1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На излегување во штикли, или...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lolipop23, 28 март 2010.

  1. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Штикли и ништо друго :)
     
  2. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Jас исклучиво излегувам во штикли,вечерно излегување подразбира исклучиво во штикли ;)
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Штиклиии секако 8)
    E сега во некое кафуле ако е може и римјанки летно време, рамни чизми зимно или балетанка.
    Ама диско без штикла никако! :P
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Зависи какво излегување. Денско кафе според расположение: патики, чизмички, балетанки, римјанки....навечер преферирам некоја убава кондура, значи и штикли, иако искрено смачено ми е од нив, затоа што на работа ги носам секој ден, и имам чуство веќе дека стапалата ми се деформирани :(
    Арно ама ништо не ја прави женската нога така убава како убава штикла, така да... :) И плус многу ми се свиѓа звукот на тропањето, цуп цуп цуп :lol:
     
  5. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Строго штикла!За во град може некогаш чизмички,али навечер вечерта не е комплетна без високи потпетици :)
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Не можам да ги сфатам девојките што излегуваат по патики :?: , па не одиш ма девојко ни на кошарка ниту пак на фудбал излегуваш во град не мора штикли , ако веќе не можеш да носиш високо облечи си балетанки. Но сепак според мене штикла си е штикла додава некој посебен шмек :P
     
  7. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Па јас си одам скоро сегде во патики ... евентуално чизмички ... си можам висока сум нигде не ме враќаат и топ ми е и во патичиња нозе никогаш не ме болат :rofl: а балетанки :puke:
     
  8. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Зависи каде одам, дали е дневно или вечерно излегување и каква е пригодата :) Секако ако треба повеќе да пешачам избегнувам штикли, па носам рамни чизми, балетанки или патики. Но како и на повеќето девојки, штиклите се и мој фетиш и ги имам еден куп! :lol:
     
  9. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    За вечерни излегувања во штикли обавезно,за тоа сме жени,нели,па мора некако да делиме од мажите :lol:
    За денско кафе или прошетка сум претежно во балетанки во кои се заљубив уште кога излегоа :) а зимно време чизми на пониска штикла.Патики немам,не сум купила од средно :)
     
  10. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Сепак штикли си се штикли :D
     
  11. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    зависи од расположение, некогаш штикли, некогаш патики, а балетанки не носам :)
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Практикувам штикли. Иако може да се случи да искочам по патики.
    Зависи и каде се иде.
    Што е до мене, не би обекла штикли никогаш, но секое место си има свој стил. На пример,во парк никој не иде со штикли, миничи и сл. Сите ќе те гледаат по око како „Што бара оваа овде??„
    А во елитните кафичи, ако отидеш спортско (што подразбира со патики), исто, ќе бидеш во центар на внимание.
    Јас практикувам, летно време по сандали, балетанки, штикла-сандала, и патики.
    Зимно време, чизма штикла, и чизма чат-пат ако ми падне на ум. :)
     
  13. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Патики стриктно! Особено стартки: високи, средни, ниски, зимски, летни во сите бои форми и дезени!!!
    И адидаски доаѓаат в предвид. Зимно време Dr.Martens најчесто ги носам највисоките модели.
    Балетанки само еден пар имам дал двапати сум ги облекла. Не ги сакам. Римјанки Да носам летно време често.
    Штикли носам само за посебни пригоди, зависно местото и настанот...
     
  14. Mawata666

    Mawata666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Јас иам голем проблем неможам да носам штикли секогаш носам Converse дење ноќе само коа спијам ги вадам :D Аман помагајте јас ств нз како да ги засакам штиклите :(
     
  15. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    носам и штикли и патикии..зависи од ситуацијата :)
     
  16. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Скоро секогаш носам патики,балетанки никогаш во животов не сум носела и не ги сакам.
    А штикли носам само за викенд.
     
  17. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Штикли само за викенд и во некои посебни прилики :) А за преку ден низ чаршија патики, балетанки и сл.
     
  18. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Патики!!! Патики!!! :D
     
  19. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Штикли еднаш облеков на свадбата на брачеда ми и оттогаш повеќе не ми текнало да ставам (неможам да одам :x) ... Патики си се патики, најзгодни се за одење така да секој ден патики носам. Е сега на зима и чизми, на лето балетанки и сандали...
     
  20. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Патики за испагање во град , за шетање , нашколо , a за чаршија , по кафичи , родендени и слично на штикли 9 cm :)