1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Да бев повисока цел живот во старки ќе го поминев, а вака често носам штикли или сандали на плута.
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  2. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Секогаш во штикли..Се чувствувам поженствено, а и ниска сум за да бидам забележана покрај толку многу девојки на штикли ако јас носам патики :lol:
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Најчесто носам ниски чевли ( оксфордки ). чизми на полна пета, балетанки, навикната сум на ниско најкомотно и најубаво ми е.
    Штикли и патики многу ретко носам. :)
     
    На sugarlips и eliesaab им се допаѓа ова.
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.451
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Абе удри на патика...штикла само на родендени,свадби,крштевки такви ми ти работи ;)
     
    На sugarlips и crazylady им се допаѓа ова.
  5. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Зависи како сум расположена...;) Зимно време исклучително носам само чизми,додела летно време сум на штикли на платформа(поудобен модел)..За свадби и свечености ,тука е штиклата :)
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  6. taznata :(

    taznata :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да носам штикли на излегување, тие ја даваат онаа женственост, затоа и се носат, поубаво изгледа и нога и се. Но што кога си многу висока и неможиш да носиш штикли иако ги обожаваш? Висока сум 178-179 см и скоро секогаш излегувам на ниско.
     
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Доста висока сум (175 cm), а и штиклите не ми се баш удобни за носење, па носам пониски само на посвечени пригоди (свадби, матури и родендени понекогаш). И за вообичаени излегувања преферирам женствена и поелегантна кежуал облека, ама ја комбинирам со балетанки, односно по classy чизми во зима. :lol:
     
  8. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Ако ти се чувствуваш убаво во нив, зошто не би ги носела? Не мораш да носиш од оние со штикла од 15 см., ама сепак можеш да одбереш некои пониски - ем ќе ти се поудобни, ем ќе изгледа убаво и не претерано. :)
    Јас со мојата висина од 173 см секојдневно (доколку не носам патики) носам чевли со мала потпетица, а за одредени излегувања преферирам понекогаш и екстра високи штикли. Битното е да се чувствуваш удобно во она што го носиш, и истото да ти прилега.
     
  9. taznata :(

    taznata :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Проблемот е тоа што сите другарки се пониски од мене околу 162-3см а јас секогаш стрчам ко ке сум со нив како бандера, тоа ми претставува проблем, а и доколку ставам штикли навечер ќе сум уште повисока. Имам носено само еднаш штикли навечер и ги чувстував сите џуџиња околу мене, се чувствував ко највисоката жена на светот :( а премногу имам мерак штикли да носам. Убаво изгледаат кога ќе ставам на мене ама се разликувам од околината и сум повисока и затоа ми е незгодно и ретко ги носам. Тешко е кога си толку висока, колку би сакала да сум барем неколку сантиметри пониска ама не сум ;(
     
  10. frozen.heart123

    frozen.heart123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    И јас сум скоро исто висока колку тебе. Значи исто сум се чувствувала, се додека висината не ми стана една од причините за самодоверба. Сите момчиња, сите. Особено повисоките сакаат високи девојки -ова надвор од тема, но чисто да знаеш од тоа што имам зборувано со другари, братучеди, колеги итн. Инаку воопшто нека не ти е грижа што си повисока на штикли од другарките или од останатите, тоа е твој избор, така ти најубаво си се осеќаш. Не гледај да се споредиш со другите, не гледај како изгледаш спрема нив. Едноставно биди убава за себе, и ќе бидеш убава и за другите. Носи си штикли, колку сакаш високи, не се ограничувај, не се оптеретувај. Нема ништо посекси за едно машко отколку долги нозе на штикла! :)
     
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    За излегување секогаш сум во штикли, така се чуствувам поженствено, sexy а и нозете изгледаат супер, многу подобро отколку на рамна чевла. А со оглед на тоа дека сум со некоја средна висина (165 цм.) со штикли си добивам десетина цм. плус. :) Е за болење, болат нозе понекогаш но ќе си трпам :D.
     
    На Tinnka2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Sopstven izbor.
    Nekogas sum se stiklosuvala, ama takva bese modata.
    So kostimcinja :lol:, sega e drugo.
    Mladite imaat izbor na obleka, a so toa i soodvetni obuvki.
     
  13. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    За излегување секогаш сум во штикли иако сум висока, ама во штикли се чуствувам по женствено и убаво.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Јас главно за кафе носам балетанки, а за диско/роденден штикли. :)
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ретко во штикли. Почесто во патики или балетанки.
     
  16. Nikolovska28

    Nikolovska28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1.433
    Пол:
    Женски
    Зависи најчесто чтикли бидејки сум ниска а и поженствено се чувструвам :D, ама зависи и од пригодата ако е некое по кежуал излегување во прашање знам да облечам и старки и балетанки. Летно време најчесто носам сандали високи на полна пета за преку ден, а навечер штикли класични, шпиц најчесто:)
     
  17. Milita18

    Milita18 Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Секогаш штикли. Балетанки само за на кафе
     
  18. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Можеби збучи чудно ама мразам штикли.:doh:
    Носам ретко и тоа ептен за некоја свадба, онака за излегување не. Почесто сум во патики, сандали, поретко балетанки.
    Зимото си носам и чизми со штикла не многу висока ама штикли не можам и неможам, имам проблематични криви нозе потоа со денови носам плускавици и ме болат.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Блазе си ви што можете да издржите на штикли. Јас едвај на нозе стојам.
     
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Јас на излегување или еспадрили или патики.Адидас или конверс.Штикли не.Ќе полнам за еден месец 18 и уште не знам да одам на штики.