1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

 1. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира дали на излегување носите исклучиво штикли или пак во предвид доагаат патики, балетанки и слично. Јас најчесто излегувам во штикли така поубаво се осеќам, но има денови кога посакувам во патики да излезам и добро да се изнаиграм. И да ви казам кога сум во патики почесто ми се додворуваат :D
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  dosega ne sum izlegla vo patiki ili baletanki,nekako mi e najprijatno vo stikli najubavo se osekam. koga bi bila povisoka bi izleguvala i vo baletanki, no vo patiki sepak ne :D
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  во диско обавезно штикли, на кафе, ако е топло балетанки сандали, а ако е зима чизми ниски...секогаш сум си дотерана
   
 4. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  sakam stikli no ne nosam mn mn duri vcera kladov stikli posle 2 meseci zs sum mn visoka i ko ke klam stikli 2 m sum :x
  i vkraj sum zaprimetliva i posledno vreme samo baletanki na bitolski pupinja gi vikame :))
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Зависи за какво излегување станува збор. Навечер кога одам во дискотека секогаш носам штикли. Ако излегувам на кафе само или на пијачка, така лежерно, тогаш може балетанки или ниски чизми. Во секој случај, штиклите не те прават дотеран или не знам што посебно, во зависност од комбинацијата, пригодата и местото, се си има своја убавина.
   
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Зависи од тоа каде одам, како сум облечена, која е пригодата.За официјални излегувања инаку, по кафичи, дискотеки и слично, никогаш не сум ставила патики, најбитно, секогаш типски чевли, на штикле ;)
   
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  За по дискотеки или некои свечани пригоди носам штикли.Ако навечер одам на кафе носам ниски чизми,балетанки,сандали ниски или патики-исто и кога излегувам денски.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  душо за тебе оправдано е ;)
   
 9. Sara89

  Sara89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  Isklucivo samo stikli i toa sto povisoki :lol: :lol: :lol: patiki samo za trcanje :P :P ..na stikli sum sekade, na izleguvanje, kafe,setanje,iskreno i prepoznatliva sum pomegu drugarkuite po toa sto sum non stop na stikli :) :)
   
 10. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Сакам да носам штикли, па и денски некои на така пониска штикла, а за излагање да, мада ми се има десено и по патики да отидам, па никому ништо а, пошо сум висока 175 уште штикла кога ќе опнам :lol: И да, многу се чувствувам поубаво во штикли, поженствено и одам по исправена ;)
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хаха,Емче, оправдано на пониски штиклина ,ама си имам јас ептен елегантни,откачени, секакви, па можам да комбинирам ;) Ама пак морам да повторам-официјалните вечерни излегувања не ми се за патики :?
  Во зима рамни чизми,друго не се осудувам :)
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Многу сакам штикли да носам .. ама тие околу мене слабо нешто .. некогаш си викам ако нека не носат , ќе носам јас ама некогаш глупо ми е :D Многу јако се осеќам во штикли Мм :lol:
   
 13. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  многу јасно, и јас патики не сум облекла никогаш за во дискотека или кафич, само рамни чизми лаковани или превртена кожа, и балетанки кога е топло или мокасини.
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Me toooooo :D
   
 15. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Зависи од местото... Ако седам во парк секогаш патика. Исто и ако сум решена да внесам поголема количина алкохол бидејќи немам пониска штикла од 12ка. Инаку секогаш нешто високо...
   
 16. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  И јас исто..многу грозно се чувствувам во патики во дискотека...патики се знае за каде се...ама скеој има право да си се носи како сака....и нели за скеоја пригода има соодветни обувки..модно правило никогаш не оди во шума во штикли или во дискотека во патики :lol: :lol:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Навечер кога излегувам или за некои посебни прилики - тогаш облекувам штикли. Иначе сум на рамно. Некако ми е мака да се фрцкам со тие штиклите за до на едно кафе.
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Претежно во штикли...освен нели за до ваму до таму, се знае патики си се патики :D
   
 19. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  штикли носам и за на кафе и за во дискотека...тоа за навечер иако знам и на дневно кафе да облечам до 5 цм штикла...нели зависи со кој го пијам кафето ;)
  за во парк и за на журки на саем или на стадион - патики
  а за некои вечерни прошетки на кеј и за низ населба балетанчиња :)
   
 20. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  :up: