1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Ајде овде пишете на колку години останавте бремени за прв пат :D
   
  На Buse-prInCeZ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. geri

  geri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  36
  jas ostanav i sum uste bremena na 19 god.toa bese ne planirana bremenost i imav dilema dali dali da go rodam ili da abortiram zatoa sto imav drugi planovi,no sepak se oluciv da go zadrzam bebenceto koe sega kaj i da e treba da se rodi i sum mn srekna,a moite planovi poleka poleka se trudam da gi realiziram!
   
  На bebaa, viktorialove92 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Za prv pat ostanav bremene na 28 god.
  Rodiv na 29god.
  Preporacuvam porano.
  Sin mi ke pravi 2 godini vo fevruari:)
  K
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Biljana

  Biljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  za prv pat ostanav bremena na 25 a rodiv na i rodiv na 25
  vtor pat na 29 i rodiv na 29
   
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  BILJANA spored mene ti si rodila vo idealni godini ...
  Smetam deka zenata treba da izrodi do 30-tata bez razlika fax ili ne...
  Ne kako mene na 29 da pocne :? :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.819
  Допаѓања:
  132.021
  Jas prv pat ostanav bremena na 23, a rodiv na 24, vtor pat ostanav na 25, a rodiv na 26. Sega imam 29, a za tret pat sme uste vo pregovori, nemame postignato konsenzus :)
   
 7. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  prvpat ostanav na 19 i nepolni 20 rodiv sin a kerka mi na 25 god i mislam super razlika za deca ...
   
  На Ellyy и viktorialove92 им се допаѓа ова.
 8. marfil

  marfil Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  prv pat ostanav na 20 rodiv na 21 a vtoroto 24 , a sega sakame 3to a imam 29 god
   
 9. lerka

  lerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  na 19 godini go rodiv prvoto dete na 22 go rodiv vtoroto dete a na 32 tretoto dete
   
  На mangupce31 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zena.mk

  zena.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  prv pat ostanav bremena na 20 god i rodiv na 21 a vtor pat ostanav na 26 i rodiv na 26 godini
  super razlika pomegu decinjata i jas sum mn srekna
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Znaci preporacuvate 4-5 godini razliak pomedju decata?
  Jas znam deka 3 god.se idealni!??
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 12. betibeti69

  betibeti69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Bremena ostanav na 20 godini a rodiv na 21.Rodiv prekrasno devojce ,vo pocetokot koga mi bese tesko duri da potporasne mislev deka e kraj za mene.Ke ostanam vecno zarobena da gledam deca i da bidam domakinka.No ne bilo taka.Fala mu na boga sto ja imam pokraj mene.
   
  На Ellyy и georgina-mila им се допаѓа ова.
 13. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Исто и јас на 20 останав бремена и родив на 20 и свадба на 20. :mrgreen: :D
   
 14. alickaS

  alickaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6


  hahah bravo se u edna godina si zavrsila alal da tie i da tie zivo i zdravo bebceto kolku i da e golemo....i na site drugi da im se zivi i zdravi........ :P :P :P :P
   
 15. jana31

  jana31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  39
  Јас родив на 29 год., а во април синот ке наполни 3 год. Прво мислам дека можеше барем 2 години порано, затоа што сега и да сакам не би требало да цекамда бидат децата голема разлика, затоа што сите знаеме колку ѓената е постара толку има поголеми шанси за компликации на бебето, а и за самата мајка. А три години мислам сека се премалку за разлика помеѓу децата. Еве моето е три и уште многу е зависно од мене, а ако имам и бебе мислам дека ќе го запоставам синот. А и од искуство од други жени велат од 4 год, разлика па нагоре, но да не биде какојас со брат ми 10 оти сега сме ама баш целосно различни генерации. Имам колешка на која и се децата на 2 гд. разлика и која викаше дури за едното стануваш ноќе и за другото, но сега вли не било така. Од 4 год. децата се посамостални и повеќе разбираат. Но во секој случај сакам уште едно дете.
   
 16. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  идеално е мислам 4 години јас сум толку и многу е убаво јас на пример 4то одд сестра ми 8мо, она полуматура јас во 5то, јас полуматура она матура и така натамууу :lol: :lol: :lol: башка порано ептен се тепавме не сакаше никаде да ме носи со неа пошто јас бев детиште за неа, ама сега секој викенд излегуваме заедно, секој ден по кафиња, дечковиците си ги здружуваме итн 8) секој муабет ни иде, ми дава совети за се и слично
   
  На cukarkoval му/ѝ се допаѓа ова.
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  И јас сум иста разлика со сестра ми како тебе, ама буквално исто се случуваше како што напиша ти само што ние не се тепавме :D инаку друго се е исто :D
   
 18. marija28

  marija28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Jas ostanav bremena na 25 godini a na 26 se porodiv sega imam sin koj ima 2 god i 2 meseca a jas sega vo juni ke napolnam 29 god .Trebalo porano da ostanam bremena za vtoro da sum pomlada megutoa pred prvoto imav nesakan abortus i potoa edna godina lecenje ostanav bremena so sin mi se iznamaciv.So sreka na site i se vo najdobar red....
   
 19. NineAre

  NineAre Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Na 23 god ostanav bremena i na 23 god go rodiv moeto dete
   
 20. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  81
  i decko mi saka 3 deca ama ne znam samo koga da gi rodam oti imam 29 god. A on pak e tri godini postar i mu velam ako pocekas troa edna godina i edno dali ke imame. Sto mi bilo sudbina, i jas ne sakam na docni godini da ragam ama ne e do mene. Toj cesto ke rece kako zvezdite (J. Lopez. A. Jolie i dr.) ragaat . Jas mu velam tie imaat pari i ke gi ostavat zaradi parite drug ke im gi dogleda, jas nemam takva sreka. Plus toa si mislam ne daj boze da me povtori sudbinata na majka mi koja imala nespesni bremenosti, kaj togas ke imam godini za raganje, ne se vrakaat tie. Majka mi me rodila na 38 god. a brat mi edna godina prethodno, doktorot i rekol nema vreme za cekanje. Zenski maki.