babylove овошни кашички

На колку години ја изгубивте невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од Braveheart, 31 јануари 2010.

 1. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Нема зошто така да мислиш бидејќи тоа треба да го направиш кога ти си спремна и најважно од љубов, а не заради мода или бидејќи дечкото те принудува. Ама во мојот случај само по себе си дојде во момент кога се чубствував спремна :D
   
 2. NataliCeto

  NataliCeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0

  Ne velam deka me prinuduva...do sea ne sme spomnale za toa...ili pak za moda, ednostavno me interesirase dali mi se staromodni svakanjata ... no sepak dovolno bese i ova so go pisa ti ja svativ mislata :)) i mi e od korist mnogu...fala :))
   
 3. Mihaelaaa

  Mihaelaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас имам 17 години без 10 дена и пред месец дена ја изгубив невиноста и не се каам поради тоа засто мислам дека ми е убаво со дечкоми и дека ме сака и мислам дека треба прво убаво да размислиш и да сакаш а годините не се важни .... Мислам да имав и 21 година и да имав дечко подолго време ама не го чувствував близок и немаше да имам секс ... Исто така и партнерот е важен како ке се постави спрема тебе ... На почетокот се чувстував како да сум изгубила несто големо и тешко ми беше .... А сеа не ми е тешко поради ништо друго освем тоа дека тој ке си иде да студира во странство за 3 месеци :(
   
 4. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  271
  Ги прочитав сите искуства,јас најмногу сум чекала од сите значи,на 22 години ја изгубив невиноста,со некој кого го сакав многу,според мене вреди да се чека некој кој ти значи навистина многу...цело средно слушав само искуства на другарки и ме зезаа ко да сум последната девица :) но ич не ми е жал што го чекав вистинскиот човек...
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.286
  Допаѓања:
  50.020
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :up:
   
  На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  865
  епа очигледно јас го држам рекордот :) на 22 :) после 9 месечна врска. две ипол години сум во врска со истиот дечко. вредеше да се чека нормално :up:
  ја на 15, 16 не ни размислував на оваа тема...
   
  На Ana Chio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Секоја чест за тебе, newring86 :up: :clap:
   
 8. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  се чуствуам напалено оваа вечер :twisted: .... одвај чекам да ми пукне хименот се надевам дека нема да ме боли многу :) Го чекам тој посебен момент.... имма малку страв но многу љубов! <3
   
 9. an.na

  an.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Кога е најдобар период за првото сексуално искуство?

  ме интересира кога е најубав период за првиот секс на девојка..и каде?
  сакам да пробам но ми е страв ... помагајте ве молам =/
   
 10. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Никој не може да ти каже кога е вистинското време за секс. Тоа е индивидуално и различно кај секоја девојка. Ако се чувствуваш спремна, сакаш да го направиш тоа со дечкото што го сакаш и свесна си за одговорноста што ја превземаш понатака во својот живот(можност за бременост и сексуално преносливи болести) тогаш ок. А,ако само сакаш да пробаш, немој. Откако ќе се случи нема враќање назад, нема каење. Сепак според мене,подобро е да се започне со сексуални односи по полнолетство. Како и да е, добро размисли за се пред да се одлучиш :!: :!: :!: И ако решиш да го направиш тоа задолжително користи заштита. Среќно... ;)
   
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  81
  Нај убавиот период за да го имаш првиот сексуален однос сама ќе осетиш кога ќе дојде,ако си со дечко што го сакаш и што те сака,и ако си сигурна дека тоа сакаш да биде со него,направи го тоа зависи само од тебе дали сакаш или не,и се сложувам со glow добро размисли пред тоа затоа што нема враќање,а за тие работи не се брза ќе си дојде кога треба,да не биде само љубопитство и да ти биде страв,треба да си спремна за да се препуштиш на тој момент,и стварно обавезно заштита ;)
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.231
  Допаѓања:
  78.950
  Пол:
  Женски
  na 19 godini , posle 1 ipol mesecna vrska :)
   
 13. celebrity

  celebrity Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  0
  jas ja izgubiv mojata nevinost malku pred 18 godini. i pak mislam deka be6e rano. a i treba da se vnimava komu se dava taa privilegija, a ne posle da ti vika deka ke mu bilo seedno dali ti bil prv ili ne...
   
 14. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Најдобар период нема, да речеш 18, 20 во брак...Јас мислам дека најбитно е да се чувствуваш спремна да го направиш тоа и да постојат чувства спрема дечкоти. Од љубопитсво ако го направиш тоа мислам дека нема да биде добро како што очекуваш зашто ке биде без емоции. Во никој случај немој да дозволиш дечко ти да те уценува со тоа или секс или ке раскинеме зашто тогаш уште повеќе ке се каеш. И да немој без заштита иако сум слушнала дека велат дека прв пат било подобро без кондом ама јас не верувам во тоа затоа што и тогаш можеш да фатиш некоја инфекција или да останеш бремена. позз
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  najdobar period e togas koga ti ke pocuvstvuvas deka sakas da go iskusis tvoeto prvo sexualno iskustvo..no po moe mislenje..nad 19 god.
   
 16. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  и јас се согласувам дека најдобро е со заштита,а за пероид незнам како да ти кажам.се во свое време.јас досега не сум имала односи а имам 17години,но познавам девојчиња кој уште од 15години имаат односи,што мислам дека тоа не е убаво,бидејќи тие се во години кога не размислуваат т.е !„летаат со умот“ и прават секакви глупости.поздрав и мој совет е да не се оптеретувас со тоа туку едноставно остави само по себе да се случи со личност која го заслужуа тоа. :)
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.493
  KХМ! Имаш 16 години. Занимавај се сега со друг спорт а не со секс. После 18тата мисли на тоа.
  Извини вака директно..
   
  На kokence му/ѝ се допаѓа ова.
 18. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  Posle 19. Jas do 18 ne mi bese se jasno so seksot, mozebi i sega na 22 da ne mi e. Posto slabo iskustvo, etpen slabo. :D
   
 19. an.na

  an.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  ахмм фала на сите... :)
   
 20. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  44
  18год и 3 месеци и не мислам дека ми беше рано :)