На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  4.467
  Ако можеш да си приуштиш земи Дормео. Не се споредува со друг душек. Јас го иам тој со алое, презадоволни.
   
  На Kokomama87 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  2.055
  Допаѓања:
  3.650
  Пол:
  Женски
  Која е цената на душеци од Алмеро?
   
 3. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  2.055
  Допаѓања:
  3.650
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас има душек од мој сан? Какви се цените таму?

  Дали е попаметно да купиме два одделни душеци или брачен?
   
 4. temily

  temily Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Како се со цена душеците на пер дормире? За 180*200 ме интересира. Дали се многу поскапи од дормео?
   
 5. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  412
  Дали некој има искуство со душеците и надушеците од комодита?
   
 6. LazaLaza

  LazaLaza Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Женски
  Дајте предлози за добар душек освен дормео.
  Гледани ми се на алегро, во југоекспорт и алмак.
  Фала ви
   
 7. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
  Се мислам за алое вера ортоцел 4+1 наддушекот на дормео да сподели некој искуство? Дали поти и да не е многу мек?
   
 8. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  958
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Во потрага сме по лежај, па ме интересира од ваше искуство дали е подобро со еден душек, душек и наддушек или два душеци?
   
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.947
  Допаѓања:
  51.932
  Пол:
  Женски
  Нема подобро од два душеци. Ако имате можност да инвестирате во таков кревет, ќе видите живот.

  Ние ептен се зезнавме со душекот... демек да не е многу скап, зедовме со средна цена некој турски. Па 25 илјади не се ни малку, за малце повеќе ќе земевме друга класа на душек на попуст. И мора да се смени, па испаѓа да дадеме многу повеќе пари. Затоа совет, одредете буџет и земете го најдоброто што се вклопува во него. Не брзајте и бркајте попусти. Ние демек ќе заштедевме... секое утро ко тепана со стап се будам. Сто перници сменив, ама не е до нив. (n)
   
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  245
  Некој искуство со Dormeo Fresh Prima 2 и Filipovic Balans PLus
   
 11. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  Сакам да купам нов душек ама некој да ми препорачате добар зашто имам и спондилоза и сколиоза и имам секој ден болки на рбетот, што ми препорачувате некој што имате користено?
   
 12. Viki!!!

  Viki!!! Нов член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Balance Plus е многу добар душек по состав и квалитет.
  Дормео никако (маркетинг бренд) со лоши и ефтини материјали.
   
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.181
  На душек полнет со гускини пердуви (исклучиво од мали гувчиња), кубени од рацете на девица, некаде на југот од Франција. :makeup:

  :D

  Не знам шо душек е, ама знам дека се испокарав со маж ко го купи, оти беше скап. :angel:
   
 14. Viki!!!

  Viki!!! Нов член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Која димензија, каква подлога користиш, која тежина и висина си ? Има многу фактори од што зависи изборот на добар и пред се квалитетен душек.
   
 15. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  mi treba za 180-200 kje poracam i nov krevet so latoflex so mehanizam za podignuvanje,jas 170 cm visoka 60 kg.
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.041
  Допаѓања:
  77.959
  Aлое Дормео арен е?
   
 17. Klara91

  Klara91 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Девојки, душеците на Симпо имаат попуст 30% во пресрет на Black Friday. Кој модел ми го препорачувате. Лежајот ми е 160*200, но не е со латофлекс штички, туку цела дрвена плоча.
   
 18. Bambicka

  Bambicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2

  Јас сега го нарачав Виола, не знам баш каков е, така што ако има некој искуство нека пише.

  Моментално го користам Наутилус исто од Симпо, но со тек на време ми омекна повеќе (претпоставувам дека е исто со сите душеци). Инаку удобен е ептен, од кога го купив прв пат да не ме боли грбот кога ќе станам од спиење.

  Разликата меѓу Виола и Наутилус е тоа што Виола има две кокосови табли и тоа го прави потврд. Плус има зимска страна што содржи волна и летна страна.
   
  На cresa-jagoda и Klara91 им се допаѓа ова.
 19. Klara91

  Klara91 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Хаххаа и ние бевме со мм ги гледавме и го нарачавме Виола, токму поради кокосовите табли кои сметаме дека ветуваат подобар квалитет и долготрајност. Па, нека не служат долго и добро
   
  На Bambicka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  2.080
  Искуства со Алмеро душеците?