1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

  1. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира дали на излегување носите исклучиво штикли или пак во предвид доагаат патики, балетанки и слично. Јас најчесто излегувам во штикли така поубаво се осеќам, но има денови кога посакувам во патики да излезам и добро да се изнаиграм. И да ви казам кога сум во патики почесто ми се додворуваат :D
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    dosega ne sum izlegla vo patiki ili baletanki,nekako mi e najprijatno vo stikli najubavo se osekam. koga bi bila povisoka bi izleguvala i vo baletanki, no vo patiki sepak ne :D
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    во диско обавезно штикли, на кафе, ако е топло балетанки сандали, а ако е зима чизми ниски...секогаш сум си дотерана
     
  4. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    sakam stikli no ne nosam mn mn duri vcera kladov stikli posle 2 meseci zs sum mn visoka i ko ke klam stikli 2 m sum :x
    i vkraj sum zaprimetliva i posledno vreme samo baletanki na bitolski pupinja gi vikame :))
     
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Зависи за какво излегување станува збор. Навечер кога одам во дискотека секогаш носам штикли. Ако излегувам на кафе само или на пијачка, така лежерно, тогаш може балетанки или ниски чизми. Во секој случај, штиклите не те прават дотеран или не знам што посебно, во зависност од комбинацијата, пригодата и местото, се си има своја убавина.
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Зависи од тоа каде одам, како сум облечена, која е пригодата.За официјални излегувања инаку, по кафичи, дискотеки и слично, никогаш не сум ставила патики, најбитно, секогаш типски чевли, на штикле ;)
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    За по дискотеки или некои свечани пригоди носам штикли.Ако навечер одам на кафе носам ниски чизми,балетанки,сандали ниски или патики-исто и кога излегувам денски.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    душо за тебе оправдано е ;)
     
  9. Sara89

    Sara89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Isklucivo samo stikli i toa sto povisoki :lol: :lol: :lol: patiki samo za trcanje :P :P ..na stikli sum sekade, na izleguvanje, kafe,setanje,iskreno i prepoznatliva sum pomegu drugarkuite po toa sto sum non stop na stikli :) :)
     
  10. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Сакам да носам штикли, па и денски некои на така пониска штикла, а за излагање да, мада ми се има десено и по патики да отидам, па никому ништо а, пошо сум висока 175 уште штикла кога ќе опнам :lol: И да, многу се чувствувам поубаво во штикли, поженствено и одам по исправена ;)
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Хаха,Емче, оправдано на пониски штиклина ,ама си имам јас ептен елегантни,откачени, секакви, па можам да комбинирам ;) Ама пак морам да повторам-официјалните вечерни излегувања не ми се за патики :?
    Во зима рамни чизми,друго не се осудувам :)
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Многу сакам штикли да носам .. ама тие околу мене слабо нешто .. некогаш си викам ако нека не носат , ќе носам јас ама некогаш глупо ми е :D Многу јако се осеќам во штикли Мм :lol:
     
  13. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    многу јасно, и јас патики не сум облекла никогаш за во дискотека или кафич, само рамни чизми лаковани или превртена кожа, и балетанки кога е топло или мокасини.
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Me toooooo :D
     
  15. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Зависи од местото... Ако седам во парк секогаш патика. Исто и ако сум решена да внесам поголема количина алкохол бидејќи немам пониска штикла од 12ка. Инаку секогаш нешто високо...
     
  16. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    И јас исто..многу грозно се чувствувам во патики во дискотека...патики се знае за каде се...ама скеој има право да си се носи како сака....и нели за скеоја пригода има соодветни обувки..модно правило никогаш не оди во шума во штикли или во дискотека во патики :lol: :lol:
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Навечер кога излегувам или за некои посебни прилики - тогаш облекувам штикли. Иначе сум на рамно. Некако ми е мака да се фрцкам со тие штиклите за до на едно кафе.
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Претежно во штикли...освен нели за до ваму до таму, се знае патики си се патики :D
     
  19. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    штикли носам и за на кафе и за во дискотека...тоа за навечер иако знам и на дневно кафе да облечам до 5 цм штикла...нели зависи со кој го пијам кафето ;)
    за во парк и за на журки на саем или на стадион - патики
    а за некои вечерни прошетки на кеј и за низ населба балетанчиња :)
     
  20. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    :up: