На колку години останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. tara83

  tara83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  65
 2. kikus02

  kikus02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  14
  јас на 18 ама следнот месец наполнив 19 ... :$
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maca78

  maca78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  74
  останав трудна на 30 го родив мистер палавко на 31,сега е 2 години мажиште,и во последно време поинтензивно мислиме да си напрајме друго бебе :$
  а од моја гледна точка околу 25 би било идеално да си мајка,тамам да имаш време и да искусиш што се може :D
   
  На Agrona и bebaa им се допаѓа ова.
 4. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
 5. viktorialove92

  viktorialove92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  na 19 godini :) a ko ke se rodi neznam dali ke imam 19 ili 20... zatoa sto datumot za porogjaj e mnogu blizu do mojot rodenden <3

  [mod-kirilica:8vsjbzzq][/mod-kirilica:8vsjbzzq]
   
  На SamovilkaH и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 6. S-a-n-4-e

  S-a-n-4-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  viktorijalove92 i jas kako tebe na 19 god.no ke se rodi koga ke imam 20...... :) :) inaku ke bideme mladi mamicki ;) :clap: :)
   
  На viktorialove92 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 7. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
 8. viki-viktorija

  viki-viktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  zabremeniv na 22 godimi - rodiv na 23 i ne mi e ni malku maka deka rodiv mlada zosto kerka mi e nesto najubavoto sto mozese da ni se sluci na mene i na mas mi.

  p.s. poraka do site sto planiraat da imat deca : ne e vazno koga vazno e da se ima zosto decata se edinstvenata besusluvna lubov vo zivotot.
   
  На Ellyy и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 9. SamovilkaH

  SamovilkaH Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  2.019
  Пол:
  Женски

  Ke vi se pridruzam i jas :) imam 19 godini,bebusot treba da se rodi krajot na Fevruari :)
  Neka se zivi i zdravi pa i nie da si se raduvame so niv :D
   
 10. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  На 28 и 32 :) Како што се надевавме и планиравме :)
   
 11. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  На 26 и бебето кога ќе се роди ќе имам 26
   
 12. DeMelo

  DeMelo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.398
  23 , не жалам воопшто иако плановите ми беа за малку подцна :)
   
  На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bubili61

  bubili61 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  На 25 години... :)
   
 14. elence01

  elence01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  на 25 а здравје ако е околку мојот 26 треба да се породам
   
 15. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  На 19 ипол останав бремена,а на 20 се породив :inlove:
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
  27 ,ама полнам 28 пред терминот за пор.
   
 17. Lizbet

  Lizbet Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Jas planiram da rodam na 29/30 prvo dete i preku glava mi e od tie gluposti stara ke bides, podobro porano... se zavisi od toa kako si go odrzuvas teloto. Ne zalam za nisto do sega, bidejki sakav da mi bide (delumno) sreden zivotot pred da rodam dete.Gi podrzuvam site sto rodile mladi:)
   
  На Lolo5 и Palchica им се допаѓа ова.
 18. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  јас останав трудна на 18 а здравје кога ке се породам ке имам веке 19 :) :)
   
  На Snow-Queen и stojka50 им се допаѓа ова.
 19. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  191
  Останав бремена на 20, а родив на 21година.
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. stojka50

  stojka50 Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  epa fino cestitki