На колку години ве родила вашата мајка?

Дискусија во 'Дете' започната од anabela931, 27 јули 2011.

 1. SpangeBob

  SpangeBob Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.260
  Пол:
  Женски
  На 18. Сестρа ми на 19. Бρат ми два дена отκаκо наполнила 23. И се восхитувам!
   
  На realGirl, Vitaly и mariz им се допаѓа ова.
 2. Morenaa

  Morenaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
 3. SamovilkaH

  SamovilkaH Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  2.019
  Пол:
  Женски
  На 31 :^)
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alana

  alana Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  3.317
  Пол:
  Женски
  На 25г.
   
 5. Nut

  Nut Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
 6. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
 7. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  718
  Пол:
  Женски
  На 25 мене, а брат ми на 34 од прилика. 8)
   
 8. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  На 22 мене , на 23 едната сестра и на 31 другата сестра :)
   
 9. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Мене на 28 а сестра ми на 33
   
 10. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.597
  Пол:
  Женски
  На 40
   
  На Martka, Vitaly и anakonda88 им се допаѓа ова.
 11. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.463
  Пол:
  Женски
  Браво за мајкати , треба голема храброст и издржливост на тие години :) и се восхитувам :D
   
  На Martka, realGirl и shz им се допаѓа ова.
 12. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Мислев дека на форумов сум родена од најстара мајка ама не било вистина мене на 38 а сестра ми на 33
   
  На Martka, shz и anakonda88 им се допаѓа ова.
 13. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  4.382
  Пол:
  Женски
  Мене нa 16
  Сестрaми нa 18
  Сестрaми нa 29
  Брaтми нa 32

  :)
   
  На Martka, Vitaly и mariz им се допаѓа ова.
 14. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.516
  Пол:
  Машки
  На 38
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Прва е сестра ми на 19, па јас на 21 и помалата сестра на 31 :)
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.787
  Допаѓања:
  19.252
  Пол:
  Женски
  И јас сум родена на постари години. Имам пишано дека мајка ми ме родила на 37 години, а сестра ми на 40. И двете со царски рез, заради возраста. Немала проблеми при забременување. Касно се запознала со татко ми и тоа и била среќата. Додека бев основно се чувствував многу чудно што сум родена на толку доцна возраст. Сите другарки беа родени на млади години. Гледам дека сега се почесто се раѓа на тие години.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  17.574
  Сестра ми на 24, мене на 28 :)
   
 18. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  9.108
  mene na 20, a brat mi na 24
   
 19. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Мајка ми не родила и двете природно.
  Инаку знам како си се чувствувала малку чудно татко ми имал 42 години кога сум се родила, и додека одев во градинка и кога требаше да ме земе децата мислеа дека ми е дедо и кога кажувам дека ми е татко сите се чудат некои од мојата генерација имаат баби на таа возраст.
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.787
  Допаѓања:
  19.252
  Пол:
  Женски
  Татко ми имал 34 години кога сум се родила, а 37 кога се родила сестра ми. Беше помлад од мајка ми. Ептен ми беше чудно што имам постари родители. Сите во моја близина (не само другарките) имаа млади родители. Се восхитувам на оние жени што се нафаќаат да родат кога се блиску до 40-тите.
   
  На Lolipop23 и Love...music им се допаѓа ова.