1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. Didajo

    Didajo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    543
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Не знам стварно може зависи и од очекувањата ама зимно време сме во друга соба и го користиме само во летните месеци, разочарување беше што уште првата година покажа.
     
  2. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.698
    Допаѓања:
    10.345
    Пол:
    Женски
    Almero visco line :inlove: на кревет исто од Almero :inlove: Мислам дека спијам на облаци не на кревет, совршен и душекот и креветот :sun: Вреди за секој денар!
     
  3. Bela2020

    Bela2020 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.
    Спалната ја земавме 2019 по нарачка од шипад.
    Соработуваат они со Алмеро земавме и душек од кај нив кој што пропадна во рок од 6 месеци.
    По долга комуникација со Шипад дојдоа од Амеро и ни лажаа дека нивните душеци морале да лежат на латофлекс со простор од 1.5 цм. Нашиот латофлекс бил изработен на 4 цм.па затоа ни пропаднал душекот. Од шипад се смееа на одговорот на алмеро, но по 2 месеци добивме едвај нов душек кој е повторно пропднат. Се работи за душекот Виско Лајн.
    Мислам дека од Шипад имаат скроз утнато и не знаат што продаваат.
     
  4. Semed

    Semed Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Заинтересирана сум за Hybrid душек од Комодита 120-200
    Ако некој го користи истиот замолувам да сподели искуство
     
  5. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    146
    Другарка земаше многу и е висок и мек рече
     
  6. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    2.460
    Пол:
    Женски
    Дали од Комодита душеците се убави? Ме интересира за тие lavender, aloe vera?
    Добра цена имаат, сакам да си земам, само сакам да слушнам искуство, дали се добри?
    Иако реков Дормео нема да го сменам, дојде време за менување. :D
     
    На Anod10 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. h.ope

    h.ope Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    1.806
    Како го одржувате душекот чист? Повремено ставам сода бикарбона па ја смукам. Но флеките ме нервираат, некое средство за постари флеки?
     
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    14.538
    Допаѓања:
    163.328
    Знар ли некој овие душеци дали се купуваат башка и кој ги нуде? Screenshot_20230813_220535_Facebook.jpg
     
  9. Asd2

    Asd2 Нов член

    Се зачлени на:
    11 мај 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,sakam da vi kazam na site sto planirate sa zemete dusek od comodita aloe vera oti e katastrofa
    Od koga go kupivme sekoe utro se budime so bolki vo celo telo,sakame da go smename i se mislame megu dormeo i almero ,citajki vasi komentari gledam deka najmnogu gi falite
     
  10. zence

    zence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    241
    А јас пак сум презадоволна за децата земав единечни , се мислам сега и дупли за мене да земам цената е као за наддушек кај другите.
     
  11. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    2.120
    Пол:
    Женски
    Препорака за над душек? Од каде, каков и колку цм да е ?
    За тврд кауч на спуштање ми е.:)
     
    На zence му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ethicalduty

    Ethicalduty Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Bonelli Max dusecite nekoj dali ima iskustvo? Armis im se vika linijata probav sednav, legnav na eden tvrd i visok dushek mislam se vika Algera, stvarno tvrd ne propagja a sepak komoten, pa me interesira nekoj da ima da znae kako e so garancija, kvalitet na materjal itn...
     
  13. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    677
    Допаѓања:
    1.445
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство за Алегро душек од Мебел ви, конкретно Елеганс моделот ? Screenshot_20230910-213455.png
     
  14. macimacika91

    macimacika91 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2023
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Дали некој има земено Dormeo Nature aloe vera наддушек 4цм?
    Лежајот за спална што го земав беше со се душек ама воопшто не ми одговара, многу е тврд.
    Па се мислам ваков наддушек да земам, од тие на комодита читам не сте задоволни.
     
  15. Libra ❤

    Libra ❤ Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2022
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Јас имам наддушек од Comodita ама е премногу мек и пропаѓаш мислам дека не треба таков да биде сега не знам дали и од Dorneo се исто така меки
     
  16. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.138
    Пол:
    Женски
    Меки се на дормео сите
     
    На Libra ❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Дали се продава само навлака или штитник за душек, не знам како да го наречам.
    Душекот ни е купен со навлака со алое пред 10тина години. Душекот е уште добар, но навлаката доста исфлекана.
    Не успеав да ја исчистам и сакам да ја заменам
     
  18. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Оваа што ја имаме моментално со душекот е со патент и се вади за перење, ама многу е тешко да се стави повторно
     
  19. mile.micko

    mile.micko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    здраво, имам намера да земам душек од дормео, најмногу оти можам до доплатам за тест период, и да го вратам ако не ми чини. но, прво сакам да прашам: некој друг салон/производител дали нуди ваква услуга?

    и тие лабелирани како тврди - му се исто така меки? во кој топшоп во скопје би имало изложено најмногу типови на дормео душеци, да појдам иницијално да ги пробам?

    се обидов тој филтеро од веб страната да го користам
    https://www.dormeo.com.mk/duseci
    дали тврд, средно тврд или малку тврд одберам, секогаш само овој душек ми го дава во резултати
    https://www.dormeo.com.mk/dushek-imemory-silver
    и филтерот за димензии не работи ко шо треба. ако телефонирам не знам за каков душек да прашувам.

    се консултирав со пријател што работи во таа индустрија, и ги препорача како добра вредност за парите:
    -allegro pocket од мебел-ви
    -visco line од almero

    рече овие душеци биле добро изработени, и хипотетички би требало долго време да траат. ми кажуваше имало плех метален внатре да не пропаѓа многу, федерите биле засебни, не биле долги да пропаднат - туку кратки, машински биле изработувани и ред други работи кажа.

    е сеа, јас кога го пробав овај visco line, беше мн мек за мој вкус и други душеци кои иако беа поефтини, повеќе ми се допаднаа оти беа потврди. ова тврд-мек мислам е субјективна ствар, а за квалитетот на изработка држи вода да се прај муабет и да се размисли.
     
  20. Lady*Bug

    Lady*Bug Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    4.934
    Пол:
    Женски
    Од кој душек сте повеќе задоволни на Дормео од алое вера или и мемори силвер плус? Мислам дека и само тие два и ги имаат моментално