1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На колку години ја изгубивте невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од Braveheart, 31 јануари 2010.

  1. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    Епа... мене "она" првпат ми се случи на нешто пред да наполнам 17години.. на Св.Валентин.. дечко ми воопшто не ме присилуваше на ништо и беше спремен да ме чека се додека јас се сум спремна за тој чекор.И тоа се случи баш како некој „поклон“ за денот на влубените... :D :D Јас го почнав целата игра и тој ме праша: сигурна ли си дека сакаш.. му реков: ДА.. инаку и двајцата бевме први еден на друг... го сакам премногу и мислам дека ТОЈ е мојот човек... <3 :)
     
    На TrapQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Temptation

    Temptation Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    јас на 17год.. пред некој месец ... беше преубаво, прво ми беше малку глупо и на некој начин срам али го надминав тоа .... воопшто не се каам зашто знам дека го направив тоа од љубов, па што биде нека биде :)
     
  3. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70



    i ja iam nekoja fiks idea deka kje s echuvam do brak ali kako rasnam se si smilam deka toa se detski snishta sega chekam praviot moment i otide nevinosta :D:D:D pred brakot :D:D:D:D
     
    На tosic92 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    madeinheaven,pa ti malecka si bila :D po tekstovite so gi pises mislev deka si povozrasna,zrelo razmisluvas,duri sea ti gi vidov godinite :D
     
    На bootie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    ЈАс на 15 г со човекот на мојот живот во тоа време и не ми е криво за тоа
     
    На KalaV му/ѝ се допаѓа ова.
  6. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Мислам дека беше на 18,5 и беше без врска. Не знам ни самата зошто го направив. Не беше онака како што очекував. Беше многу брзо, дечкото си сврши, а јас ништо не осетив. Се видовме уште неколку пати и толку. За повеќе немаше потреба. Сега се каам што не бев подготвена на таков чекор, ама тоа е тоа. Затоа девојки прво убаво размислете па потоа направете го.
     
    На doutzen му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    На 19 години, со дечкото со кој сеуште сум во врска и сум многу среќна. И двајцата си бевме први (се надевам и последни) :lol:
     
    На bella.honey му/ѝ се допаѓа ова.
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Na 18 god, decko mi me cekase da napolnam 18 zatoa so jas sakav da cekam barem do polnoletstvo. Inaku so nego odevme 5 god.. Ama duri so segasniot decko sfativ kolku mozat da bidat ubavi odnosite i preubavo mi e so nego.
     
    На ma4e-94 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Alekche

    Alekche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Невиноста ја изгубив пред една недела и имам 17 и пол години...Дефинитивно не се каам заради тоа што го направив сега усвари сфатив колку го сакам дечко ми и дека е дел од мене...Девојки не се плашете за тоа што ќе биде после тоа живејте го животот онака како што мислите :) :) :)
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Пред една недела и јас .. 16 ипол имам иначе .. со дечко ми идам една година.. не се каам ама ич .. и најнајубаво на свет ми е .. не разбирам како на некои не им е . така иам слушнато .. и сите ми се чудат како ми е убаво..Зависи со кого го праиш тоа :)
     
    На Dinamickid и Wolf.girl95 им се допаѓа ова.
  11. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    на 17 ипол години со дечкото со кој сум и сега после 1 ипол година имавме односи (не знам како ме дочека),не се каам но сепак мислам дека требаше да почекам уште малце бар до полнолетство
     
  12. Feniks22

    Feniks22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Па беше тоа на 16,5 год ... со мајка ми се кладев дека ќе дочекам 17 зашто ми се допаѓаше како бројка :D ... Одев со тогашниот дечко точно 2 месеци ... се случи на одмор... сите услови во мојот љубовен формулар беа исполнети... се одеше сосема спонтано од првиот ден кога се запознавме... знаевме дека се сакаме или сакавме да се сакаме за според мојата конзервативност условите за спиење да бидат исполнети. Една година беше совршено, втората веќе стана навика, и третата мислам дека бев со него додека се убедував и тешев себеси дека не мора со првиот да се земам само зошто не сакам да имам втор...и некаде после 3,5 год ме извара...Иронијата е што пред тој дечко, 3 год бев заљубена во 6 год постар од мене.Бевме во дисфункционална врска доолго време но поради возраста негова и моја како и поради мојата принципиелност не спиев со него.Кога ќе споредам вака искрено страста, љубовта, авантурите и неизвесноста која беше со постариот дечко за разлика од стабилноста, сигурноста, рационалната љубов и врската со вториот, знам дека иако второто звучи подобро и повеќето би го одбрале, јас кога би имала можност повторно да бирам би се премислила.Зошто се после одредено време колку и да било совршено изгледа исто толку добро како и она првото кое не би го избрале.

    Кај мене комедијата е тоа што со вториот и сега тазе третиот ( доста ми се ... и за тие понекогаш се каам и не сакам да се помирам со судбина што првиот не беше вистинскиот :oops: ) се мислев повеќе отколку за првиот. И третиот ме чекаше 1 год и 2 месеци за да ја бидам спремна и сигурна дека од љубов спијам со него зошто ни врска,ни години, ни бројка на машки не може да ме натера или сопре да спијам или останам со некој веќе.
     
  13. justME

    justME Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Jas toa go napraviv na 18 god. posle godina i pol od vrska...Bese od ljubov i prodolzuvam da go pravam toa od ljubov, bez da se kaam, nema i zosto toj sega za sega mi e prv i edinstven :P ...neli e toa prekrasno :lol: ???hahaha...
     
  14. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    На 16 i 10 meseci.И јас сакав да си останам со првиот дечко но кога те вара ке му простиш еднаш,двапати,трипати но четири НЕ.Сега сум со друг и овој ми е втор.Прекрасна врска :lol: :lol: :lol:
     
  15. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Го направив на 18 години, пред точно една година, не дека чекав полнолетство, едноставно го чекав вистинскиот :) Одевме неколку месеци и се случи непланирано но очекувано. Супер беше и до денес сум со него и уште ми е супер :)
     
  16. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Jas na 17 godini so toj decko bev vo 2 godisna vrska i togas mislev deka e vistinskiot ama sega se kaam ne za godinite tuku za licnosta so koja go napraviv toa bi sakala toa da se slucese so ovoj decko sea sto idam sto mi e vtor ali jbg :) i poveke si go postuvam ona ne e bitno koj ti e prv tuku so koj ke ostanes i ke ti bide posleden ;)
     
  17. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    pred 3 godini na 20 godisna vozrast , so deckoto sto najveke go sakav i go sakam , bevme zedno 2 godini prethodno bese tapa , pa se razdelivme 6 meseci i mislev deka veke ne mi znaci nisto pa posle pak se smirivme i posle 4 meseci bese PRV PAT i seuste sme zaedno i super e , se nadevam ke potrae
     
  18. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    na 21..nekoj ke rece moze e docna taa vozrast..ama jas togas se osetiv spremna i kako sakav taka i ispadna...sakav da bide covek sto ne e od moeto mesto i taka bese..bevme vo vrska ama kratka..i posle nego imalo uste nekoj 3-4 :lol: ama ic ne mi e gajle zatoa sto sum sakala taka sum pravela..ama zatoa sega odmaram..i ke bide toj i sto ke mi e posledniot :D a inaku za toa imalo kandidatiii :lol: ...ama ne, imam principi.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. NataliCeto

    NataliCeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Јас имам речиси 17 години (без неколку дена:) ) и кога прочитав дека повеќето ја имате изгубено невиноста на оваа возраст (а знам дека е тоа сосем нормално), се прашувам дали ја имам многу старомодни сваќања, бидејќи сметам дека невиноста треба да се изгуби по склопување на брак или несомнено пред него, кога веќе ќе бидеш сигурен дека тоа е личноста со која ќе бидеш цел живот?! Но, можеби тоа е така бидејќи не се чуствувам подготвена да се соблечам скроз гола ни пред другарка а камоли пред дечкото, бидејќи многу пати имам размислувано на тема -секс- (како ќе биде и што потоа) ... Во главно сакав да ве прашам дали забегувам (во врска со ова), или пак сеуште не сум вистински подготвена за тоа и се плашам, но кога ќе бидам подготвена сите мои стравови ќе изчезнат и се ќе биде како што треба? :? ... Фала однапред :)
     
  20. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    Првото искуство беше на 17 години со дечко ми со кој уште сме заедно речиси 3 години.Тој е постар од мене 1 година. Ми беше прекрасно затоа што тој навистина ама навистина беше многу внимателен да не ме боли да уживам и сл. И секогаш имаме заштитен однос. Навистина сум среќна што имам дечко како него затоа што секогаш внимава на заштитата, да уживаме и двајцата и најбитно сексот го сваќа како водење љубов а не како рутински секс само за да си ги задоволи неговите потреби ...А да и не се каам затоа што знам дека не згрешив :D