1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кого ви имаат речено дека личите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од UnknownLadyDi, 4 јуни 2012.

 1. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  951
  Многупати не имаат замешано со некоја славна личност,дали по очи,уста,нос...
   
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Лима. Секогаш ми велат така, исти сме биле, скроз... Луѓе ме запираат на улица, каоо...ајде да се сликаме, те молам?! Али не, шо ги е*ам, ќе ги сечам.
  Јуник сум си на мама јас. Најубава! :D
   
  На Mahidevranfan, COollLady, EleMental и 5 други им се допаѓа ова.
 3. khaleesi

  khaleesi Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Изи од Вовед во анатомија и Фиби од Пијатели. :lol: :$
   

  Прикачени фајлови:

  • Katherine-Heigl.jpg
   Katherine-Heigl.jpg
   Големина на фајлот:
   53,2 KB
   Прегледи:
   2.274
  • phoebe.jpg
   phoebe.jpg
   Големина на фајлот:
   11,8 KB
   Прегледи:
   2.274
 4. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Шпанска глумица. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mango1, lokumche и hermosa им се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Абе помалата братучетка еднаш ми рече дека сум личела на Лејтон Мистер, мислам ја виде на една слика и ми вика на оваа ме потсеќаш :lol:. Мислам подобар комплимент во живот немам добиено :D, инаку нема врска не си личиме. Баш после тоа еден саат се гледав во огледало и не, не...
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  [​IMG] - најмногу ради фризурата и тој некој блесав елемент од карактерот на Амели.

  Исто, кога имав кратка коса, со овие ме споредуваа:
  [​IMG] - Селма Блер
  [​IMG] -Шерон Сосамон, ради атитудот, иако никогаш не сум била толку слаба, нит ќе бидам :D
   
  На sandramnmp, 1209 и khaleesi им се допаѓа ова.
 7. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  8.304
  Пол:
  Женски
  на наталија од клон :?:
   
 8. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  :tmi:
  [​IMG]

  :tmi: :tmi: :tmi:
  [​IMG]
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.846
  Допаѓања:
  231.791
  ^
  Џокси па и убаво е да личеш на него, нема врска што дечково е турски глумец, убав е многу :) .
   
  На Liebe.Love му/ѝ се допаѓа ова.
 10. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Ми рекле неколку пати дека личам на Мила Кунис. :?: :lol:


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На lokumche му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  Само што јас имам црна коса....
   

  Прикачени фајлови:

  • MA.jpeg
   MA.jpeg
   Големина на фајлот:
   43,7 KB
   Прегледи:
   472
  • Ornella Mutti.jpg
   Ornella Mutti.jpg
   Големина на фајлот:
   10,5 KB
   Прегледи:
   472
  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   5,6 KB
   Прегледи:
   473
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.505
  Допаѓања:
  80.537
  Пол:
  Женски
  Мајка ми многу пати ми вели дека сум плукната на господична Каролина Гочева, иако јас не ја поднесувам - многу ми е антипатична. |(
  Демек сум била како неа сламче тенко ем високо. :|
  А шала на страна, згодна е Крколинче, ама не ми е по мерка и тАчкица. :D

  Кога ми беше подолга косата, ми кажуваа дека многу личам на Јана на Идол што беше. :?:
  Се прашувам со кој памет ме споредуваа, најверојатно пак заради слабоќата. Ајде и бојата на косата мааааалку, иако мојата не си ја давам за никоја друга, ма и често знам да си кажам дека никој друг нема иста. :$
   
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.136
  Допаѓања:
  46.640
  Пол:
  Женски
  Ми имаат кажано дека имам црти како Меган Фокс :rofl:
  Други пак дека личам на Емина Јаховиќ, и на Моника Белучи :lol: :$
   
  На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Со Анабела Буква! :lol: Многу ми рекле дека личиме. Имаме исти очи и иста насмевка, коса, тело. :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Детиштата од маалото ме викаат Каролин. И замислете, како што и се испиени мозочињата, Каролин се изглупира нешто и... и ќе ме каменуваат.
  Нема врска, не личам на неа.

  На моите и личам на Кејт Мос 8)
  [​IMG]

  И на женската од 10 things i hate about you... посебно во карактерот :D
  [​IMG]

  На дечко ми на ... Линдзи у овај фазон :rofl:
  [​IMG]

  Баш како гледаат другите на мене, само уште другарките фалат. :)
   
  На Peysrche му/ѝ се допаѓа ова.
 16. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  НА татко ми :lol: :lol:
  А од познатите на
  [​IMG]
   
  На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  НА ТАТКО МИ А ОД ПОЗНАТИТЕ НА ДАНИ ДИМИТРОВСКА :D
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.068
  Допаѓања:
  87.710
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Според мене на ниту една од нив.
   
 19. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  На Викторија Лоба сум им личела. Пфф.. веројатно заради тенот и косата. :)
   
 20. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  22.680
  Пол:
  Женски