1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На дечко ми бившите му биле подобри во кревет-ПОМОШ!

Дискусија во 'Канта' започната од jassminka123, 2 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. jassminka123

  jassminka123 Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Се регистрирав само поради мојов проблем.Значи вака, со дечко ми сум во врска неколку години,он ми е прв дечко со кој сум била во кревет.Сега за новогодишните празници сакаме да се вериме,веќе почнавме со подготовки.И сега шок!!!!!!
  Во едно карање ми призна дека со другите девојки му било подобро во кревет. ;( ;( ;( Начисто му уништи,ме понижи,и сега ми се одмили се во врска со него.Од дома ме гледаат дека сум малку чудна и ме потпрашуваат што е,нели спремаме веридба,ама јас не знам како да им кажам.Само си молчам и велам главата ме боли од ладново. :worried:
  Дечко ми се извина неколку пати,му беше криво,се виде на очи,рече дека не требало така да рече,ама сега џабе е се,мене само во тоа ми се мислите.Немаме имано ни секс од тогаш,веќе две недели,не можам да се замислам со него в кревет,се чувствувам како понижена,срам ми е,се плашам веќе да се разголам пред него. ;(
  Пред ова сите желби му ги исполнував,сакал бразилска депилација,секси долен веш,стриптиз,сакал орален,анален,се што посакал правев за него,секогаш уживавме во кревет,а сега ваква изјава ми даде. :sweat:
  И немаше да е толкав проблем,ако не организиравме веридба сега.Ми доаѓа се да откажам и да ме снема да исчезнам.Ве молам кажете ми што да правам,немам кому да се пожалам,срам ми е ова да го кажам на некоја другарка. ;( ;( ;(
   
 2. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  2.377
  Значи треба да седниш со него и да направиш искрен муабет, да му кажиш како се чувствуваш и дека те понижил со тие зборови. Јас да сум, низ нос ќе му го истаам тоа што ми бил прв, и нема уште еднаш на господинот да му текне да ти спомни такво нешто. Аконавистина се сакате, мислам дека ќе поминеш преку тоа, ама дај му до знаење да не се повтори уште еднаш. И немој одма со такви мисли да ја откажуваш веридбата, се ќе се среди .Се најубаво!
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.259
  Допаѓања:
  82.911
  Пол:
  Женски
  Да сум на тове место верувам дека исто би се чуствувала. Ако не се брзата веридбата може и да почека нели ? Разговарај со него кажи му колку те болат неговите зборови,наброј му ги сите овие работи што си ги правела за него + напоменувај му дека ти е прв. Почекај нека помине време да подзаборавиш на оваа и да се смирите .
  Сепак колку и да се кае кажаниот збор не се враќа така да ако те сака ќе направи се за да заборавиш и да му простиш .
  Ти посакувам среќа
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Откривање на интима и рангирање според тоа која каква му била во кревет ми е крајно неџентлменски, ниско, просто и неизживеано однесување кое ни проститутка не го заслужува. Најголема помош ќе ти биде да се тргнеш од ваков човек.

  Веридба со вакво суштество ни на крај памет да не ти паднала.

  А тој со такво однесување што ќе најде фина девојка, тоа друг муабет.
   
  На cresa-jagoda, Trendafilka, Ilinaaa и 9 други им се допаѓа ова.
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  Прво зависи дали го рекол тоа само од инает или ставрно тоа го мислел. М?

  Друго, ти на твојот дечко да му речеш да каже фала богу што нашол некоја која нема да го споредува у кревет со некој друг !!

  И мене ме изнервира!Извини вака , ама смотан еден!!! :swear: :swear:

  Ја би му го извадила на нос. :fubar:
   
  На Spidy и jassminka123 им се допаѓа ова.
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  Прва работа- ко што разбрав прв ти е , што очекува? порно глумица во кревет? Втора работа-Бившата да не му е некоја др*ља што цело Ск ја прошло па ја бива? Трета работа-у караница се е можно да се каже. Позз
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Шознам, зависи од зборовите. Има и такви кои ни во караница не смее да се изговорат. Барем според мене.

  Според мене има потполно право да биде навредена и лута и нема воопшто обврска да му се правда и да го насочува во размислувањето. Тој сам нека си размисли за својата грешка, која мене барем ми е катастрофална и баш поради тоа што се на чекор пред брак не би смеел да ja направи. И во караница треба да постојат кочници.
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. jassminka123

  jassminka123 Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вака,тој како машко е опседнат со сексот.Умот само во секс му е.И јас секогаш се трудам да му угодам в кревет се што ќе посака.Ние со години се заедно,се познаваме,не е ова од вчера. :worried:
  Се почна кога разговаравме за оралниот секс,и ми рече спонтано,без размислување,дека бившите подобро го задоволувале. :@
  Јас само го погледнав,му реков засрами се на зборовиве и заминав.Тој трчаше по мене,се извинуваше,потоа пак се извина,ама откако го рече,се стори веќе.
  И сега да треба да имам секс со него,не можам,само на тоа мислам,дека мене не ме бива,а на другите ги бивало. ;(
  За веридбата нз што да правам,ние сакавме да е пред нова година,ама биле пости,одвај се убедивме со родителите и ја закажавме за после божик.Ќе ме прашуваат ако откажуваме,а не знам што да им кажам.
  Изгледа како глуп проблем,ама не знам дали ме разбирате колку бедно се чуствувам.Се ми се одмили.Ми се згади. :worried: :worried: :worried:
   
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  Абе ајде, на него исто ке му е да му рекла: Бившиот имаше поголем и поубаво ме ебе*е. !!! Извинете вака ама и ја сум прва на дечко ми и малку се внесов во ситуацијава.

  Ама ајде, кога ке размислиш со ладна глава, караница е , може свашта да се каже ама мојот совет дефинитивно би бил-да му го извадиш на нос. Не поминувај лесно преку тоа за да друг пат во можеби слична животна ситуација помисли дека лесно ке му простиш.

  П.С Ја да сум- он би заборавил на орален некој солиден период!!
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Проблемот не е воопшто глуп. Возрасни луѓе сме, треба да имаме кочници на зборовите. Не сме деца, па да не не` сфаќаат здраво за готово. Секој маж сака секс, да се разбереме, ама еден џентлмен не си ја открива интимата од минатото и не и` вика на жената која треба да биде покрај него во добро и лошо дека не била добра во кревет како другите. Ја искрено би му рекла „Епа тогаш ќе си најдам некому кому би му била најдобра. Тоа е релативна работа.“ Многу ми е грда постапкава и ниедно „извини“ не ја пере.

  Дали си сигурна дека сакаш да градиш дом, имаш деца, пребродуваш добро и лошо, со човек кому сексот му е толку битен?

  И ако го кажал тоа, не значи дека тебе не те бива во кревет, туку него не го бива како маж.
   
  На Daydream, Hipster, jasBia и 5 други им се допаѓа ова.
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.991
  Допаѓања:
  99.487
  Пол:
  Женски
  Кретен. Ја би му рекла, ајјас да видам со други како ќе биде па да те оценам може??
   
  На Elena69221, aaaaa, Daydream и 10 други им се допаѓа ова.
 12. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  259
  :tmi: Маживе се чудо.... :x
  Ми се случи нешто слично со првиот дечко и јас кратко и јасно му реков...Ок срце бидејки си ми прв сега јас ќе барам некој друг да видиме како тој ќе се покаже и ќе ти кажам кој е подобар.. :devil: Побудале кога му го кажав ова...плачеше,ме молеше...Само јас подголтнав во моментот го заборавив ова но во секоја караница го спомнував...И да го казнив со тоа што немавме секс повеќе од месец..
  Ти кажав мое искуство доколку сметаш дека е правилно,направи како мене.. :)
   
  На jassminka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Уште ова. Ич да не ти е гајле кој што ќе рече, немаш обврска никому да објаснуваш. Што се случило, се случило меѓу тебе и него, никој не смее да ти бара отчет зошто откажуваш веридба.
   
 14. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.193
  Ама ај кажи колку се каравте кога ти го кажа тоа?
  Нели еееептен беше нервозен, нели може и глупост да кажал само за да тресне нешто.
   
 15. jassminka123

  jassminka123 Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Не беше нервозен,не се каравме.Само разговаравме околу оралниот со смеење,и тој го рече ова.Како гром од ведро небо. ;(
   
 16. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  259
  Без разлика колку бил нервозен,тој збор секогаш ќе и се врти во глава поготово кога ќе се интимни :worried:
   
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Јас мислам дека премногу драстична мерка е да размислуваш околу прекинување на веридбата..
  Вие со години сте заедно,и јас сметам дека тој сепак те сака.
  Е сега тоа што го кажал во афктна состојба,не е оправдување.
  Разговарај искрено со него,и кажи му што чувствуваш-гнев,лутина,бес,понижување..нека има на ум дека твоите чувства се повредени.
  И разговарај со мајка ти,таа ќе те советува искрено..
   
 18. crnibel

  crnibel Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Vo karanjeto sigurno si bila dominantna, nemal odgovori na mnogu nesta, pa edinstveno mu preostanalo da te navredi i zacuti izmisluvajki deka so prethodnite mu bilo poubavo. Da bilo taka odamna toa ke ti go kazel i raskinal. :inlove:
   
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  И јас се согласувам со Sadgirl21.
  На сите ни се има десено можеби не баш вака ама колку пати сме биле понижени, навредени, срамнети со земјата од страна на нашите партнери или обратно сме кажале ние нешто што не сме го мислеле и било сфатено како навреда па после тоа колку и да сме се чувствувале навредени не сме ставиле крај на врска/брак. Но секако секој на свој начин си ги става работите при срце и секој различно реагира.

  Мислам дека не треба да ја откажиш веридбата поради ова, но не смееш и да не го казниш. Дали со орален или со било каков секс или па на некој друг начин, твој.
  Направи да се покае милион пати за тие неколку зборови што ги кажал и повеќе на тоа да не ни помисли, а не па да ти го плесне в лице.
   
 20. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  259
  Не се карале и не бил нервозен...само разговарале и и го рекол тоа... Па и да се карале навистина и да била доминантна се велат ли такви зборови... :devil: Што демек ќе го кажам најтешкиот и најнавредливиот збор па ќе ја заќутам...После жените биле вакви,такви,онакви. :swear:
   
  На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.