1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. hanny

    hanny Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    61
    Во план сум да купувам нов душек според искуства на познаници и искуствата споделени на форумов се двоумам помеѓу дормео и симпо. Постои и трета опција за душек со мемори пена (двојно поефтин од дормеото, а тврдат дека го имал истиот ефект) дали некој имал искуство со ваквите душеци и дали се исплати да се ризикува?
     
  2. stankica

    stankica Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    За душек јас сум презадоволна од душеците од PerDormire. Го користиме веќе 7 години и супер е. Дури и на децата им зедовме душеци од таму.
    Може да ги проверете и пробајте ги.
     
  3. @Ledi@

    @Ledi@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Treba da si nabavime dusek za spalnata soba so mazmi no neznaeme sto da odlucime.Dormeo otpadna nekoi gi falat Almera od Gistivar e firmata ili pak Simpo.Koe e vaseto iskustvo,bi mi trebal potvrd dusek radi problemi so rbetot i nesakam da e mnogu visok...
     
  4. jagoda1979

    jagoda1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    227
    Пол:
    Женски
    Што мислите за БЕРНАРДА душеци? Многу ги фалат, подобри биле од дормео и секако поскапи нормално.
     
  5. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Како се движат цените во пердормире? јас спијам на дормео 5 години, супер ми е, тврд е доста и мене тоа ми одговоара.
     
  6. Golden Rose

    Golden Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Ние имаме душек од FederBaU i prezadovolni sme :D
     
  7. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353

    Јас имам душек од бернарда веќе 1 година и многу сум задоволна.
     
  8. @Ledi@

    @Ledi@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Na nas ni go preporacaa vo eden prodazen salon komfort dusekot na feder bau za spalna no ni kazaa i deka nekoi imale problem im se prevrtuval od krevetot izleguval od kasata na krevetot ako nema dovolna dlabocina...I sega neznaeme sto da se resime :(
    Pomos od nekoj korisnik na ovoj dusek?
     
  9. Golden Rose

    Golden Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Високи се и сигурно ако лезајот бил поплиток мозно е да не стабилен душекот, ние ја правевме спалната по наша идеја и немаме таков проблем. Душекот е екстра. Ако те интересира нешто дополнително слободно прашај ме. Позз
     
  10. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.027
    Допаѓања:
    4.759
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар душек 200x180?
     
  11. jagoda1979

    jagoda1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    227
    Пол:
    Женски
    Димензиите немаат врска со добар или лош душек. Ако од доле те боцкаат федери и 3 метри да е широк џабе е :)
     
  12. stankica

    stankica Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Во Perdormire има различни цени на душеци. Јас кога купував имаше ид ос 12000 па нагоре. Ние на пример купивме од 30 000 и сеуште го користиме и не планираме да го менуваме во скоро време
     
  13. Vertigo TJ

    Vertigo TJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    И во спална и во детска имаме Per dormire душеци. Јас сум задоволна, но иако се работи за истиот тип душек оној на ќерка ми е потврд (веројатно заради помалата димензија) и мене ми е поудобен.
     
  14. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од Perdormire и што е разликата меѓу тие со мемори пена и тие со жичано јадро, кои се подобри за спиење?
     
  15. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.027
    Допаѓања:
    4.759
    Пол:
    Женски
    Каде го купивте душекот, како се движат цените?
    Бернарда душеците дали се подобри од Дормео?
     
  16. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Јас имам Dormeo и немам ни позитивно ни негативно мислење. Сега ми треба нов душек и затоа дали некоја има искуство со Magniflex душеци? Се размислувам зошто тоа ќе биде прв душек во брачниот живот :inlove: Или ако имате некое позитивно искуство со други споделете.
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Veke cetiri godini spijam na dormeo,iako na pocetokot mi bese malku tvrd,sega nemozam da zamislam da spijam na drug dusek.Na sin mi isto razmisluvame ovie denovi da mu kupime isto od dormeo,za mene se najdobri,kako i pernicite
     
  18. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Треба да купуваме душек за брачен кревет и единечни за дете и за повозрасна особа.
    Ве молам да ми препорачате душек од кој сте задоволни. Има голема понуда на пазарот, па би сакала да чујам ваши мислења и искуства. За време на саемот за мебел сите ќе даваат попусти, па тогаш планираме да ги купиме, да заштедиме некој денар! :D
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.027
    Допаѓања:
    4.759
    Пол:
    Женски
    И мене меинтересира истото, ми треба душек за спална, ама добар и квалитетен.
    Тие Бернарда душеши дали се подобри од Дормео, како им се движат цените?
    Ме боли грбот често и ми треба квалитетен душек ама да не е многу тврд. Мајка ми има над душек од Дормео и е многу убав за спиење, мек за мераци. Дури размислував да купам евтин обичен душек и да докупам само над душек од дормео ама некако се скапи за димензијата која мене ми треба 180х200, кога ке ги собереш ке ми испадне скоро колку за цел душек.
     
  20. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    @MIA-SK , @macalavica Ние имаме душек од симпо ... со две страни зимна и летна.... Премногу сме задоволни 2 години спиеме на него, како што го купивме исте и по 2 год. Мм стално ми вика кога ќе си легнам на спалнава се преродувам. ;)
     
    На MinaK му/ѝ се допаѓа ова.