1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

  1. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    чизми,сандали,патики,стартки..:)
     
  2. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Доволно сум си висока,иначе никогаш не сум излегла со штикли,секогаш патики. :$
     
  3. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Искрено одкако се качив првиот пат на штикли само 2-3 пати не сум облекла ... Сум облекла балетанки ... Многу сакам штикли и секое излегување носам :rofl:
     
  4. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    Патики не доаѓа во предвид евентуално балетанки ама во штикли некако најубаво се осекам :D
     
  5. BadGirlIna

    BadGirlIna Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    И преку ден и навечер носам штикли, и да со моите 15 години изгледам како 20 но мене тоа ме прави по самоуверена ;)
     
  6. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Зависи од приликата. Ако сум ептен дотерана, тогаш штиклите се задолжителни. Ако сум искочена цел ден, немам проблем со ниски чевли да си продолжам вечерта, на кафе или во кафана на јадење. Ама ако сум во можност, имам време да се спремам, дефинитивно во штикли. Секогаш и секаде би одела со штикли. :inlove:
     
  7. MorganMonroe

    MorganMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    42
    зависи, ама најчесто да :)
     
  8. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Секогаш со штикли, само еднаш имам испаднато на рамно ииии поубаво се чуствувам со штилки онака sexy :devil:
     
  9. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Секако дека да :D
    Во лето високи потпетици отворени, а зимно време чизмички. ;)
    Реално не иде да се дотераш , нашминкаш , средиш а на нозе да ставиш патики или некоја слична обувка.
    Се знае, во штикли нормално... :)
     
  10. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    За денско излегување си носам ниско, балетанки, чизми , сандалки, зависи која сезона е. А за вечерно излегување си почитувам штикла и секогаш излегувам на штикли. :)
     
  11. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    зависи од расположението на дечко ми(исти сме у висина) понекад изегувам со балетанки,чизми а понекад со штикли.
     
  12. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Патики :)
     
  13. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    За преку ден секогаш нешто ниско носам, балетанки, патики, сандали додека за викенд навечер најчесто си носам штикли.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Без разлика каде сум излезена, најчесто носам ниски чевли - така сум навикната, а и такви ми се другарките, ние колективно си љубиме ниска чевла, па до таму да е. :D
    Милион пати се има случено на вечерно излегување на пример во бар да се појавам во балетанки или оксфордки и не го сметам за никаква утка, иако неретко добивам чудни погледи. :^)
    Побогу, кој како сака така и ќе си носи.
    Носам и високи чевли, ако ептен ме фати мерак, меѓутоа ги избегнувам „ултрамодерните“ копито стајл салонки и секаков тип на чевли, зашто стапалото паѓа толку неприродно, што изгледа жално, баш жално.
    Патики не обожавам воопшто и многу ретко носам, исклучок правам за старки - нив ги обожавам.
    Ако некогаш ми е ќеф, си облекувам високи потпетици и во текот на денот, но тоа се случува доста поретко. Периодов идеални денски обувки покрај балетанките ми се и оние чевлите на полна пета, но не оние копитата, туку нормалните, до кај 8 или 10 сантиметри.
    Исто не обожавам отворени чевли од типот гладијаторки, римјанки и ним сличните. Воопшто не ми се допаѓаат, премногу ми ги потат стапалата и се чувствувам чудно. Обожавам да ги гледам вметнати во туѓите комбинации, но не и во моите.
     
    На crazylady и crimson им се допаѓа ова.
  15. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    зависи ситуација
     
  16. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Зависи од пригодата. Во текот на денот излегувам или по патики или по балетанки/римјанки. За навечер истото важи, зависи на кое место одиме. Кога одиме во кафич, редовно ставам штикли :D
     
  17. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Зависи каде, каква е атмосверата. Најчесто во штикли, балетанки, а кога настанот е послободен и по патики.
     
  18. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    за родендени или коа ќе се договориме идеме на коктел ова она облекувам штикли, а за кафе и за сите останати пригоди балетанки :) :)
     
  19. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Zavisi kade odam, za vecerni izleguvanja ako odam vo disko stikli, preku den na kafe vo paticinja, baletanki
     
  20. anonymousgirl03

    anonymousgirl03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски