На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Не е Дормео, но се надевам дека наскоро ќе биде, си имам кревет во соба од оние детските, и би сакала да го порачам сеа душекот на Дормео, целата сум искривена коа ке се разбудам :@
   
 2. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  Јас во детска соба имам душек од симпо-адмирал, и спијам како бебе. Мислам дека се подобри и поефтини од дормеото кои се само префорсирано рекламирани без да понудат некој посебен квалитет за цената. Сепак, изборот си е твој :)
   
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Здраво прочитав и решив да ти одговорам бидејки јас го имам Дормео, Ако си решена да го купиш веднаш иди земи го мислам дека се вика комфор- тоа е најтврдиот душек јас кога го земав ми беше само два дена чуден затоа што несме навикнати на тврдо но кога се повеќе и повеќе спијам тоа одминува, Имав претходно проблеми со кичмата и вратот а сега ништо, Исто така и кебињата кафеави што се прават и ќебе и перница се преубави ти кажувам од изкуство.
   
 4. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Дормео мемори и многу сум задоволна, си имам проблеми со рбетот и ретко можам да најдам душек што ми одговара ама од овој сум презадоволна :)
   
 5. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.417
  Душек Дормео, и вистински е добар, и перницата ми е исто дормео, дормео верде, најнова им е сега, ама ич не ми се погоди, вратот ми е вкочанет и многу е мека и сплоснува, и страшно ме нервира а солидно си ја платив :@
  Душекот да, во секое време, перницава јок...
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  И јас имам симпо душек и прекрасен е :) .
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.327
  Јас сеуште си спијам на матичниот душек од мојот тросед во детската,не му дошлло времето да го заменам со нов.
  Сестра ми има Дормео,имам спиено на него и луѓе не знаете што се вика ОДМОР!
  Ко на облаче да спиев :up:
  Од мене - земајте Дормео и не мислете се,ќе се изненадите од тоа колку одморено и свежо ќе се чувствувате.
   
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
 9. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Дормео.
  И чат-пат заспивам во дневна на петосед, па утредента се будам целата здрвена.
  Не го менувам дормеото за ниеден друг душек.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.238
  Допаѓања:
  136.405
  Пол:
  Женски
  Simpo Nautilus и супер ни е засега... ко на облаци да спиеш. Се мислевме меѓу тој и Дормео, ама се одлучивме за овој од Симпо бидејќи е висок 26 цм :)
   
 11. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Дормео е тенок душек 14 см, во право си Анат, ама ние сепак се одлучивме за Дормео мемори.
  И во друга тема кажав и ќе кажам уште еднаш. Дормео вреди за секој денар што ќе го платиш! |-) |-)
   
  На Anja.F му/ѝ се допаѓа ова.
 12. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
 13. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  1.174
  Јас имам душек од Алмеро, го земав пред една година и можам да кажам дека сум задоволна, не е од тие што се спласнуваат туку ти го држат телото исправено и што е најбитно е антибактериски, откако го користам заборавив што се тоа алергии(да чукнам во дрво) :lol:

  еве го само мојот е во помала димензија
   
 14. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Дормео..Супер е :) :D
   
 15. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Не знам каков душек е :D , обичен, ама убав. Се мислам сега за дормео, доста е пофалуван...Имам нивна перница и разликата е огромна...
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Појма немам да ти кажам на каков душек спијам ама не е многу удобен или пак можеби јас само така мислам зошто не спијам во удобна положба и секое утро се будам со болки во половината или вратот... тоа е треба да го сменам :(
   
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Душекот обичен валда,незнам што душек е хехе а перница дормео и не се делам од неа.
   
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miss-dior

  Miss-dior Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  125
  Дормео мемори со средна тврдина мислам дека беше :lol:
   
 19. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Колку е цената на овие душеци? СУм слушала дека се многу убави и квалитетни, ама ете нам не ни текна да разгледаме и за ваков :D
   
 20. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Ние се мислевме помеѓу Дормео и Мебло-тие ни ги посочија како подобри. Цената беше тука негде, ама на крајот сепак се одлучивме за Дормео-тврдиот. Првите денови ни беше тешко да се навикнеме-ама сега е ок-дефинитивно. Е сега нели мора да се внимава-креветот да е со летвички доле, за душекот да дише, треба да се чува од влага-бидејќи во спротивно велат имало шанси да се јави мувла :^) . Кај нас е добро.