На два-три реда муабет...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LaFille, 8 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  Играме асоцијација? :lol:
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105
  Не, нема врска тоа со годините :lol:

  :lol: Не, се тешиме.
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Poseriozni....
  Ma postari si se postari...dzabe vezeme..
  Ama strav me faca...od mene nema postar/a.....LELEEEEEE!!!! :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
   
 5. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  Што се секираш, за две три години и јас ќе бидам толку :lol:
   
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  :worried:hock: :worried:hock: stvaaarno :lol: :lol: se zezam babyketi ne me sfacaj seriozno :) abe ne se bitni god bitno e toa vnatre da se osekas maldo. a i ti bas si vo onie god koga e najubavo za edna zena neli? :roll: :)
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  A jas ke bidam vo penzionerski na domino! :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105

  :lol: :lol: :lol: Ќе почекаш едно 30 години за домино
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Zavisi za sto draga 2468..
  na primer ...ne da imam merak na kozni pantaloni...tuku ....so....ama aj da se opnam...SRAMOTA! :lol: :lol: :lol:
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  E aj karti..togas..kartite se za pomladi penzioneri :lol: :lol:
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  :lol: :lol: Абе може да си игра домина, зошто да не. Ама не во пензионерско, туку со синчето. :D
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Е па бејбекети сега подобро да размислуваш позитивно. Благодарение на твојата мудрост знаеш ли на колку девојки им помогна? :D А башка па и не е дека имаш 70 години нели :lol: Е тогаш веќе ќе те тешиме :lol:
   
 13. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  А јас не знам да играм домино :o ќе има ли некоја друга игра таму во домовите? Бриџ на пример? Евентуално покер па со некој дедо да играме стрип покер :lol:
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  ke najdime nesto so i da e :lol: ako treba ke navivame za babyketi :lol: :lol: da bideme od korist :clap:
   
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105
  уууууф, тоа ќе биде доооолга игра... многу облека заради проблеми со циркулација и споро соблакање да не се исчаши некој зглоб :lol: :lol: :lol:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  2468 се опраи ли? ќе пиеме ли викендов? :lol:
   
 17. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  па и тоа може да го правиме...а ќе ни дадат од оние ќесине шарени и по некоја музичка точка да изведеме? :lol:
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  :lol: ideme u napad da znaes :lol: :lol:
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Доста беше одмарање, време е да се истроши енергијата :D
   
 20. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Taka ke bide povozbudlivo..posto podolgo k etrae...
  Pa koj ke prezivee...ke raskazuva utre denta!!!! :lol: :lol: :lol:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.