На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  3.107
  Душеците на Lesnina навистина ни се покажаа како добри, цената беше околу 10000 денари во 2011.
   
 2. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
 3. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  4.014
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Од Simpo е со кокосови влакна и две страни за спиење летна и зимска. Незнам точно име. Ептен држи топлина во зима. Одличен е.
   
 5. Pixel

  Pixel Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Дечки, јас си го купив овој душек http://mk.marketkonekt.com/mk/dusheci-f ... ductid=iJc од Мебел Ви и многу сум задоволна, сакам убав ортопедски тврд душек на кој што може да се наспиеш бре :D

  Не е скап :clap: за мојава димензија 180x200 цената беше нешто над 100 евра што е многу поефтино од сите други што ги гледав кај нас.

  Само лошо е што доставата на Мебел Ви е до пред зграда/куќа и не ти го носат до горе... треба сам да се снајдеш... :sweat:
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.579
  Допаѓања:
  30.864
  Пол:
  Женски
  Спијам на јоги-душек од Simpo и задоволна сум.Не патам од несоница :lol:
   
 7. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.305
  Допаѓања:
  33.727
  Пол:
  Женски
  Исто како и Поента,имам јоги душек и задоволна сум,добар е. :)
   
 8. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Треба да купам еден душек-за единечен, не за брачен кревет, за повозрасна особа, па ако може совет да ми дадете каков душек и од каде да купам. Однапред ФАЛА!
   
 9. lealealea

  lealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
   
 10. UltrasGirlMKD

  UltrasGirlMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Дормео!! :inlove: Секогаш сум наспана и освежена :wasntme:
   
 11. korcula1

  korcula1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  сега имаш во форма нова ,форма идеале душек под 190,90 е 3200 до 3700 ден јас земав таков и многу е добар за спиенје а исто земав и од симпо 2 дусека и од нив сум задоволна многу али тие се 8000 ден е 1 дусек . еве ти број од форма нова јави се и прашај али јас мислам дека се иста цена или би бил поефтин 02/2-551-803 позз
   
 12. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Симпо, купен пред 6 години. Задоволна сум.А сакам да го пробам новиот на дормео, изгледа фантастично,
   
 13. girl.in.pink.dress

  girl.in.pink.dress Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  40
  Јас имам дормео душек ми го купија моите пред едно година-две ии добар е јас сум задоволна знам може да се свртува и на 2-те страни на едната е тврд а на другата мек јас порано спиев на меката страна па ми текна нешто и го превртев на тврдата иако нема некоја голема разлика јас преферирам сега на тврдата да спијам. :D
   
 14. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  Сакам да си купам анатомска перница од оние со мемори пена, но се двоумам помеѓу перниците на Симпо и Дормео . Некој да ми даде совет и мислење, да сподели искуство кои се подобри ?
   
 15. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  јас спијам на душек дормео и прекрасен е презадоволна сум.. Ја имам и перницата со мемори пена,земи ја,супер е,мене баш ми одговарат.. Дечко ми па имат душек Бернадра и за ништо на светот не го менуват,нему па на Дормео не му е удобно,навика пуста :lol:
   
 16. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  9.207
  Пол:
  Женски
  Јас пак имам дормео и сум мн задоволна. За сиве години имам сменето 2-3 душеци прилично скапи и ниеден не се погодил како дрмеово.Дормеото ми е супер сега треба да си купам уште перница и крај, додека останативе душеци кога ќе легнеш пропаѓаш :@
   
 17. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  со мм во план сме да го купиме дормео наддушекот. бидејќи сеуште немаме спална, а сунгерот од троседот е достаа мек и цело тело не боли ..
  сакав да ве прашам колку чини, дали некој има и како сте задоволни ако го имате? :)
   
 18. marmaris

  marmaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Избор на душек и перница за спиење

  Споделете добри и лоши искуства со вашите душеци и перниц. Од каде ги имате земено, колку сте задоволни од нив, дали сте навистина одморени, без болки итн. :) :)
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.880
  Допаѓања:
  115.377
  Пол:
  Женски
  Избор на душек и перница за спиење

  Перницата на која спијам е од Стружанка. Јас сакам меки перници, да тврди почнува да ме боли вратот. Задоволна сум, одморена и без болки. А имам спиено на Дормео душек, и подобар душек амин.
   
 20. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  976
  Избор на душек и перница за спиење

  Мене и душекот и перницата ми се од Дормео.
  Прекрасни се , немам зборови :)