babylove овошни кашички

На колку години ја изгубивте невиноста?

Дискусија во 'Секс' започната од Braveheart, 31 јануари 2010.

 1. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  171
  I jas bas za toa se cudev na 15 godini tolku srekna,seksualno aktivna i se :worried:hock: Spored mene najdobro e koga ti ke se cuvstvuvas spremna,jas imam 16 god i mislam deka barem uste dve godini nema da imam sex,no ke vidime ne znaes sto ti nosi zivotot ;)
   
 2. tase

  tase Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  imam 17 godini greska mi e ko se prijavuvaf....sekogas bev protiv toa....ama vo momentot izgubena bev
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  865
  neznam devojki...ja na 15,16,17 godini ne razmisluvav za sex. ne sum od onie devojki oi dramatiziraat nenzma kolku se zaljubeni, kako nemozat bez nekogo neznama sto neznam kako. ne deka ne sum bila zaljubena na 17.sum bila. ama ima eden biten faktor vo mojot zivot: ja porasnav so masko drustvo. ja porasnav so muabeti: ja legnav sinojka, ona srekna misli ja sakam, ke i se javam vecer ako mi se prisaka, tri meseci ne mi dava ama ke padne koga i da e i takvi stvari...generalno site maski gore dole-se razbira ima isklucoci se isti so devojki koi ne im znacat. ja sekogas se stavav u obratna ituacija. koga nekoj ke mi kazese te sakam na 17 mene mi bese....fuj da....sigurno...a kako si go dokazal toa.... :?: ili mi vika decko na 18...aj ke ideme kaj mene sma sum , ke si gledame film...i mene mi s emota u glava-ok-ke gledame film...ama ova sma sum sto treba da znaci....? taka da ja bev kucka so bivsite deckovci :D i ne mi e krivo. ja nevinost izgubiv na 22 posle 9 mesecna vrska so decko so koj sum seuste ( dve ipol godini ). i na pocetokot so nego bev ''odvratna'' ama on se potrudi da mi go smeni mislenjeto za masko-zenskite odnosi ;)

  taka da devojki...bez brzanje...ima vreme za se ;)
   
  На Tanjamm и ive.ive им се допаѓа ова.
 4. andrijances

  andrijances Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  На 20 години и 11 месеци,после година и 4 месеци од нашата врска,ја изгубив невиноста и за еден месец се земавме.

  Мое мислење е дека не треба прерано да се стапува во сексуален однос и да се внимава со кого се прави тоа.
   
 5. gitara

  gitara Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  :D jas nevinosta ja izgubiv na 18 i mislam deka taa vozrast e naj i normalno deka nema kaenje posle toa a posebno ako e so onoj sto najmnogu go sakas :D
   
 6. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  45
  prikaznata ni e potpolno ista,samo sega imam veke 28 godini ,icekam da bide posledniot toj vistinskiot........ i si mislam.....ebate principite
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  :lol: ..a be principi..jas ako e za toa mozam i da gi prekrsam...ama nekako ne osekam sega deka treba da gi redam uste 2,3,4...koja smisla ima vo kvantitetot?! :) mi treba eden ama kvaliteten :D ..i veke i dr raboti mi se vo prednost..na ovie godini :roll:
   
 8. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  688
  на 19 години... ;)
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Најдобра возраст - тоа е индивидуално. Јас ја загубив на 16ипол години. Не се каам и сеуште сум со дечкото :)
   
 10. Barbie.Girl

  Barbie.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Јас на 18 :) и сеуште сум со истиот дечко :)
   
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  231
  jas na 17 i pol posle dve godisna vrska i seuste sum so istiot decko i se nadevam ke bideme do kraj zaedno :D
   
 12. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  70
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.833
  Пол:
  Женски
  ^^^Имаш 25, а на 26 си изгубила невиност????? :roll:
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  271
  na 16 i pol, rano ama se sluci neocekuvano :roll:
   
 15. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  70
  tie godini u profilot ne se tocni oti pri registriranje klikav odednas se
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  На 18 и пол :clap: :lol:
   
 17. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  На 17 години, 9 месеци и 9 дена :)
   
 18. peperutka100

  peperutka100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  0
  На 17 и пол ... не се каам за тоа, битно е како ке се осетиш во моментот, а не на сила да го направиш тоа. Многу си го сакам :lol:
   
 19. Diona

  Diona Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ме потсети на себе со пишаново и морав да искоментирам. :D Мене тоа ми се случи на 19, исто со 6 години постар дечко и исто така без никакви чувства, нежности или муабети во врска со тоа што се случува. Јас сеуште се обвинувам себе што дозволив првиот пат да ми биде таков и со човек кој незнаеше да направи да се чувствувам убаво и опуштено. Во тој период сите зборуваа за секс, сите другарки веќе го имаа направено тоа и јас дури се срамев зошто сум сеуште невина. |( После тоа, кога веќе беше касно, сфатив колку сум била во заблуда. Врската траеше многу кратко, зошто иако немав такво искуство претходно, сепак веднаш сфатив дека не треба да биде така. Една година подоцна почнав врска со друг дечко, која траеше година и 6 месеци и во која се беше рамна линија, па дури и сексот. Ретко имав желба и го правев тоа како нешто што така треба да биде, а не нешто во кое двајцата треба да уживаме.
  Пред две години го запознав дечкото со кого сеуште сум и со кого планирам цел живот да останам. :inlove: Со него научив што навистина е сексот, колку може и треба да биде убав и дека најголемото уживање е кога гледаш дека го задоволуваш својот партнер, а тој ти го пружа истото. :)
  Во врска со "вистинските" години за започнување со секс, можам да кажам дека до 18 години на крај памет не ми паѓало да имам секс со некого. Тоа секако е индивидуално, важно е девојката навистина да го сака тоа и да биде сигурна дека сака да го направи со дечкото со кого е. Мој совет е само да не избрзувате, немојте да мислите дека ќе созреете и пораснете ако ја изгубите невиноста уште на 15 или па не дај Боже порано. :D Поголема е веројатноста дека подоцна ќе се покаете и ќе ви биде криво кога ќе сретнете некој кој навистина ќе го сакате и ќе сакате да не сте биле со никој пред него, а ќе треба да му кажете дека вашиот прв пат бил пред многу години, а од тогаш сте биле со многу други дечковци. :tmi: Иако можеби звучи конзервативно, сепак на машките многу им значи женската "чистота", самопочитувањето и почитувањето на сопственото тело. ;)
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Јас имав 18 годи и 11 месеци! сега имам 19 и 3 месеци! :)