На колку години ве родила вашата мајка?

Дискусија во 'Дете' започната од anabela931, 27 јули 2011.

 1. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  999
  На 22 сум родена јас, брат ми на 23 :) Будала работа :D Јас имам повеќе и од годините кога сум родена, и зелена сум уште знам. Не па таа... :D:D
   
 2. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.037
  Допаѓања:
  20.548
  Пол:
  Женски
  Слично и кај нас. Сестра ми на 22, мене на 23, брат ми на 40 :D
   
  На gjoker4e и Mari* им се допаѓа ова.
 3. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  Брат ми на 26, мене на 33.
   
 4. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  999
  22, а брат ми на 23 :)
   
 5. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  989
  Пол:
  Женски
 6. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.702
  Допаѓања:
  11.613
  Пол:
  Женски
  Мене на 20, брат ми на 23 :)
   
 7. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  5.201
  Пол:
  Женски
  Najstarata sestra na 25,srednata sestra 27,mene na 31.
   
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.477
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто но најубаво ми е кога ке слушнам дека вашите мајки ве родиле на 35-36-37...40+ ... Можеби заради прерасудите и скептиците во нашево заостанато општество....
  Само напред (y)
   
  На Martka и SummerGirl им се допаѓа ова.
 9. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.088
  Допаѓања:
  11.534
  Пол:
  Женски
  Мене на 22, брат ми на 26. Млада мама:D
   
 10. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Потоа кога тие родители ќе станат терет на децата,многу е убаво. Знам јас како е. Знам и дека сега се повеќе се охрабруваат жените да си изживеат прво па потоа да раѓаат. Ама потоа децата нивни каков товар ќе имаат, тоа никој не мисли. Да не можат да живеат затоа што треба тие да се грижат за стари изнемоштени родители. За 40+ ова.
   
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.477
  Пол:
  Женски
  Тоа е идвидуално , не е кај сите така ...
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.713
  Допаѓања:
  98.938
  Пол:
  Женски
  Мене на 31 (за 3месеци 32 правела), а брат ми на 38 години (скоро откако ги направила). :)
   
 13. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.631
  Допаѓања:
  18.316
  Пол:
  Женски
 14. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Брат ми на 28, мене на 34
   
 15. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.056
  Допаѓања:
  13.262
  Пол:
  Женски
  Брат ми на 27, мене на 34.
   
 16. Marmarin

  Marmarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  6.168
  Пол:
  Женски
  Мене на 21, сестра ми на 23. Пред мене родила уште едно женско, за кое и кажале дека се родило мртво, дали е така само Господ знае. :|
   
 17. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.384
  Допаѓања:
  17.602
  Пол:
  Женски
  На 25 години.
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.958
  Пол:
  Женски
  44.
  Една сум.
   
  На SummerGirl, Martka и kockichka им се допаѓа ова.
 19. 100nogalka

  100nogalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  114
  Mene na 25 :)
   
  На kockichka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  10.417
  Пол:
  Женски
  На 20, сестра ми на 18, а брат ми на 26
   
  На kockichka му/ѝ се допаѓа ова.