1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кого му стои подобро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pink4ever, 6 ноември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Копираат или не?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://4a.img.v4.skyrock.net/4ab/starsame-dress/pics/2467239165_1.jpg[img]
  [img]http://4a.img.v4.skyrock.net/4ab/starsame-dress/pics/2452944941_1.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  Славните во иста облека

  малце офф :D :tmi: копирано или не, 80% од фустаниве се ужасни!!! :puke: некогаш овие славниве, дефинитивно немаат вкус за облека :geek:
   
 6. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Славните во иста облека

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Славните во иста облека

  Не се копираат меѓу себе. И нив не им е убаво да се видат исто облечени со колешката. :) Едноставно, се случува.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Славните во иста облека

  и јас го делам мислењето со ким, како прво сигурна сум дека немаат време да се свртат дома, а не па да гледаат што носеле другите, а и да го видат фустанот сигурно нема да го запаметат, колку фустани само поминале низ нивните раце, едноставно си купуваат се што му се допаѓа и го облекуваат еднаш, па се разбира дека од толку фустани, еден ќе се погоди ист или сличен со на некоја друга
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.325
  Допаѓања:
  80.187
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  не е лош фустанот на Ким :D
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Славните во иста облека

  Нема шанси да копираат, нема смисла. Сите сакаат да бидат истакнати како оригинални, уникатни etc, etc. Се работи за случајност. А да коментираме на кој подобро му стои? Што велите? :lol:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На MaggieTatum и PinkPrincess им се допаѓа ова.
 11. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Славните во иста облека

  кога ја видов темата ми текна на саманта од Сексот и градот 2 :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На pufi-cufi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  Ништо страшно.
  Никогаш нема да заборавам Шакира и Пинк лани кога се појавија во ист фустан
  [​IMG]


  најцивилизирано си пристапија, и пукнаа да се смеат. Се сликаа, се изгушкаа и толку од фамата...
  А другиве колку се погодиле на ист настан?
  Не е исто да носат едно парче , ама едната на еден , а другата на втор настан. Не е воопшто страшно. По друго е да се погодат на истот настан :D

  И некои од фустаниве се толку ужасни, што не знам како воопшто ги избрале да ги облечат. :tmi:
   
  На oneday, MarchelineAmaru и viki44e им се допаѓа ова.
 16. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Славните во иста облека

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 19. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.253
  Допаѓања:
  22.220
  Пол:
  Женски
  Славните во иста облека

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Славните во иста облека

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]