1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

  1. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Само за навечер, преку ден патики или балетанки.
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па за вечерни излегувања штикли во секој случај и тоа повисоки а за денски балетанки,сандалчиња.патики..
     
  3. Kajaaa

    Kajaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Зависи од расположението.. Најчесто штикли, ама ми се случува да излезам и со патики.. и балетанки..
    Зависи и од местото кај што одам.. нема сигурно ако седам во парк со штикли да излезам.. :)
     
  4. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    кај нас мало место ако идеш у кафич и одиш у патики ќе те направат мрдната со умот, а во парк во патики,во балетанки во што ти душа сака :)
     
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Зависи каде одам и како сум расположена, на кафе или вечерно излегување штикли (најчесто), но ми се случило и со патики,ниски сандали, балетанки, а за во парк, факс или во шопинг обавезно патики :D
     
  6. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    зависи каде излегувам
    но дека сум си нискичка претежно сум на штикли
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Па зависит. Петок/сабота сум на штикли.
    Денски (кафе, прошетки) патики.
    Лани летото си го поминав во патики (скиснав Сараиште :lol: )
     
  8. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Истово важи и за мене .
    А штикли кога носам не носам многу високи,неможам да ги носам :|
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Обожавам штикли....со сестра ми ги имаме многу и бидејќи имаме ист број,си ги менуваме,ги имаме секакви....јас бидејќи сум 165 и си се сметам за прилично ниска(што и не е баш ниско)преферирам да носам штикли на многу високи потпетици,ама не можам да ги носам на по долги дестинации,дечко ми ме паркира веднаш пред кафиќ за да не пешачам многу,и после дирекно во кола....кога носам штикли се чуствувам по висока и по самоуверена незнам зошто :?: за преку ден носам ниско,балетанки,или гладијаторки,а кога сакаме да пешачиме со дечко ми носам патики,и така како и да е многу сакам ШТИКЛИ :inlove:
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    штикли :inlove: мојата љубов :D , за вечерни излегувања секогаш носам штикли едноставно ги обожавам најголема слабост ми се , најмногу трошам за тоа и ги имам преку 30 пара. Сакам мн високи штикли иако сум висока 173 и ич не ми е проблем да одам со нив.Секогаш кога штедам да купам нешто ке налетам на добра штикла и пак на тоа ке си ги заковам парите :x

    За преку ден зависи каде одам ... почесто на ниско патики, римјанки, или некои сандалки со полна пета ;)
     
  11. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Уф обожавам штикли...и тоа највисоките ги сакам ама моите не ми дозволуваат да носам толку високи штикли. Носам 10, 12 и сега за сега имам 4 пара (но не за долго време :lol: ) Еве некои добри идеи за штиклички ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] <------ интересно :rofl:
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    втората слика :inlove: :inlove: :inlove:
     
  13. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас во штикли излегувам само за викенди инаку обични денови носам патики или сандали
     
  14. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    исто и јас ама викенд обавезно 10 цм :D
     
  15. TrueReligion

    TrueReligion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    175
    И со штикли и без нив.Но,меѓутоа кога има добра диско-журка преферирам балетанки за да можам повеќе да се изнаиграм.Сепак штиклите ми се голема слабост....Но имам проблеми со ногата,односно вената изгледа ми е попушетна така да повеќе од 2 часа не можам да стојам на штикли.Пробувам,но прилично е тешко :) :)
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Секогаш носам штикли кога излегувам и не ми е толку битно дали ќе се превисоки или пониски.
     
  17. TheEki

    TheEki Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Често знам да излезам и во патики, ако шетаме со дечко ми во парк или по кеј... меѓутоа тогаш не доаѓа во предвид да седнеме на кафе некаде, а со оглед на тоа колку брзо ни се менуваат плановите често имало ситуации кога ќе кажам леле зашто не облеков штикли или нешто посвечено.
    Инаку носам и купувам само високи штикли - немам под 10см :D не знам зошто, висока сум 175 и стварно нема потреба, ама не ми го прави ќејфот ниска штикла.
     
  18. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Обожавам штиклииии !!!!! Секогаш носам штикли и сите ми се превисоки и бидејки често ги носам не ми претставува проблем дали ке ги носам за преку ден или за вечерни излегувања едноставно не можам без високи штикли ;) Додека пак на патики или на ниски чевли сите ми се чудат не можам да одам и никогаш не носам нешто ниско :D
     
  19. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    за викенд обавезно носам штикли,а преку недела најчесто патики или од тие ниските сандалки
     
  20. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    За вечерно излегување по дискотеки и ноќни клубови, поофицијални настани, вечери итн. носам секогаш штикли (повисоки или пониски, битно да се штикли :P )
    За кафе-дружба или одење по гости сум во балетанки, сандалки, апостолки, во зима рамни чизми, па и патики
    За шопинг и шетање по кеј секогаш во патики кои ги имам во неколку бои ..удобноста пред се :D