На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  1.174
  Јас го земав околу 6000 денари и нешто,не ми текнува колку беше точно,ама ова беше пред една година можеби сега ги промениле,имаат каталози можеш да си земеш и да видиш,јас сум презадоволна :)
   
 2. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  1.822
  Пол:
  Женски
  Јас спијам на Dormeo Memory, а брат ми спие на Dormeo Comfort. :)
  Кога родителите ни ги купуваа продавачот ни викаше дека разликата била во тоа што Memory бил помек, а Comfort потврд и Comfort бил за оние кои имаат болки во 'рбетот. :^)
  Според мене нема никаква разлика помеѓу двата душека.

  Како и да е. Многу си го сакам мојот душек и не би го менувала за никој друг. :angel:
   
 3. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.733
  Допаѓања:
  13.410
  Пол:
  Женски
  Јас спијам на душек Дормео Мемори... задоволна сум. Многу.
   
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Кремаст, со криви линии.


  Го земавме пред околу 8 години, кога ја направивме детската. Неам поим од каде.
   
 5. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  Дормео и не би го сменила за ништо на светот , мислам дека веке 7- ма година го имам од тој првиот .
  Моите сега го земаа тој најновиот Дормео и се презадоволни.
  А за перница исто дормео , ама оние имаат милион перници , треба убаво да си се распрашаш која за што е , девојките се спремни да помгнат во изборот , јас бев убедена дека сакам голема перница , а они ми понудија некоја помала според тоа што ме прашуваа како спијам со што се покривам и ред други прашања кои мислев дека се непотребни :))) на крајот ги земав двете и се установи дека таа помалата перница одговара повеке на моите потреби .
   
 6. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Е јас пред недела ми донесиа дормео.И задоволна сум за почеток едноствано имаш права полложба за врееме на сончето :D
   
 7. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Дормео силвер :inlove: и перниче има
   
 8. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  Моментално

  http://simpo.mk/detail_more_end.php?obl ... 0%BD%D0%B0

  И претходниот (единечен) беше од Симпо, според мене нема подобар квалитет за таа цена. Некогаш под бренд не подразбирам и квалитет
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Коа ги купивме овие креветчињава од детската ги купивме заедно со душеци, ама планираме што поскоро да ги смениме.Иначе е кремаст со некои си како цртки :wasntme:
   
 10. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  на дормео мемори... :inlove: :inlove: :inlove: најдобрата инвестиција која сме ја направиле.
  Има само една маана.
  Толку ќе се навикнете на него, што нема да се изнаспиете кога ќе го промените креветот (кога ќе бидете на гости, на одмор, на патувања...)
   
 11. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Спијам веќе 5 години на анатомски тврд душек и супер си е. Во иднина би земала со мемори пена, но не од дормео туку има други душеци кои имаат многу повеќе мемори пена од нив. Спиев еднаш на таков душек и бев воодушевена од него, прашав од каде е купен ама не можам сега да се сетам.
   
 12. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Еве веќе 3 години како спијам на душек од Симпо. Прекрасни се навистина.
  Но сега додека бев кај баба и тета во србија,спиев на ониe дормеo, како над душек,тенки што се....леле луѓе, па тоаа е рај за душа. легнуваш и не ти се станува. и многу е удобен.
  ја терам мама да земеме,навистина се прекрасни.
   
 14. mano

  mano Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  размислувајќи за купување Дормео душеци налетав на овој сајт, благо речено ме преплаши, дали некој ги почувствувал ,,благодетите,, посочени на овој сајт?

  http://serbianforum.org/zdravlje/54167- ... -pene.html
   
 15. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Јас спијам на душеков веќе 4 год. и видиш сеуште сум жива :D
  Кога го купивме бев воодушевена најмногу затоа што стариот душек беше катастрофа а овај е нов плус тоа ти викаат антибактериски итн. Е сега по некое време ми дојдоја на презентација од кирби машините и ме прашуваат каде што да зачистат и го спомнуваат душеков и јас онака горделива ;) им викам "нема потреба демек јас имам дормео а тие се антибактериски" и таа женичката ми вика "а пак јас со душа чекам некој да ми кажи дека има дормео за да му покажам дека не се такви душеците како што се рекламираат без бактерии во нив",јас зачудена викам што кажува оваа и кога зеде да го чисти а на него не спиевме повеќе од 3мец од него почна да излегува прашина :o
  Е сега што ми беше муабетот душеците се многу убави за спиење ама дека се антибакретиски тоа јок а од друга страна сега исто така има добри душеци што ќе ги купиш по многу пониска цена од дормеото така да ако сега би купувала сигурно би избрала некоја поефтина варијанта а со остатокот од парите ќе си купам нешто за мене ;)
   
 16. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  УПС! Е затоа не чини слепо да се верува на ЕПП, исто како за се што агресивно рекламираат, излегува дека и мемори пената е штетна по здравје и канцерогена. И Наса ја употребувала (мижиасандатибаам).
  Макар што јас не сум слушнала до сега некој да добил болести какви што опишуваат луѓето во искуствата, освен што сум слушнала дека дормеото мувлосал, а требало посебно да се третира за да не се случи тоа, проветрување, превртување, посебни даски на креветот за да диши и сл. Ако мувлоса сигурно ќе смрди и ќе заврши во канта.
  Секогаш може да биде во прашање и намерна антиреклама, но не лошо некои факти да се земат в предвид.
   
 17. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Е алал да ти е како можев тоа најглавното да го заборавам :fubar:
  ДОРМЕОТО МУВЛОСУВА
  Кога ми се случи тоа а бре срце ме болеше :( ама не можев да го рекламирам затоа што ги земавме заедно од саем со еден пријател и сметките останаа кај него не ги земавме на време и потоа ги загубил а ако има сметка од одма ќе им го вратев :@
  Мада на еден таков случај им рекле да си го свртат од другата страна |(
   
 18. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Ти мувлоса долната страна од душекот? Барем јас знам дека од долната страна им мувлосувал, почнал да мириса и после како да се сврти од другата страна...да се спие врз мувлосаното? Не ми е јасно...
   
 19. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.903
  Допаѓања:
  26.471
  Пол:
  Женски
  Дормеото мувлосува ако спалната нема основа латофлекс. Тоа ми го кажа пријателка што и се има случено тоа, инаку ние користиме медицински од Philip&Co српско производство.
   
 20. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  1.160
  Tempur Медицински душек и многу сме задоволни.