На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.541
  Од Симпо-Наутилус или Адмирал беше,не ме фаќајте за збор,од највисоките,полнет со кокос ..така нешто...супер е...
   
 2. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.696
  Допаѓања:
  25.503
  Дормео Карбон! Да си кажам искрено ист ми е како сите други душеци!
   
 3. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  исто и јас на Дормео Карбон и не е ништо посебен, очекував подобар да е :^)
   
 4. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  86
  ИСТО ! :|
   
 5. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Во фаза сме на опремување на стан и се мислиме за душек. Значи сакаме класичен душек со федери, да не биде мемори пена, најверојатно ќе биде од Симпо, Наутилус или Адмирал. Сакав да прашам дали има некој од овие душеци и како е задоволен?
  Наутилус е со опруга во џеб, секое јадро посебно обвиткано, а Адмирал е жичано јадро со слој од кокос и плус пена со тоа што е за околу 100 евра поефтин од Наутилус.

  Или пак препорака за ваков тип на душек од друг производител?
   
 6. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  На ДОРМЕО и прекрасен е :inlove:
   
 7. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  11.327
  Дормео Алое вера, и презадоволна сум. Не е како Карбон, тој го имавме на тест период и со трчање го вративме по една недела. Воопшто не ми се допадна! Овој е многу цврст, тоа мора да ве предупредам со време ако некој го купи, значи дека ако не сакате да спиете на тврдо, не помислувајте. Маж ми може да скока на неговата страна, јас не осеќам ништо. Стварно ми е супер!
   
 8. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Симпо Врање...одамна е купен пред едно 10-15 години,ама преубаво се спие :)
   
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.857
  Допаѓања:
  121.211
  Симпо од пред повеќе од 10 години, ама ист е како првиот ден , не е ни пропаднат ни ништо, ептен сум задоволна.
   
 10. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Дормео,добар е :)
   
 11. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  314
 12. Summer.Love

  Summer.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  40
  Па зависи каков сон сонувам. Понекогаш се замислувам како спијам на облаци. Обично кога спијам со малата сестричка се осеќам как на воден душек да спијам :D . Ама најубаво се сонува на Дормео морам да признаам. :)
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  Појма немам како се вика, ама удобен ми е, не е многу мек, не е ни многу тврд, да си легниш, да ти е мерак да заспиеш :yawn: :yawn: :yawn:
   
 14. fashionbaby

  fashionbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  244
  на дормео :))
   
 15. midnight.flower

  midnight.flower Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  1.010
  Еве и ние сме по потрага по душек за новата спална. Дормео го прецртав одамна.

  Моите дома имаа купено Дормео душек (имам ми се чини некаде раскажано за тоа), пред повеќе од 2 години. Знаеја дека е подобро на латофлекс летвички, па си купија и такви уште од самиот старт. Спалната (креветот) е отворен, значи нема фиоки, нема ништо. По препорака на оние од дормео и на пријатели еднаш неделно го луфтираа и го превртуваа душекот. Но, при едно превртување, два-три месеци од кога го купија, душекот беше започнал да мувлосува. Се јавивме, ни понудија нов, одбивме, си ги побаравме назад парите. Само транспортот падна на наш трошок. Можеби навистина беше удобен, но кое фајде ако мора еднаш неделно да го превртуваш, луфтираш? Голем е, тежок е. Млада жена не би можела тоа, а не пак жена во години.
  Сега имаат, ми се чини некој јоги душек, не го превртуваат толку често, онака сезонски. Го имаат две години и повеќе и не е мувлосан, а наместо латофлекс повторно си ги вратија оние старите плочи со дупчиња. Не се жалат, добар им е душекот, но мајка ми знае да каже дека освен што мувлосува, на Дормеото поубаво се спие. Еве, гледам не им мувлосува на сите, можеби се работи за некоја лоша серија, или некоја од компонентите (суровините) била неквалитетна во тој период, како и да е, не би ризикувала.

  Е сега, јас се мислам меѓу јоги душек (Меблојоги) или од Симпо (Наутилус, Адмирал) или нешто сосема друго, хм?
   
 16. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  39.845
  Пол:
  Женски
  Веќе една година како го користиме душекот на Симпо-Наутилус (зборам за спална) и сме презадоволни, навистина малку поскапо го плативме ама супер се спие.
   
 17. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893

  midnight ние го имаме душекот на симпо адмирал и сме презадоволни :inlove: многу е удобен ...го превртуваме одвреме навреме ...
  топло ти го препорачувам
   
  На midnight.flower му/ѝ се допаѓа ова.
 18. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  Изборот на душек испадна најкомпицирано од се. еден куп опции и цени, те пена, па сунѓер, па џебно јадро, па жичано незнам што, па да дишел, да електрицитет, па кокосови влакна, па алое вера да имал боже ќе полудам. Незнаеш дал те лажат или вистина ти кажуваат а цени од 6000 па до 90 000. Па се подебели и подебели еден што го гледав дебелина 36 сантиметри, па кај ќе му најдам толкав чаршав.
  совет некој :$
   
 19. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893
  адмиралот на симпо е 23 см ...овој од 36 кај го најде иренче? :^) :lol: нашиот е стандардна димензија и јас го постилам со дупли чаршав со ластик ...
   
 20. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  20.676
  Пол:
  Женски
  Има има, алмеро некое тетовско производство, па дишел па незнам што правел, а има и поголеми, во она нетам за хотели некои 100 кг тешки незнам колку дебели. од симпо опција ми е наутилиустот или адмиралот, дур да се решиме и попустот ќе ни заврши. Така е кога има многу избор.