1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Не е Дормео, но се надевам дека наскоро ќе биде, си имам кревет во соба од оние детските, и би сакала да го порачам сеа душекот на Дормео, целата сум искривена коа ке се разбудам :@
     
  2. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Јас во детска соба имам душек од симпо-адмирал, и спијам како бебе. Мислам дека се подобри и поефтини од дормеото кои се само префорсирано рекламирани без да понудат некој посебен квалитет за цената. Сепак, изборот си е твој :)
     
  3. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Здраво прочитав и решив да ти одговорам бидејки јас го имам Дормео, Ако си решена да го купиш веднаш иди земи го мислам дека се вика комфор- тоа е најтврдиот душек јас кога го земав ми беше само два дена чуден затоа што несме навикнати на тврдо но кога се повеќе и повеќе спијам тоа одминува, Имав претходно проблеми со кичмата и вратот а сега ништо, Исто така и кебињата кафеави што се прават и ќебе и перница се преубави ти кажувам од изкуство.
     
  4. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Дормео мемори и многу сум задоволна, си имам проблеми со рбетот и ретко можам да најдам душек што ми одговара ама од овој сум презадоволна :)
     
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Душек Дормео, и вистински е добар, и перницата ми е исто дормео, дормео верде, најнова им е сега, ама ич не ми се погоди, вратот ми е вкочанет и многу е мека и сплоснува, и страшно ме нервира а солидно си ја платив :@
    Душекот да, во секое време, перницава јок...
     
  6. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    И јас имам симпо душек и прекрасен е :) .
     
  7. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас сеуште си спијам на матичниот душек од мојот тросед во детската,не му дошлло времето да го заменам со нов.
    Сестра ми има Дормео,имам спиено на него и луѓе не знаете што се вика ОДМОР!
    Ко на облаче да спиев :up:
    Од мене - земајте Дормео и не мислете се,ќе се изненадите од тоа колку одморено и свежо ќе се чувствувате.
     
  8. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
  9. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Дормео.
    И чат-пат заспивам во дневна на петосед, па утредента се будам целата здрвена.
    Не го менувам дормеото за ниеден друг душек.
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Simpo Nautilus и супер ни е засега... ко на облаци да спиеш. Се мислевме меѓу тој и Дормео, ама се одлучивме за овој од Симпо бидејќи е висок 26 цм :)
     
  11. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Дормео е тенок душек 14 см, во право си Анат, ама ние сепак се одлучивме за Дормео мемори.
    И во друга тема кажав и ќе кажам уште еднаш. Дормео вреди за секој денар што ќе го платиш! |-) |-)
     
    На Anja.F му/ѝ се допаѓа ова.
  12. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
  13. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Јас имам душек од Алмеро, го земав пред една година и можам да кажам дека сум задоволна, не е од тие што се спласнуваат туку ти го држат телото исправено и што е најбитно е антибактериски, откако го користам заборавив што се тоа алергии(да чукнам во дрво) :lol:

    еве го само мојот е во помала димензија
     
  14. Sweety55

    Sweety55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    Дормео..Супер е :) :D
     
  15. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Не знам каков душек е :D , обичен, ама убав. Се мислам сега за дормео, доста е пофалуван...Имам нивна перница и разликата е огромна...
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Појма немам да ти кажам на каков душек спијам ама не е многу удобен или пак можеби јас само така мислам зошто не спијам во удобна положба и секое утро се будам со болки во половината или вратот... тоа е треба да го сменам :(
     
  17. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Душекот обичен валда,незнам што душек е хехе а перница дормео и не се делам од неа.
     
    На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss-dior

    Miss-dior Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    126
    Дормео мемори со средна тврдина мислам дека беше :lol:
     
  19. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Колку е цената на овие душеци? СУм слушала дека се многу убави и квалитетни, ама ете нам не ни текна да разгледаме и за ваков :D
     
  20. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Ние се мислевме помеѓу Дормео и Мебло-тие ни ги посочија како подобри. Цената беше тука негде, ама на крајот сепак се одлучивме за Дормео-тврдиот. Првите денови ни беше тешко да се навикнеме-ама сега е ок-дефинитивно. Е сега нели мора да се внимава-креветот да е со летвички доле, за душекот да дише, треба да се чува од влага-бидејќи во спротивно велат имало шанси да се јави мувла :^) . Кај нас е добро.