1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години ја изгубивте невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од Braveheart, 31 јануари 2010.

 1. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Ајде цури пишете! Дали потоа имаше каење или пак беше најубавото нешто на свет? Која е најдобрата возраст за впуштање во сексуални односи? Вреди ли да се чека?
   
  На Cecko85 и Chelsea19 им се допаѓа ова.
 2. PinUp-Girl

  PinUp-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Jas ja zagubiv na 15 godini :))) bese prekrasno...i od togas imam redoven seks ovie 4-5 meseci........vrskata nazalost ne trae..no ne se zalam ili kaam ...sum go napravila toa e toa nema vrakanje..togas mi bilo ubavo i nema potreba od kaenje :)
   
  На Cecko85, IvanaJenner, leilaaaaa и 8 други им се допаѓа ова.
 3. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  16
  JAs ja izgubiv na 18. Ne vikam deka treba da cekame ili bilo so tuku deka treba da znaeme so kako i so koj da go napraite so licnost so vi znaci.Mene me siluvaa i uste imam teski traumi od toa ama leka poleka minuvam niz toa sepak pominaa 2 godini.Znaci pazete so koj i prvin steknejte doverba.Sega imam decko i znam deka ne saka da me povredi pred nego ivav uste eden so me povredi ama sreka sea nekako minav niz site traumi i so nego se mi e ok ,,,,
   
  На Cecko85, Kbr, Lile_05 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  На 20 :D Каење немаше како шо вика една српска поговорка :lol: нема смисла да не бидам вулгарна тука 8) Според мене најдобрата возраст е над 18, и да... вреди да се чека ;)
   
  На Писана, tritocki, Dead-mouse и 8 други им се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Ах, ајде да си ја отворам душичката.
  Јас невиноста ја изгубив на 18,5 години, решена бев да чекам до полнолетство. Тогаш тој ми беше дечко и беше 6 години постар од мене , од денешен аспект сметам дека не беше вистинско време за тоа ама тогаш така одлучив.
  Бев апсолутно неискусна, значи до тогаш дечко ми (сега бивш) ме немаше фатено на голо ни за гради ни меѓу нозе. Беше интересно тоа што јас сакав да биде посебно, купив секси долна облека а он не ни примети, за него сексот беше нешто нормално бидејќи беше поискусен , цела се тресев, он не сврши а ниту пак јас, освен тоа јас инсистирав на кондом а он ме излажа дека ставил , после тоа видов дека нема кондом ставено што ме извади од такт, а кога се заврши му се јави на другар му да му каже дека биднала работата зошто јас бев помлада и го зезале дека нема секс па он така се пофали дека официјално почнува нашиот сексуален живот, потоа ми рече: поднамести го креветот и да одиме да јадеме. :?
  А јас само барав нежност, ама така е кога не си спремен за тој чекор.
  Дечкото имаше сериозни намери со мене, ме запозна со цело семејство, планираше датуми демек несакал да чека , зашто да не се вериме и такви муабети. По некое време повторно се обидовме да спиеме заедно но ни тоа не пројде добро бидејќи повторно инсистирав да стави кондом, а он сакаше се да се одвива спонтано, ми велеше дека нема потреба од кондом, сакал семејство со мене.
  Јас само што се запишав на факултет, несакав деца, знаев кон што цели он и зато му раскинав а и бев престрашена од моето прво сексуално искуство.
  По некое време ми се појави на врата со пакет кондоми и ми рече ако сакаш и цел живот ќе ги користиме само да бидеме заедно. Не попуштив, му раскинав. По неполна година откако раскинавме он се ожени, незнам зошто толку му се брзаше.
  По една година го запознав мојот сегашен дечко и можам да кажам дека иако не бев невина он ми е прв, чудно нели ама он ме научи дека во сексот треба да ни биде убаво на двајцата, дека треба и јас да свршам, а не само он.
  Мојот сегашен дечко е првиот со кој сум имала орален , првиот со кој сум свршила, првиот кој мене орално ме задоволил.
  Значи девојки не е се во тоа кој ќе ви биде прв , за нас девојките важно е кој ќе ни биде последен ;)
   
  На sunshinebabe, Cecko85, Писана и 53 други им се допаѓа ова.
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  мислам дека не е толку важно на колку години ќе ја изгубиш невиноста, се зависи од тоа колку си спремна. во секој случај мислам дека пред 15 е многу рано. јас ја изгубив на 18 и мислам дека е таман :)
   
  На Писана, AnaKlarc, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.371
  Допаѓања:
  63.411
  Пол:
  Женски
  19. За губење на невиноста на рани години си имам искажано мислење по другите теми.
   
  На Писана и ColdGirl им се допаѓа ова.
 8. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  на 18 и пол и секој поминат ден се повеќе се каам што ради тоа што се изглупирав, што ради типот, што ради околностите... одев со типот 2 години и на одреден начин, тогаш не сакав да си признаам, ме притискаше.. прилично умно ме притискаше што не ни осетив дека уствари ме притиска да легнеме.. тоа го сфатив многу подоцна... и криво ми е до немајкаде... раскинавме после два месеци оти бев сигурна дека ме вара со друга.. нејсе... подоцна си фатив нов дечко на кој не му сметаше што не сум невина (факт е дека сите си имаме какво такво минато) и еве сеуште сум со него и прилично ми е супер...
  инаку секс на млади години е премногу сложено за мене... уствари секс на 15 години не ми е нормален.. мене ми е криво што не почекав барем до 20.. со новиот дечко јас уствари го сфатив сексот, не као секс ради секс, туку сексот како водење љубов
   
  На Cecko85, Писана, Lile_05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. em4eCrazy

  em4eCrazy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  ja izgubiv na 15 ;) i voopsto ne se kaam za toa ne samo zatoa sto seuste sum so istiot decko posle 4 god i ni e prekrasno po tolku vreme tuku zatoa sto navistina go posakuvav toa :D nema vozrast za koja moze da se kaze deka e pravilna za gubenje nevinost tuku toa treba da se sluci nepredvideno a ne 4-5 godinin da go cekas "vistinskiot" i da mislis sekoj den so koj ke go imas prviot seks :Down:
   
  На Cecko85, nickey и unstoppablemind им се допаѓа ова.
 10. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  97
  jas ja izgubiv na 17,5 godini i mislam deka najdobra vozrast e od 17-20 godini sto podolgo cekas tolku poveke se dvoumis okolu toa, seksot e bas najnormalna rabota i fizicka potreba i tuka nema mnogu mesto za zalenje i kaene posle toa, i se poretko ima devojki koi imaat zastareno mislenje okolu toa da se cuva nevinosta do brak ili deka seksot nekoja sveta rabota spored mene tie devojki neznaat sto propustat sepak so eden ne se odi vo grab(mala sala).................:) :lol:
   
  На Cecko85 и Miss.DarkNight им се допаѓа ова.
 11. bibitri

  bibitri Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  Јас ја изгубив невиноста на 16 години. Не бев воопшто фасцинирана од сексот. Можеби дека и партнерот беше на иста возраст и со исто искуство (т.е. никакво). Бевме заедно уште седум години а сексот остана лош додека раскинавме, а тоа беше една од причините :worried:hock: :? . После неколку години се фатив со друг дечко (со кого се омажив) и сексот е феноменален :D . Според мене многу е побитно да ти биде последен а не прв. Исто така имам читано дека е многу важно да поминат 2-3 години од првата менструација за да може организмот да созрее биолошки. Сепак најдобар момент е кога ќе осетиш потреба за тоа, според мене значи дека си спремна.
   
  На Cecko85 и nickey им се допаѓа ова.
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  jas na 18 godini,ama fala bogu bese od ljubov i so covek koj bese mnogu nezen so mene,imavme dolga vrska i nekako si dojde samo po sebe spontano,nemase nisto isforsirano ili prisilno,nego ubavo,meko,nezno :D a jas sakav bozem da se cuvam za brak,ama ne iskoci taka :D
   
  На Cecko85, Love_Macedonia<3 и MadeinHeaven им се допаѓа ова.
 13. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  1.994
  Пол:
  Женски
  Уште кога разбрав што е тоа секс и како се практикува бев решена да чекам додека не наполнам 18 год. Така и бидна...
  Со типот одев само неколку месеци и јас бев таа што почна да форсира да имаме секс, зошто почнаа да ми работотат хормоните, а и бев љубопитна да видам што е тоа :) . Љубов немаше ни од моја, ни од негова страна, и воопшто не беше тоа што очекував.

  После некој месец раскинавме и почна да ме јаде јанѕа као ме искористил и сл. и тогаш добив совет од еден друграp... Ме праша: "Сакаше да го направиш тоа" Му реков да.. "Епа тогаш ти си го искористила него, а не он тебе".
  И сега воопшто не се каам и онака никогаш неможеме да знаеме кој е вистинскиот, а кој не...
   
  На Cecko85 и nx_lxve им се допаѓа ова.
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.420
  Допаѓања:
  125.649
  Јас нешто пред да наполнам 18. Не дека бев решена да чекам или нешто, тогаш почнаа да ми работат хормоните, и бев во врска, кратка ама интензивна, па почувствував желба - и си ја исполнив :lol: ... после се омажив со човекот до душа :lol: . Некој си го наоѓа партнерот релативно рано (како јас на пример :D ), некој подоцна, често мислиме дека е вистинскиот а излегува дека не бил.... Сексот е нормална работа, сега луѓето се' подоцна се решаваат да стапат во брак, па ако чекаме сите до брак, кај ќе ни е крајот :lol: Ама дефинитивно не сум за тоа да се има односи пред 17-18 годнини, ретко кој е зрел тогаш.
   
  На Cecko85, *Ane* и Hatsumomo им се допаѓа ова.
 15. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  398
  На 18 години и 11 дена :)
   
 16. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  На 18 години и не се каам зашто се деси од лјубов и без присилувања,но сексот со тој децко воопсто не ми беше добар, па потоа кога се фатив со сегашниот сватив што е секс и како се ужива во него. :)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Jas ja izgubiv nevinosta na 20 god,site mi se cudea sto tolku cekam,medjutoa jas go napraviv toa koga bev podgotvena i koga najdov osoba so koja sakam toa da go napravam,toa bese mojot decko so koj odev skoro edna god,i koj me cekase skoro god dena da bidam podgotvena,sigurna sum deka ne mu e bilo lesno(sreka beme odaleceni i nese sekoj den gledavme,pa zatoa e i lesno podnesuval toa)Toj napravi toj den dase pocuvstvuvam posebno i da uzivam vo prviot pat(tolku kolku sto moze dase uziva prviot pat:)bese tolku nezen ne pocuvstvuval ni najmal bol,atmosverata bese predivna niz celata soba bese zapalil sveki ,prvin se tusiravme zaedno i potoa mazevme baknuvavme... sega znae deka vredelo da me ceka sega sme zaedno skoro 5 god i super ni e,uzivame vo ljubovta i vo seksot.
  zatoa ne e bitno na kolku god bitno e da ja najdete licnosta so koja se cuvstvuvate ubavo koj vi znaci...mozebi i bas toj bide praviot
   
  На Cecko85, Istata od vcera и ive.ive им се допаѓа ова.
 18. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  јас имав 18 ипол кога ја изгубив невиноста,со дечко ми одевме околу година ипол и стварно се изначека ;) ама во никој момент не ме присилуваше ниту инсистираше да се случи порано,додуша се задоволувавме и на други начини,сепак тој е 5 год постар од мене,и се надевам не му беше толку тешко :D а кога се случи тоа беше сосем спонтано и двајцата го сакавме тоа во тој момент,немав ни голема болка ниту пак крв,намерно не го направовме со свеќи или слични романтики зашто сакавме да биде спонтано и природно
   
  На Cecko85 и lepoticamagicna им се допаѓа ова.
 19. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Јас точно на 18 год!! како да сум чекала полнолетствоо .Со мојот дечко инаку генерација и двајцата невини.Тоа беше едно прекрасно чуство, испреплтетени емоции на страв и љубов!!! и еве поминаа цели 6 години и уште сме заедно :D :D :D
   
  На Hatsumomo и kikufcheto им се допаѓа ова.
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  na 16 ipol godini na rodendenot na decko mi :roll: toj polnese 17:) odevme 10 meseci i bidnaaa :roll: e sega mi bese malku cudno i mi bese sram ali pomina :) ama ne se kaam zasto go napraviv od ljubov i eve uste sme zaedno so decko mi i sexot go zacinuvame so mnooogu raboti :D ee koga ke mi tekni kako bese togas a kako sega :lol: :lol:
   
  На Cecko85, Mollami, Lile_05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.