се погодиле некако...добро друштво...
   
 20. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Блазе си ви сте се погодиле.Да ви позавиди човек.....
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.