1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.990
    Пол:
    Женски
    Бев во продавницата на Симпо во мојов град и се разочарав.Симпо Врање веќе ме произведувале душеци,сега во понуда им се гостиварски со европски цени. :(
     
  2. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    На сајтот на Симпо, и македонскиот и српскиот, сеуште стои понуда на душеци, баш ме чуди оваа информација.
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.990
    Пол:
    Женски
    Така ми кажа човекот што работи таму.Инаку беа обични,немаше понуда на оние со кокосови влакна,зимски летни,со алое...можеби во Скопје има.Ете ако некоја феминка купила сега ,нека сподели искуство.
     
  4. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Дали ќе ми го препорачате над душекот на дормео, дали вреди за парите или да си купам само душек некој поквалитетен. Правиме нова спална па во недумица сум што да правам?
     
  5. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Ние го имаме душекот Јоги динамик.....словенски е...презадовлна сум....еве две ипол години не е мрднат ама воопшто...
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас на Dormeo. Топ е.
     
  7. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Јас на Дормео мемосан исто така и моите.Сега купивме и наддушек:DПерицата ми од Икеа купена антиалергенска,а имам и една со хељда полнета, малечка е ама многу ефикасна помага ако имаш проблеми со алергија како мене и против р'чење, болки во вратот/грбот.
     
  8. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Веќе 6 години спиеме на Дормео Comfort и сум презадоволна.
    Вреди за сите пари.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    пошто креветите ни се собираат ни купија домашниве дормео-renew и супер е
     
  10. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Мислење некое за Renew над душек на Дормео?
    Наутро станувам со болки во грбот и вратот и морам да сменам, но не сум за купување моментално на нов душек/кревет...
     
  11. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    На обичен душек имам дормео renew, наддушек. Задоволна сум. Имам анатомската перница и ќебе од дормео.
    Баш исти вакви како на сликите.
    29683971.s0hxkdd2wy.jpg
    DormeoLilydekaijastu_10324845.jpg
    Ќебето е премеко и пренежно, да ти е ќеф да се покриеш :)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој колку е цената на душекот Наутилус на Симпо за димензија 200x180? :)
     
  13. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со душеци од Андријашевиќ? :)
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Ние кога го зедовме беше околу 18000 на попуст, ама бидејќи плативме во готово, нè чинеше околу 15500. Презадоволна сум од душекот, топло го препорачувам.
     
  15. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам. Баш бемве во Симпо во Црниче пред некој ден и душекот го има, арно ама не е изложен за да се проба. А продавачката не беше воопшто расположена за да не услужи. Не знам како очекува да продаде нешто со таков однос. :^)Така да, овој душек отпаѓа. Сакав да прашам дали некој има искуство со душеци од Југоекспорт Стил, конкретно за Sleep plus Primo? :)
     
  16. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Би сакал да прашам за наддушекот renew бидејќи имам проблеми со болки во рбетот и вратот а имам и шилци во врат па би сакал да знам колкку сте задоволни од него и дали чувството е подобро рано кога ќе се разбудете . А и коллку кошта 180 х 200 од 6 цм
     
  17. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски

    http://www.dormeo.com.mk/над-душеци/над-душек-рињу-6см.html
    Еве ти линк каде може да си ги видиш цените на димензиите. Таков каков што тебе ти треба 180/200 нема, има само 160/200 што е 8790 ден. Јас сум задоволна од надушекот. Го користам веќе добри 5-6 години.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Женски, ми треба искуство за душеците од Мебел Ви. Имаме душек од некоја гостиварска фирма, кој само по 3 години користење страшно пропадна од страната на мм. Значи ми треба душек што ќе издржи 100 кг човек и нема да треба да го менувам за 2-3 години. Дормео некако мн скапи ми се гледаат, иако знам дека вредат за сите пари. И други предлози се добредојдени :)
     
  19. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Јас спијам на трокрилен кревет кој се собира, дење е обичен кревет а навечер или кога сакаш да спиеш се претвора во спална широк е 200cm а долг 180 не е толку нов и во средоната минимално е попуштен каде што сум лежела најчесто уште кога сум била немажена.
    Кај бившиот сопруг имав преубава спална ама сепак овде помирно спијам затоа што знам дека сама сум си го купила и никој не може да ме прекорува.
    Кај овој колегата со кој што се гледам повремено со него на креветот во гарсоњерата кај што се гледаме има купено Дормео наддушек и чувството кога лежиш на него е супер.
     
  20. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Подобро не купувај на Мебел Ви, затоа што по она што јас го видов кај нив, не им се баш квалитетни. Подобро инвестирај во квалитетен душек, кој покрај мемори пена ќе има и џебно јадро, затоа што кај ваквите душеци циркулира воздухот и нема да мувлоса. Дормео не ти ги препорачувам, затоа што за тие пари можеш да си купиш душек на Пер Дормире. Види во Југоекспорт стил, имаат убави душеци. :)
     
    На ADOKI и nene88 им се допаѓа ова.