На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  78.199
  Пол:
  Женски
  Бев во продавницата на Симпо во мојов град и се разочарав.Симпо Врање веќе ме произведувале душеци,сега во понуда им се гостиварски со европски цени. :(
   
 2. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.881
  На сајтот на Симпо, и македонскиот и српскиот, сеуште стои понуда на душеци, баш ме чуди оваа информација.
   
 3. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  78.199
  Пол:
  Женски
  Така ми кажа човекот што работи таму.Инаку беа обични,немаше понуда на оние со кокосови влакна,зимски летни,со алое...можеби во Скопје има.Ете ако некоја феминка купила сега ,нека сподели искуство.
   
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.984
  Допаѓања:
  12.899
  Пол:
  Женски
  Дали ќе ми го препорачате над душекот на дормео, дали вреди за парите или да си купам само душек некој поквалитетен. Правиме нова спална па во недумица сум што да правам?
   
 5. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Ние го имаме душекот Јоги динамик.....словенски е...презадовлна сум....еве две ипол години не е мрднат ама воопшто...
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Јас на Dormeo. Топ е.
   
 7. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  9.830
  Пол:
  Женски
  Јас на Дормео мемосан исто така и моите.Сега купивме и наддушек:DПерицата ми од Икеа купена антиалергенска,а имам и една со хељда полнета, малечка е ама многу ефикасна помага ако имаш проблеми со алергија како мене и против р'чење, болки во вратот/грбот.
   
 8. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  Веќе 6 години спиеме на Дормео Comfort и сум презадоволна.
  Вреди за сите пари.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.512
  Пол:
  Женски
  пошто креветите ни се собираат ни купија домашниве дормео-renew и супер е
   
 10. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Мислење некое за Renew над душек на Дормео?
  Наутро станувам со болки во грбот и вратот и морам да сменам, но не сум за купување моментално на нов душек/кревет...
   
 11. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.565
  Пол:
  Женски
  На обичен душек имам дормео renew, наддушек. Задоволна сум. Имам анатомската перница и ќебе од дормео.
  Баш исти вакви како на сликите.
  29683971.s0hxkdd2wy.jpg
  DormeoLilydekaijastu_10324845.jpg
  Ќебето е премеко и пренежно, да ти е ќеф да се покриеш :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој колку е цената на душекот Наутилус на Симпо за димензија 200x180? :)
   
 13. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со душеци од Андријашевиќ? :)
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.537
  Допаѓања:
  142.053
  Пол:
  Женски
  Ние кога го зедовме беше околу 18000 на попуст, ама бидејќи плативме во готово, нè чинеше околу 15500. Презадоволна сум од душекот, топло го препорачувам.
   
 15. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. Баш бемве во Симпо во Црниче пред некој ден и душекот го има, арно ама не е изложен за да се проба. А продавачката не беше воопшто расположена за да не услужи. Не знам како очекува да продаде нешто со таков однос. :^)Така да, овој душек отпаѓа. Сакав да прашам дали некој има искуство со душеци од Југоекспорт Стил, конкретно за Sleep plus Primo? :)
   
 16. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Би сакал да прашам за наддушекот renew бидејќи имам проблеми со болки во рбетот и вратот а имам и шилци во врат па би сакал да знам колкку сте задоволни од него и дали чувството е подобро рано кога ќе се разбудете . А и коллку кошта 180 х 200 од 6 цм
   
 17. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски

  http://www.dormeo.com.mk/над-душеци/над-душек-рињу-6см.html
  Еве ти линк каде може да си ги видиш цените на димензиите. Таков каков што тебе ти треба 180/200 нема, има само 160/200 што е 8790 ден. Јас сум задоволна од надушекот. Го користам веќе добри 5-6 години.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Женски, ми треба искуство за душеците од Мебел Ви. Имаме душек од некоја гостиварска фирма, кој само по 3 години користење страшно пропадна од страната на мм. Значи ми треба душек што ќе издржи 100 кг човек и нема да треба да го менувам за 2-3 години. Дормео некако мн скапи ми се гледаат, иако знам дека вредат за сите пари. И други предлози се добредојдени :)
   
 19. Pepelaska25

  Pepelaska25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  Јас спијам на трокрилен кревет кој се собира, дење е обичен кревет а навечер или кога сакаш да спиеш се претвора во спална широк е 200cm а долг 180 не е толку нов и во средоната минимално е попуштен каде што сум лежела најчесто уште кога сум била немажена.
  Кај бившиот сопруг имав преубава спална ама сепак овде помирно спијам затоа што знам дека сама сум си го купила и никој не може да ме прекорува.
  Кај овој колегата со кој што се гледам повремено со него на креветот во гарсоњерата кај што се гледаме има купено Дормео наддушек и чувството кога лежиш на него е супер.
   
 20. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Подобро не купувај на Мебел Ви, затоа што по она што јас го видов кај нив, не им се баш квалитетни. Подобро инвестирај во квалитетен душек, кој покрај мемори пена ќе има и џебно јадро, затоа што кај ваквите душеци циркулира воздухот и нема да мувлоса. Дормео не ти ги препорачувам, затоа што за тие пари можеш да си купиш душек на Пер Дормире. Види во Југоекспорт стил, имаат убави душеци. :)
   
  На ADOKI и nene88 им се допаѓа ова.