Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години почнавте да ги обликувате веѓите?

Дискусија во 'Лице' започната од LOmikol, 26 мај 2016.

 1. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  На колку години почнавте да ги чупате и обликувате вашите веѓи?
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.134
  Допаѓања:
  4.519
  Пол:
  Женски
  Мислам дека 8мо одд., али не им ја менував формата, туку ги отстранував тие што ми беа доле без врска и измеѓу.
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 3. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  Во седмо.
  Со таа разлика што јас немав веѓи на лицето, туку шума. Малце фалеше и капаците од очите да ми се прекријат со веѓи :tmi:.
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  Во 6то
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.946
  Допаѓања:
  61.556
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во осмо одделение, на 14 години.
   
 6. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.131
  Пол:
  Женски
  Во осмо.
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.769
  Допаѓања:
  34.899
  Пол:
  Женски
  :DЗа матура
   
 8. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  На 11-12 години. Почнав и порано да се дружам со пинцетата ама само ги кубев влакненцата кај носот за да не ми бидат како ластовичка (facepalm). Во 5-6то одделение имав тенки и обликувани веѓи.
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.379
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  Во 6то одделение, сам свој мајстор - сама си ги чупкав. Сега кога видам слика какви ми биле тенки, неможам да се замислам сега со такви веѓи. :x:D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  7.154
  Допаѓања:
  22.608
  Пол:
  Женски
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Во 8 одделение.
   
 12. Nane2356

  Nane2356 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  На 14 години :)
   
 13. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Неполни 14 мислам дека бев. Кога се гледам на слики какви ми биле, мајко мила :D Сега не можам да се замислам со такви, како да пишува на нив видете се исчупав :D
   
 14. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.400
  Допаѓања:
  20.801
  Пол:
  Женски
  Во 6то :clap:
   
 15. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Кога завршив прва година на 16 години.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  На 14 години.
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.905
  Допаѓања:
  308.416
  17
   
  На honest girl и Quuen им се допаѓа ова.
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  4.602
  Допаѓања:
  217.210
  Пол:
  Женски
  Јас да прашам, како се сеќавате кога сте почнале :P
   
  На Victorian, Kukla994, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
 19. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Летото кога завршив прва средно. Ме биде братучетка ми и ја удри шлог како не ми биле средени, ми викна козметичарка да ми ги направи и после морав сама да ги средувам. :envy:
   
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.905
  Допаѓања:
  308.416
  Go pamtam monentot..posle skolo na drugarka vo skut i legnav i...of lele,of lele|(