1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На која возраст сте научиле да читате?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. isabella0312

  isabella0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  32
  Феминки пофалете се на колку години сте научиле да читате,јас на пример научив да читам нешто од нешто на 5 ипол години. :)
   
  На NewYorker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  По некој збор читкав на 5 години. А она вистинско, течно читав на 6 години :)
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Јас течно почнав да читам на 5 години. :D
   
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  На 5 години.
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Дома ја у4ев азбуката уште од 6 години,ама во школо тргнав во 7 ипол,скоро 8 и тогаш (тогаш по4нав прво одд)сум нау4ила мн убаво да 4итам. ;)
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Како бе на 5 години? Сега на 5 години не се тргнува на школо, веќе од 6, па така и јас тргнав тогаш. На 7 години читав, ама не течно, се плеткав, врткав, на памет нешто. Е веќе од 8 години па натака одлично читав, што се вика течно. :)
   
 7. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  8 годинки :)
   
 8. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Јас на 4 години, озбилно, и тоа течно. :!:
  Кога тргнав во школо сите тутуле - балиња само јас и уште едно девојче знаевме да читаме, и тоа она сецкаше. :D
  Абе, учен човек бе јас. 8)
   
 9. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  4 ипол..
   
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  На 4 научив и да читам и да пишувам.Како што викаат моите сум била темпераментно детенце. А на 6 години инаку трганв нашколо :lol:
   
 11. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  во прво оделение
  :)
   
 12. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Мислам дека на 6 годинки. Можно е да било малку порано, не сум сигурна. :)
   
 13. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Веќе на 5 години знаев течно да читам. Не знам што е толку чудно тоа. Јас, лично сум покажувала интерес за читање и пишување на 4 години, па мајка ми ме научи.
   
 14. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Дедо ми на 5 години ме научи да читам и читав доста течно. Веќе на 6 научив да читам и латиница,зошто поголемите братучеди знаеа па сакав и јас. :)
   
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Верувале или не на само 4 години.
  А латиница сум научила на 6 години. Абе Ајнштајн сум била бе :rofl:
   
  На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  на пет години...
   
 17. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  на 4 години :)
   
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Во забавиште (значи негде 5ипол. 6 годиники сум била) си читав ок и течно, но кога даваа филм на телевизија јас плачев дека буквите ми бегаа не успевав да ги дочитам до крај. Веќе во прво одделение успешно читав и од филм :lol:
   
 19. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Латиница 5 години,кирилица 7.
   
 20. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  108
  На 5 години.