На колку години ве родила вашата мајка?

Дискусија во 'Дете' започната од anabela931, 27 јули 2011.

 1. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  4.212
  Пол:
  Женски
  На 40. :)
   
  На Paka и Martka им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  72.413
  Пол:
  Женски
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  22.002
  Пол:
  Женски
  На 23 :) на толку и јас ќерка ми ја родив.
   
 4. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  18г. Прво дете
   
 5. Cvetche256

  Cvetche256 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Постариот брат на 22-23, мене на 40 и помалиот брат на 44:inlove:
   
  На Martka, 24.07, Paka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.959
  Пол:
  Женски
  Мене на 19 месец ипол пред да наплни 20, брат ми на 22 точно месец пред да наполни 23. Можам слободно да кажам дека имам најкул мајка на светов, другарка, сестра се во едно.Се надевам еден ден во иднина јас ке имам осднос со моите деца како таа со мене и брат ми. Жена, мајка, кралица ми е:inlove:
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.839
  Пол:
  Машки
 8. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
 9. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.524
  Допаѓања:
  11.002
  Пол:
  Женски
 10. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  3.060
  Пол:
  Машки
  23
  @Tan4ence задоволна сте? :)
   
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  52.049
  На 22 и јас синко на 22 го родив :)
   
  На Mari* и 24.07 им се допаѓа ова.
 12. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  24.771
  Пол:
  Женски
  Брат ми го родила на 20,а мене на 29 години.
   
  На orhideea и Mari* им се допаѓа ова.
 13. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.576
  Допаѓања:
  44.426
  Пол:
  Женски
  21,втората сестра на 23,третата на 40 :tmi:
   
  На Martka, 24.07, forumce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.966
  Допаѓања:
  159.646
  Пол:
  Женски
  На 37, прва и единица :)
   
  На Martka, sorbet и Mari* им се допаѓа ова.
 15. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
 16. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  21.138
  40, брат ми на 34
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. La diabla

  La diabla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  На 21 и мајками и тетками и бабами и јас :inlove:
   
 18. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.294
  Пол:
  Женски
  Мене на 26, брат ми на 30 :inlove:
   
 19. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  33.135
  Пол:
  Женски
  Мене на 22ипол, брат ми на 25. :)
   
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.190
  Допаѓања:
  42.917
  Пол:
  Женски
  На 35 :)
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.