На два-три реда муабет...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LaFille, 8 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  moze eden dogovr da napravime za penzionerskiot :) eve ajde jas ke peam po malku iako nezz po mnogu :lol: :lol: i taman neka bide petok ili sabota zasto so rainbow se krsime ovoj vikend :lol:
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105
  Пууу неделата само што почна, има време до викенд...
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  abe taman uste sega da se zagreeme :lol:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Па мора за нешто да се мисли за да се преживее неделава :lol:
   
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Ne znam iskreno na koj mu imam pomognato...
  Ako e taka MNOGU MI E MILO i tuka sum za se sto treba....
  A za tesenje ,ke me tesite,ke me gustate ,ke navivate za mene i na site navivacki salcinja ke vi ispletam so moeto ime :lol: :lol:
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  A ne vikate za pijanki..
  Toa voopsto ne vi e kolegijalno i ferijalno :lol: :lol:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Ајде ќе организираме една форумска пијанка :lol:
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  pa tie sto znaat domino neka igraat dr ke peat :lol: :lol: i ke navivame :clap: :clap:
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  :up: se soglasuvaaam :D sto ke pieme? :roll: :lol:
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105
  Вода, сок, што иначе?!?!?! :lol:
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека може се по желба :D
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.480
  Допаѓања:
  50.734
  Пол:
  Женски
  Ееееее бода сокче ахахаха ме насмеа сеа :lol:
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  a davaat vo penzionerski da se pusi? :roll: :) :lol: ajde ke vi kazam eden vic ama da se smeete sega go citav :lol: Пијан човек

  оди во кафеана, келнерот го пречекува и му вели:

  Знаете ли дека алкохолот убива 2000 Срби на ден?

  Пијаницата:

  - ми е гајле, јас сум Македонец. :roll: smesen e? :roll:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Za mene dzin-tonik ako moze1
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: е ме изнасмеа да ти кажам. Ама стварно, не и правам лице. :lol: Секој шо сака нека си пие јас мислам.
  И се придружувам на 2468 за пеењето. :lol:
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  ajde za mene dzin borovnica :)
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  kako za pocetok :lol: :lol:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Море сакам јас црно тиквешко :lol: :lol:
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  4.973
  Допаѓања:
  75.105
  Ај јас домино ќе играм.... за доброто на сите :lol:
   
 20. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  638
  Pa mislam deka dedovcite -penzioneri nemaat nisto protiv za pusenjeto...ako se uste im teknuva :lol: :lol:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.