На колку години останавте бремени?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. kristijana88

  kristijana88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  8
  Јас прв пат останав бремена на 18 станав мајка на 19 а вториот пат останав бремена на 22 и се породив на 22 :)
   
  На Lolo5, Snow-Queen и SimonaTino им се допаѓа ова.
 2. Sherryl

  Sherryl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  128
  така е.....но сепак е пдобро прво да се поживее малку......јас сега го сфаќам тоа.......не дека ми пречи детето или слично.....но подруго е кога си сам...а друго е кога имаш дете.......да не се сфатиме погрешно го сакам најмногу на светот...но понекогаш завидувам на “слободните“ другарки бидејќи се без обврски......
   
  На Lolo5 и Angy.g им се допаѓа ова.
 3. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  со првото дете останав бемена на 24 години,а второво е на пат и имам 28 години.мислам дека разликава на бремености ок,што мислите?
   
  На Lolo5, dromka и Angy.g им се допаѓа ова.
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  4.859
  на 25 односно 3 дена пред да наполнам 26 дознав дека сум бремена. тоа ми беше најубавиот роденденски подарок ;)
   
  На Lolo5, dromka, Angy.g и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Melaniiii

  Melaniiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  20
  На 22 а на 23 ке се роди малото срценце
   
  На Lolo5 и Angy.g им се допаѓа ова.
 6. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  581
  на 27 :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  354
  na 32 ostanav na 33 go rodiv pozz
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  191
  На 26 на 27 ќе го родам здравје :)
   
  На Lolo5 и Angy.g им се допаѓа ова.
 9. Aleksandra1977

  Aleksandra1977 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  31
  Првото на 20, второто на 25, третото (бремена сум во моментов) 35. Дефинитивно полесна е бременоста кога си помлад. Оваа третава бременост (не сум здебелена, напротив ослабев првите три месеци 2 кг) се осеќам како тенк, само збревтам.
   
  На Lolo5, Angy.g и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 10. zajche

  zajche Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  9
  Се омажив на 25,на 26 останав бремена и здравје на 27 ќе родам ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  со првото само што наполнив 26 и се породив на 26 год,а сега со второво на 29 ,ама ја наполнив 30 та и многу е полесно и поубаво помлад верувајте
   
  На Lolo5, Angy.g и SimonaTino им се допаѓа ова.
 12. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.559
  Кога јас реков помлада поубаво... :D :D :D можеби мислев на послаба?Незнам ни јас сама.
  Со првото забременив на 19 на 20 го родив бременост каква секој може да посака,сега исто.
  На 22 забременив на 23 ќе го родам.Ама некако по мачно ми е по тешко се чувствувам...Како бабами кога викаше ме боли кичма,ме врти нога...така се осеќам :D
   
  На Lolo5 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 13. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  355
  На една недела пред роденденот дознавме дека сум трудна...на 26 :)
  и мене како на карак, тоа ми беше најубавиот роденденски подарок.
  И еве здравје боже ќе родам на 26.
   
  На Lolo5, Angy.g и karak им се допаѓа ова.
 14. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  22
  Се омажив и останв трудна на 24, здравје боже ќе се породам на 25 :D
   
  На Lolo5 и Angy.g им се допаѓа ова.
 15. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  На 19 останав бремена,а на 20 се породив :)
   
  На Lolo5, Beautiful-Princess, Snow-Queen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  И јас се согласувам со тебе идеално е на 25, таман. Јас сега имам 24, здравје Господ планираме со мм наредна година едно бебуле таман тогаш ќе имам 25. :$ :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  354
  на 31 го родив на 32
   
  На Lolo5 и efimija.t им се допаѓа ова.
 18. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  64.327
  Пол:
  Женски
  првото дете го родив на 26,во мегувреме имав една неуспесна бременост и сега сум повторно бремена(трета срека,се надевам),ке го родам на 34 и си мислам да не сум стара за бебе.многу разлика направив мегу децата сите вие кои имате по едно не му се мислете многу за второ.поздрав
   
  На Lolo5 и fina erika им се допаѓа ова.
 19. efimija.t

  efimija.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  49
  зошто да си стара за бебе на 34 год.??
  можеби е подобро со помалку разлика,ама да си стара,не би кажала...можеби си "стара" за некоја девојка на 19 год,ама мене не си ми стара..јас останав прв пат бремена на 31,а еве чекам да се породам за некој ден на 32..јас за второ здравје,што треба да си мислам за себе тогаш?!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  64.327
  Пол:
  Женски
  фала ефимија за поддршката.не се чувствувам јас стара воопшто годините не се мерило за старост туку кој како се осека во душата.и сметам дека идеална возраст за родителство е 24-25 год. многу зивци и трпение трбаат за да се порасне едно детд а тие се тенчат со годините.
   
  На Lolo5 и efimija.t им се допаѓа ова.