На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.102
  Значи уште кога го купувш душекот ти кажуваат на каква подлога треба да стои, па така Дормео мора да лежи на летвички инаку ќе ти мувлоса, што е многу логично. Ако одоздола креветот ти е затворен не може да дише душекот, и затоа ќе ти скапе. Додека јас се рапрашував за Дормео ми го потенцираа тоа, дека креветот мора да е на летвички, а ако не е, да се исечат влдабнатини за да допира воздух до душекот. Исто така и од Дормео има да се купат такви летвички ама се многу поскапи отколку на друго место.
   
 2. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Да долната страна на душекот мувлоса......а и на луѓето на кои им го дале тој одговор не им било јасно како да свртат друга страна и да спијат на мувлосано :?:
  И после по скоро едн месец континуирани поплаки конечно му го сменија душекот ,а јас мојот случано го сетив на време и успеав поголемиот дел убаво да го исчистам само ме болеше тоа што ги дадов парите и по шест месеци да ми мувлоса,а стариот душек и ако беше очаен такво нешто никогаш не доживеал :)
   
 3. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  На летвички мувлоса а спалната е затворена да ама ако не мувлосуваат они на Симпо душеци кои исто така се добри за спиење не би требало Дормеото воопшто да има таков проблем
   
 4. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  колку чини тој nautilus душек од симпо 180*200 на пример ???
   
 5. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Од Дормео душеците Карбон е најтврдиот така, или грешка сум ?
   
 6. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  Дормео катастофа. Купивме таков пред три години, ни мувлоса и ни дадоа нов. И тој мувлоса и пак нов. Третиот пат ни рекоа да избереме дали пак сакаме нов или да ни ги вратат парите. Си ги земавме парите и си купивме италијански душек магнифлекс. Сличен е на доремото. Еве две гдини го имаме и се уште не мувлосал :)
   
 7. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Ви мувлоса и со латофлекс ??? :o
   
 8. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Ние дома сите имаме Дормео душеци! :rock:
   
 9. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  На дормео душек,уште не мувлосал,но изгледа почнува :| |(
   
 10. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Аман бе :o
  Божем најфалени, најдобри..... |(
  Дефинитивно почнав да се предомислувам за овие Дормео душециве, во последно време слушам само негативни работи за нив.
  А 30.000 да дадеш воопшто не е малку, па и да ти мувлоса.....
   
 11. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Незнам каков е,ама многу е добар. :D
   
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Некое време спиев на Dormeo :)
   
 13. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Обичен,но мекичок.Го имам 8-9 години,и еве го уште супер се држи. :lol:
   
 14. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  227
  Jogi пред неколку год го купија моите, топ е.
   
 15. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Едно време многу патував службено надвор од државава и поголемиот дел од годината спиев по хотели. Во просек ми доаѓаше на секои две недели да менувам хотел или соба. Ако душекот, креветот или постелината не е удобна тогаш многу се одразува на работоспособноста. Ионака си имам проблеми со несоница па уште ако нешто не штима ;( ... Е така си се навлеков на добри душеци па лани си купив Дормео (силвер мислам дека е моделот) и многу сум задоволен ;)
  И болките во грбот ми исчезнаа и приметив дека секое утро добивам потреба да си се тегнам како кога бев тинејџер. Не дека нешто ќе пораснам топрва но чувството е мнооогу добро. :rofl:
   
 16. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  Дормео - веке 7 години спијам на него и прекрасен е , топ не ме буди коа ке легнам .. :D
   
 17. simply-red

  simply-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  26
  Јоги, мислам дека се најдобри
   
 18. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Дормео :inlove: сите дома такви имаме :D
   
 19. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  А што мислите за душеците Нена,
  ние се мислиме помеѓу нив и дормео
  се изненадив што се и поскапи од дормеото
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Јоги и многу сум задоволна :)