1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Јас го земав околу 6000 денари и нешто,не ми текнува колку беше точно,ама ова беше пред една година можеби сега ги промениле,имаат каталози можеш да си земеш и да видиш,јас сум презадоволна :)
     
  2. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Јас спијам на Dormeo Memory, а брат ми спие на Dormeo Comfort. :)
    Кога родителите ни ги купуваа продавачот ни викаше дека разликата била во тоа што Memory бил помек, а Comfort потврд и Comfort бил за оние кои имаат болки во 'рбетот. :^)
    Според мене нема никаква разлика помеѓу двата душека.

    Како и да е. Многу си го сакам мојот душек и не би го менувала за никој друг. :angel:
     
  3. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Јас спијам на душек Дормео Мемори... задоволна сум. Многу.
     
  4. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Кремаст, со криви линии.


    Го земавме пред околу 8 години, кога ја направивме детската. Неам поим од каде.
     
  5. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    Дормео и не би го сменила за ништо на светот , мислам дека веке 7- ма година го имам од тој првиот .
    Моите сега го земаа тој најновиот Дормео и се презадоволни.
    А за перница исто дормео , ама оние имаат милион перници , треба убаво да си се распрашаш која за што е , девојките се спремни да помгнат во изборот , јас бев убедена дека сакам голема перница , а они ми понудија некоја помала според тоа што ме прашуваа како спијам со што се покривам и ред други прашања кои мислев дека се непотребни :))) на крајот ги земав двете и се установи дека таа помалата перница одговара повеке на моите потреби .
     
  6. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Е јас пред недела ми донесиа дормео.И задоволна сум за почеток едноствано имаш права полложба за врееме на сончето :D
     
  7. guitar

    guitar Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    18
    Дормео силвер :inlove: и перниче има
     
  8. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Моментално

    http://simpo.mk/detail_more_end.php?obl ... 0%BD%D0%B0

    И претходниот (единечен) беше од Симпо, според мене нема подобар квалитет за таа цена. Некогаш под бренд не подразбирам и квалитет
     
  9. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Коа ги купивме овие креветчињава од детската ги купивме заедно со душеци, ама планираме што поскоро да ги смениме.Иначе е кремаст со некои си како цртки :wasntme:
     
  10. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    на дормео мемори... :inlove: :inlove: :inlove: најдобрата инвестиција која сме ја направиле.
    Има само една маана.
    Толку ќе се навикнете на него, што нема да се изнаспиете кога ќе го промените креветот (кога ќе бидете на гости, на одмор, на патувања...)
     
  11. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Спијам веќе 5 години на анатомски тврд душек и супер си е. Во иднина би земала со мемори пена, но не од дормео туку има други душеци кои имаат многу повеќе мемори пена од нив. Спиев еднаш на таков душек и бев воодушевена од него, прашав од каде е купен ама не можам сега да се сетам.
     
  12. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Еве веќе 3 години како спијам на душек од Симпо. Прекрасни се навистина.
    Но сега додека бев кај баба и тета во србија,спиев на ониe дормеo, како над душек,тенки што се....леле луѓе, па тоаа е рај за душа. легнуваш и не ти се станува. и многу е удобен.
    ја терам мама да земеме,навистина се прекрасни.
     
  14. mano

    mano Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    размислувајќи за купување Дормео душеци налетав на овој сајт, благо речено ме преплаши, дали некој ги почувствувал ,,благодетите,, посочени на овој сајт?

    http://serbianforum.org/zdravlje/54167- ... -pene.html
     
  15. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Јас спијам на душеков веќе 4 год. и видиш сеуште сум жива :D
    Кога го купивме бев воодушевена најмногу затоа што стариот душек беше катастрофа а овај е нов плус тоа ти викаат антибактериски итн. Е сега по некое време ми дојдоја на презентација од кирби машините и ме прашуваат каде што да зачистат и го спомнуваат душеков и јас онака горделива ;) им викам "нема потреба демек јас имам дормео а тие се антибактериски" и таа женичката ми вика "а пак јас со душа чекам некој да ми кажи дека има дормео за да му покажам дека не се такви душеците како што се рекламираат без бактерии во нив",јас зачудена викам што кажува оваа и кога зеде да го чисти а на него не спиевме повеќе од 3мец од него почна да излегува прашина :o
    Е сега што ми беше муабетот душеците се многу убави за спиење ама дека се антибакретиски тоа јок а од друга страна сега исто така има добри душеци што ќе ги купиш по многу пониска цена од дормеото така да ако сега би купувала сигурно би избрала некоја поефтина варијанта а со остатокот од парите ќе си купам нешто за мене ;)
     
  16. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    УПС! Е затоа не чини слепо да се верува на ЕПП, исто како за се што агресивно рекламираат, излегува дека и мемори пената е штетна по здравје и канцерогена. И Наса ја употребувала (мижиасандатибаам).
    Макар што јас не сум слушнала до сега некој да добил болести какви што опишуваат луѓето во искуствата, освен што сум слушнала дека дормеото мувлосал, а требало посебно да се третира за да не се случи тоа, проветрување, превртување, посебни даски на креветот за да диши и сл. Ако мувлоса сигурно ќе смрди и ќе заврши во канта.
    Секогаш може да биде во прашање и намерна антиреклама, но не лошо некои факти да се земат в предвид.
     
  17. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Е алал да ти е како можев тоа најглавното да го заборавам :fubar:
    ДОРМЕОТО МУВЛОСУВА
    Кога ми се случи тоа а бре срце ме болеше :( ама не можев да го рекламирам затоа што ги земавме заедно од саем со еден пријател и сметките останаа кај него не ги земавме на време и потоа ги загубил а ако има сметка од одма ќе им го вратев :@
    Мада на еден таков случај им рекле да си го свртат од другата страна |(
     
  18. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ти мувлоса долната страна од душекот? Барем јас знам дека од долната страна им мувлосувал, почнал да мириса и после како да се сврти од другата страна...да се спие врз мувлосаното? Не ми е јасно...
     
  19. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.337
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Дормеото мувлосува ако спалната нема основа латофлекс. Тоа ми го кажа пријателка што и се има случено тоа, инаку ние користиме медицински од Philip&Co српско производство.
     
  20. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Tempur Медицински душек и многу сме задоволни.