На колку години ве родила вашата мајка?

Дискусија во 'Дете' започната од anabela931, 27 јули 2011.

 1. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  На 40. :)
   
  На Paka и Martka им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  54.775
  Пол:
  Женски
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.435
  Допаѓања:
  18.271
  Пол:
  Женски
  На 23 :) на толку и јас ќерка ми ја родив.
   
 4. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.796
  Пол:
  Женски
  18г. Прво дете
   
 5. Cvetche256

  Cvetche256 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Постариот брат на 22-23, мене на 40 и помалиот брат на 44:inlove:
   
  На Martka, 24.07, Paka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  10.418
  Пол:
  Женски
  Мене на 19 месец ипол пред да наплни 20, брат ми на 22 точно месец пред да наполни 23. Можам слободно да кажам дека имам најкул мајка на светов, другарка, сестра се во едно.Се надевам еден ден во иднина јас ке имам осднос со моите деца како таа со мене и брат ми. Жена, мајка, кралица ми е:inlove:
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Машки
 8. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
 9. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.320
  Допаѓања:
  9.388
  Пол:
  Женски
 10. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  2.983
  Пол:
  Машки
  23
  @Tan4ence задоволна сте? :)
   
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.188
  Допаѓања:
  51.523
  На 22 и јас синко на 22 го родив :)
   
  На Mari* и 24.07 им се допаѓа ова.
 12. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  21.616
  Пол:
  Женски
  Брат ми го родила на 20,а мене на 29 години.
   
  На orhideea и Mari* им се допаѓа ова.
 13. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.381
  Допаѓања:
  42.298
  Пол:
  Женски
  21,втората сестра на 23,третата на 40 :tmi:
   
  На Martka, 24.07, forumce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.893
  Допаѓања:
  158.686
  Пол:
  Женски
  На 37, прва и единица :)
   
  На Martka, sorbet и Mari* им се допаѓа ова.
 15. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
 16. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  17.225
  40, брат ми на 34
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. La diabla

  La diabla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  На 21 и мајками и тетками и бабами и јас :inlove:
   
 18. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.341
  Допаѓања:
  47.565
  Пол:
  Женски
  Мене на 26, брат ми на 30 :inlove:
   
 19. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.738
  Допаѓања:
  29.560
  Пол:
  Женски
  Мене на 22ипол, брат ми на 25. :)
   
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.782
  Допаѓања:
  36.532
  Пол:
  Женски
  На 35 :)
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.