1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години се научивте да пливате?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Glossy-girl, 12 јули 2012.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Јас на 8, вие? :^) :?: :)
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Па и не паметам баш на колку години сум се научила :^) Знам само дека на базент се научив.
   
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Нз точноо...7, 8... ;)
   
 4. icegirl

  icegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  29
  6, 6 ипол мислам. Баш знам завршував со градинка и требаше прво одделение да почнам и тогаш татко ми ме запиша на пливање и пливав добри 10 години од тогаш бат нат енимор
   
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Не памтам баш точно. Ако не се лажам на 6-7.
  И на базен се научив. Си почнав со два мускули, па после со еден и на крај без нив се научив. Хихи. :D
   
 6. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Мислам дека бев 3 или 4 одделение, што би дошло 9 или 10 години. Претходно си пливав со мускули.
  На море се научив, незнам зошто на езеро ми беше страв :?:
   
 7. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Јас на 9-10.
   
 8. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Веројатно уште кога сум била помалечка, со оглед на тоа што на плажа сум одела секој ден со 4-5мина поголеми од мене, а плус не сум се плашела од водата. Барем така кажуваат. :lol:
   
 9. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  На 5-6 години колку што се сеќавам.
   
 10. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Колку сум била тупава, стално одев по одмори ама си бев со гума бидејќи не бев сигурна во никој дека нема да ме остави да 'потонам'. 8)
  Па, потоа едвај, кога пораснав, на 12-13 години се научив.

  Незнам дали овде да прашам, но од вас не ми е срам. На пример, кога се скока во базен, длабок, во кој не ти достигаат нозете до дното, што се прави со телото, какви движења за да не се удавиш? :?:
   
 11. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  На 12 години :)
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.137
  Допаѓања:
  22.642
  Пол:
  Женски
  на 12 или 13 не се сеќавам баш, во план сум да го доусовршам ова лето :)
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.289
  Пол:
  Женски
  Имам 22 години и уште не знам да пливам :tmi: :rofl: :rofl:
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Добро е не сум била само јас :tmi: што незнам да пливам :D :D :tmi: :tmi:
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 15. icegirl

  icegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  29
  Зависи како скокаш ако скокаш на нозе или така речено „шајка“ тогаш ќе почекаш додека ја снема инерцијата и после со рацете силно нагоре ќе повлечеш. Ако скокаш „бомба“ слично е само што инерцијата е помала. Ако скокаш на глава, главата обавезно мора да ти биде меѓу раце и телото право и кога ќе скокнеш гледај аголот на влез да ти биде што по голем за да влезеш по убаво во вода т.е. да не се опржиш. Откако целото тело ќе ти влезе во вода тогаш само главата ја креваш нагоре и излагаш на површината. И пред секој скок зимаш воздух колку едно нормално вдишување, за да можеш да го издишиш кога ќе влезеш во вода, т.е кога ќе почнеш со излегувањето од под вода (ова мислам дека е најважното, зашто тој воздух спречува да ти влезе вода во носот).
  Јас направив цел елаборат на скоковиве :tmi: ама се надевам дека ти помогнав :)
   
  На Bitter-Sweet и kosmodiks им се допаѓа ова.
 16. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780

  Welcome to the club... :D :tmi:
   
  На ian somerhalder и Saxobeat им се допаѓа ова.
 17. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  ете ме и мене :D ни јас незнам да пливам.. како помалечка додека ме учеа да пливам ме имаше поклопено бран во Грција, памтам дека ми беше ужасно искуство, мислев ќе се удавам.. од тогаш навака несакам ни да чујам за пливање во длабоко, си одам до кај што можам да газам и си шлапкам навака натака :D
   
 18. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  На 8, кога бев прв пат на одмор на море. Уште од дома се спремав дека ќе се вратам и ќе знам да пливам, ама кога го видов морето колкаво е ми требаше прво време да влезам во вода, па да ме поклопат 3-4 бранови да се преплашам, па после со мускули, па со еден мускул и на крај без :dance:
   
 19. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
 20. phoenix4235

  phoenix4235 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  201
  На 5 или 6
  во Струга
  се сеќавам - само што ми купија една многу убава гума за пливање - розева голема (уште ја чувам) и јас уште истиот ден се научив да пливам :lol: и од тогаш до сега морам да се пофалам го усовршив пливањево ептен, скоро сите стилови ,е уште да се научам убаво да скокам „главечки“ супер ќе е.
  Ама срам ми е бе обично на пристаниште, скокална исл се вртат машки и сега јас да се глупирам сите да ми се смеат не иди во предвид :D
   
  На Lella и Adi888 им се допаѓа ова.