1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На денешен ден...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  На денешен ден..., знаеме многу емисии кои се викаат на денешен ден и ги кажуваат побитните настани од историјата што се случиле на тој ден. Но и нашиот живот е наша историја, затоа ајде да ги обележиме деновите од нашата историја кои за нас имаат значење.
  Пример: ако денеска е 07,04,2012,(тек доаѓа датава), јас ќе си пишам:
   
 2. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  На денешен ден пред 3 год. го имав најголемиот шок во мојов живот. ;(

  Мене точно ми се погоди овој 2.2.2012. :)
   
 3. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  На денешен ден Боки 13 се роди. Навистина се роди! За многу години! :D :D :D
   
  На LilBaby, Trendafilka, Alanna и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Spring17

  Spring17 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  На денешен ден се родил Гоце Делчев :D
   
 5. feministika

  feministika Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  На денешен ден е роден брат ми и за мене овој ден е посебен
   
 6. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  на денешен ден пред 7 години го запознав дечко ми
   
  На zlatnosrcence му/ѝ се допаѓа ова.
 7. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  На денешен ден се роди мојот дечко.Вечер сум на роденден..Ох јеа! :D :rofl: :inlove:
  Нека му е среќен! :)
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  На денешен ден е роден бифшиот.
  Епа среќен ти роденден идиотче.Ај хев самтинг спешл фор ју...
  :punch: :punch: :punch:
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  На денешен ден 15.02. и е роднедне на сестра ми, епа дадичке моја мала СРЕЌЕН ТИ РОДЕНДЕН, сите желби да ти се исполнат и дада ти повеќе да ја слушаша :lol: :*
   
 10. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  На денешен ден Куманово го победи Работнички.
   
 11. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Епа на денешен ден се родил татко ми , нека ти е среќен роденденот тато !
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  На денешен ден е роден Драган Ѓаконовски - Шпато, истакнат македонски композитор, диригент и музички аранжер.
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  На денешен ден 2006 година починал Слободан Милошевиќ, некогашен претседател на Сојузна Република Југославија.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  На денешен ден пред 6 години ме ќари дечко ми :l: :l: :l: Единствената желба ми е со тебе да остарам... :)

  п.с. гледам во темава е пишувано кога е роден Гоце Делчев, за Слободан Милошевиќ...итд.Очигледно кога сум ја отворила темата можеби убаво не сте ме сватиле,темава е за дати од нашите животи.
   
 15. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  На денешен ден му е роденден на мојот братучед. :)
   
 16. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  ме родила мајками и таткоми се испијанил :)
   
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  .. им е роденден на двајца мои пријатели.. Среќен нека им е!
   
 18. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  пред 9 месеци љубовчето ми рече АЈ ДА ПРОБАМЕ ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ЌЕ НИ УСПЕЕ :) . И еве девет месеци пробуваме, и сега за сега успешно е :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  На денешен ден лани си го земав постарото маче-Госпоѓа Црнка. :inlove:
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Настани:
  1972 – Американското вселенско летало „Аполо 16“ се спушти на површината на Месечината.
  1991 – На 11-от Конгрес на СКМ – Партија за демократска преобразба е формиран Социјалдемократскиот сојуз на Македонија
  1999 – Во Џеферсон Каунти, Колорадо е извршен масакр во средното училиште Колумбина
  Родени:
  570 – Мухамед, пророк и основач на исламот.
  1808 – Наполеон III, француски император.
  1873 – Гомбоџаб Цибиков, руски истражувач .
  1889 – Адолф Хитлер, германски канцелар.
  1923 – Тито Пуенте, американски музичар.
  1929 – Гро Харлем Брунтланд, норвешки премиер.
  1944 – Ирена Савицка, полски лингвист.
  1949 – Масимо Далема, италијански премиер.
  1958 – Драган Ѓокановиќ, српски политичар.
  1966 – Дејвид Фило, американски бизнисмен.
  1967 – Мајк Портној, американски музичар.
  1972 – Кармен Електра, американска актерка.
  1972 – Жељко Јоксимовиќ, српски пејач.
  1983 – Миранда Кер, австралиска манекенка.
  Починале:
  1314 – Папа Климент V, римски папа.
  1472 – Леон Батиста Алберти, италијански архитект.
  1872 – Људевит Гај, голем хрватски идеолог и водач на Илирското движење.
  1982 – Ацо Шопов, истакнат македонски писател и академик.
  1995 – Милован Ѓилас, југословенски политичар.
  2008 – Ксенте Богоев, македонски економист.