На колку години почнавте да ги обликувате веѓите?

Дискусија во 'Лице' започната од LOmikol, 26 мај 2016.

 1. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  На колку години почнавте да ги чупате и обликувате вашите веѓи?
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.490
  Допаѓања:
  3.798
  Пол:
  Женски
  Мислам дека 8мо одд., али не им ја менував формата, туку ги отстранував тие што ми беа доле без врска и измеѓу.
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 3. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.609
  Пол:
  Женски
  Во седмо.
  Со таа разлика што јас немав веѓи на лицето, туку шума. Малце фалеше и капаците од очите да ми се прекријат со веѓи :tmi:.
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  100.164
  Пол:
  Женски
  Во 6то
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.421
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во осмо одделение, на 14 години.
   
 6. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.115
  Пол:
  Женски
  Во осмо.
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.137
  Допаѓања:
  29.766
  Пол:
  Женски
  :DЗа матура
   
 8. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.238
  Пол:
  Женски
  На 11-12 години. Почнав и порано да се дружам со пинцетата ама само ги кубев влакненцата кај носот за да не ми бидат како ластовичка (facepalm). Во 5-6то одделение имав тенки и обликувани веѓи.
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.672
  Пол:
  Женски
  Во 6то одделение, сам свој мајстор - сама си ги чупкав. Сега кога видам слика какви ми биле тенки, неможам да се замислам сега со такви веѓи. :x:D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.498
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Во 8 одделение.
   
 12. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  956
  Пол:
  Женски
  На 14 години :)
   
 13. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Неполни 14 мислам дека бев. Кога се гледам на слики какви ми биле, мајко мила :D Сега не можам да се замислам со такви, како да пишува на нив видете се исчупав :D
   
 14. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  20.403
  Пол:
  Женски
  Во 6то :clap:
   
 15. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  1.345
  Пол:
  Женски
  Кога завршив прва година на 16 години.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  На 14 години.
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.004
  Допаѓања:
  282.429
  17
   
  На honest girl и Quuen им се допаѓа ова.
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.455
  Допаѓања:
  186.524
  Пол:
  Женски
  Јас да прашам, како се сеќавате кога сте почнале :P
   
  На Victorian, Kukla994, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
 19. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Летото кога завршив прва средно. Ме биде братучетка ми и ја удри шлог како не ми биле средени, ми викна козметичарка да ми ги направи и после морав сама да ги средувам. :envy:
   
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.004
  Допаѓања:
  282.429
  Go pamtam monentot..posle skolo na drugarka vo skut i legnav i...of lele,of lele|(