На колку години ве родила вашата мајка?

Дискусија во 'Дете' започната од anabela931, 27 јули 2011.

 1. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Јасно е дека нашите мајка се мажеле млади па со тоа следува и рагањето на млади години.Секако има исклучоци, но кај повекето е така.
  Мајка ми ме родила на 23 а сум 2 дете :D :D
  Како е кај вас?
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  На 20. и сум второ дете! :!: :!:
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  И мене на 23, а сестра ми на 22.
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  на 25 прво и единствено дете сум :D
   
 5. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Сестра ми на 22, а мене на 24.
   
 6. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  на 21г ме родила....
   
 7. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  74
  на 24 а сестрами на 20
   
 8. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  На 26,второ дете сум :!:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  32.588
  Пол:
  Женски
  на 26 мене , а брат ми на 36 :D
   
 10. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  na 26 vtoro
   
 11. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  на 20 мене, а брат ми на 23
   
 12. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  На 30 второ :)
   
 13. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  860
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  69.453
  Пол:
  Женски
  Мене на 36 години, сестра ми на 38 години. :)
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  На 28 години, според мене совршено време за бепче.
   
 16. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  На 20 ме родила мене,а на 23 брат ми.
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  На 29 години, според мене идеално време. :)
   
 18. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  2.730
  Пол:
  Женски
  на 19 ме родила
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  мене ме родила на 30 , а брат ми на 33 години
   
 20. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  30