babylove овошни кашички

На колку години ја изгубивте невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од Braveheart, 31 јануари 2010.

 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  9.134
  Пол:
  Женски
  На 17 години 10 месеца и 7 дена... после 2 и нешто месеци врска со дечко постар 6ипол години... сега имам 20ка и уште сме заедно :)
   
 2. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Jas zapochnav so analen seks nekolku pati. A nevinosta ja izgubiv na 17 godini. Prviot pat ne beshe neshto naj naj, ama sega e TOP. Edvaj chekam do naredniot pat :lol:
   
 3. ilove

  ilove Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас невиноста ја изгубив на 20 години, и стварно се каам, не за годините туку за личноста. Се се случи спонтано. Се гледав со едно момче скоро 2 години и премногу го сакав и сеуште го сакам и се гледам со него....Ама имаше еден период се немавме видено скоро месец и во меѓувреме почнав да се гледам со друго дете и ете се случи и тоа на второто гледање....незнам шо си мислев во моментот на тој шо го сакам неможев да му се предадам му се предадов на сосем трета личност.....и се случи шо се случи.....дојде ден да излезам со ,,саканиот,, и му се предадов чуството беше прекрасно исто како да сум била првпат со некој, но реалноста беше поинаква тој си мислеше дека ми е прв и ко виде дека не е така се разочара од мене, си мислеше дека го лажев 2 години ама неможев да му објаснам се како беше ми беше срам едноставно и остана така до ден денeс....дека сум ЛАжга :?
   
 4. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  28
  mislam deka procitav uste eden post kade so pisuvase 22........
  ...........kaj mene bese na 22 i 2-3 meseci
  ...kako i da e toa bese na godisninata od naseto idenje...i ne se kajam bese prekrasno........ :D
   
 5. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  28
  ....isko ko da zboram jas znaci....
   
 6. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Jas nevinosta ja izgubiv na 17.5 god so decko mi so koj sme zaedno vece 4 godini i prekrasno ni e :)))
   
 7. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
  На 17 години со дечкото со кого тогаш направивме 2 години заедно и по една година после тоа се скаравме :( ;( :( и се разбира дека не се каам бидејќи го сакав и сеуште го сакам иако помина веќе пола година одкако не сме заедно јас сеуште не сум имала односи со друг. :(
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Јас невиноста ја изгубив на 22 години со дечкото со којшто сум сега.Ми беше преубаво.
   
 9. m.dejzi

  m.dejzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  зависи од дечкото, јас имам 15 г. се скинав пред 7 месеци имаме редовно односи неделно неколку пати и воопшто не се каам, го сакам премногу и знам дека нема да ме повреди одевме само два месеци и му дадов, дека сватив дека тој е тој со којшто сакам да поминам години заедно со него, знам дека се би дал за мене а го докажал тоа преку многу ствари затоа што иако не сме ни година заедно ни се десија многу пробломи со околината, дури и неможевме да се гледаме еден краток период ама сега пак сме заедно и никој неможе да не раздели, љубовта е посилна од се, така да ако си сигурна во него и ако не покажал ниеден знак да те натера да посумњаш дека не те сака, и за тоа се што се направил за тебе сакаш да му дадеш се што имаш, и ако мислиш дека е најголемото златце и срцуш на светот, нема да се каеш... јас имав и проблеми со другарките заради него бевме и скарани еден период ама сега сватија дека не се у право и пак сме смирени и заедно сме цело време (другарките се караш цело време и пак се смируваш со нив, а со дечкото нема така, еднаш да го изгубиш таа грешка и пак да се смирите ќе се памти цел живот) ;)
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.217
  Допаѓања:
  78.857
  Пол:
  Женски
  Za prviot seks najdobro e da ste podgotveni , no spored mene od 18 pa nagore bidejki zenskoto telo e po spremno i razvieno :)
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  se slozuvam,18 nagore e najubavo,ako e porano ne si dovolno zrel,ne mozes da ocenis dali e pravilno, pagjas lesno pod vlijanija i slicno.
   
 12. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  11
  Jas nevinosta ja izgubiv na 16 god i 363 dena :D odnosno dva dena pred da napolnam 17 godini i toa na odmor so decko koj go znev samo osum dena ,ama toa bea najubavi momenti mislam zasto se se sluci spontano bez da me prisiluva,da kazam ne bese sjajno ili prekrasno jas premnogu bev isplasena i premnogu se stegav i me bolese mnogu ama sepak on bese nezen so mene zasto svati deka mi e prv,ama posle toa od koga mi se oladija bubackite vo glava se kaev za toa sto go napraviv i den denes se kaam :?
   
 13. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  98
  Интересни искуства, богами. Јас прв пат имав секс на 19 години и 1 месец, со мојот прв дечко. Пред него сум имала само 3 мувачи, па немало прилика некој од нив да се докаже како достоен кандидат, по сите прописи, за такво нешто. Јас се сметам за прилично страствена личност и да се појавеше некој и порано, што ќе го сакам и што ќе заслужува да го направам тоа со него-најверојатно и ќе се случеше. Моите другарки во средно, барем повеќето, одамна ја имаа загубено невиноста, имаше и такви случаи во 8-мо одделение :? (што ич не ми се свиѓаше) Од останатите почнав да се фрустрирам и мислев дека никогаш нема да се најде некој што ќе ме сака и што ќе го сакам и јас, зашто сум стварно тешка личност, а бев и затворена. Ама на факултет се запознав со мојот сегашен дечко, беше страсно и имаше љубов од самиот почеток и еден ден спонтано си дојде. Прилично многу ме болеше, иако беше премногу нежен и внимателен и отсекогаш ми било преубаво со него. До ден денес уживаме во сексот до максимум и ни е закон! Мислам дека оптимална возраст е после 17 години, од биолошки аспект, ама да имав прилика-немаше да чекам до толку касно (19), зашто све поише страв ми стануваше. :D
   
  На icegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  98
  Инаку, се знаевме нешто помалку од година дена, а се деси после 4 месеци откако се фативме.
   
 15. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  98
  Според мене во најлош можен случај после 16 години, а инаку подобро после 17, зашто сметам дека тоа е некоја оптимална биолошка возраст за започнување на сексуални односи. Ама најбитно е кога ќе бидеш психички спремна за такво нешто. Од друга страна, не е убаво и премногу да се чека, затоа што после се ствараат некои стравови кои многу пречат. Со еден збор-кога све ќе биде на свое место. :)
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Според мене, најдобар период е од 18 години па нагоре.
   
 17. tase

  tase Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  razmislete pred da napravite takvo nesto.imav decko....go napraviv toa zatoa sto go sakav premnogu....a sega ne sme zaedno....koga vide deka mu sum prva pocna mn....da mi ljubomori za sve nikade ne smeese da odam bez toj da znae ednaska izlegov bes toj da znae i mi dade kazna 5 vikendi da ne izzleguvam.so maski da ne se pozdravuvam....carsija na ne sum odela so drug....sekogas mi vikase nemoj da razberam deka me imas iznevereno....razmislete ubavo deka nema vrajkanje nazat ;(
   
 18. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  688
  Ти даде казна 5 викенди да не излегуваш??? Он ти даде казна??? Се надевам искрено дека повеќе не си со него...
   
  На bootie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tase

  tase Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  dada toj mi dade kazna...od ko vide deka mu so prva mn...mi ljubomorese ljubomora preterano nikade ne smev da odam bez toj da znae....sega ne sme zaedno.....ali sega krivo mi e za sve ama toa e ;(
   
 20. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  865
  bas fino sto ne si so nego-nemoj da se obvinuvas samata.toa vise pominalo.nema nazad. samo tvojot primer neka bide malku poucen za devojcevo sto ja otvori temava. ja iskreno citam pogore na 15 godini devojce sigurno deka toe e ljubovta na nejziniot zivot, neznam nemalo bolji, se pravel za nea...... i vakva sum :o :o :o za da na 15 si sigurna u takvo nesto znaci deka pozadi sebe imas barem najmalku dve-tri losi vrski od koi si naucila sto sakas ti od partnerot. toa bi znacelo deka si pocnala so deckovci na 12,13 godini :o ???