1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој дел од телото не дозволувате никој да ве допре?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Osamena-Srna, 1 октомври 2014.

 1. Osamena-Srna

  Osamena-Srna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  107
  Дали постои некој дел од телото на кој не дозволувате ама баш никој да ве допре?
   
 2. mia993

  mia993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  139
  хохохо интересна тема.Под пазуви ужасно сум скокотлива :lol:
   
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  4.332
  Пол:
  Женски
  Под пазуви. :D Само некој нека проба да ме чепне таму, одма мавам. :D
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Папокот, уу ептен ми е језиво.
   
  На Ana Chio, sparklie, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  скоро никаде немам скокот но но сепак несакам да ме допира никој никаде и да напоменам имам скокот ако некој ме допре за г'з одма скокам и бегам
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Леле исто!! :worried:
  Кога се бориме со дечко ми, и кога ќе ме фати под него (шо е многу ретко, пошто и јас сум силна девојка, знам некои потези :muscle::D) одма со прстот ми го 'буше' папокот, абе како врескам, не дека боле, ама тоа ми е слаба точка, појезиво чувство амин - нема! :shake: Цела се виткам, и се ежам.
   
  На iloveyou29, senza.parole и mims-89 им се допаѓа ова.
 7. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  никаде не дозволувам:P
  таква сум по природа - алергична на допир (одма ме фаќа некој нервоза незнам зошто)8)
  косата е исклучок:lol:
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.230
  Допаѓања:
  139.229
  Пол:
  Женски
  Исто.
   
  На Ицолгудбејбе и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.570
  Допаѓања:
  75.857
  Пол:
  Женски
  Позади на врат до каде што почнува коса. Значи во состојба сум да убијам човек кога ќе ми го направат тоа. ]:):wasntme:
   
 10. Kala22

  Kala22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  481
  На стомакот каде што имам рана од операција незнам зошто ама ептен ми е езиво и непријатно чувството дури и сама кога ќе се допрам :?: За скокот да не збориме ептен сум скокотлива хаха
  И исто многу мразам некој да ме допира за коса :D
   
 11. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Не сум скокотлива и немам проблем со допирите. Но, најмногу ме нервира кога дечко ми ќе почне да ме гали по косата. Страшна нервоза ме фаќа во тој момент, се чувствувам како кученце. :)
   
 12. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.696
  Допаѓања:
  8.292
  Пол:
  Женски
  Не сум скокотлива, ама не дозволувам да ме допираат. Штом некој ме допре по лице, нога, стомак, што и да е, тепам.
   
 13. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.659
  Општо не сакам да ме допираат многу многу (germ freak), ама стапалата ми се слаба точка :worried: :punch:
  Мислам дека нема нешто појезиво од тоа некој да ми ги фаќа или по некоја случајност пипне со стапалото за моето, веднаш збеснувам. Особено таа комбинација стапало со стапало ми е убиствена.
   
  На Eli23 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  3.215
  Пол:
  Женски
  Ужасно ме нервира кога било која од другаркиве ќе ме фати за коса. Посебно во амфитеатар, и кога ќе се погоди една позади мене цело време ми ја допира косата, ми прави плетенки :^)
  и тоа на сред предавања, а и незгодно ми е кога ќе ме погледне професор.
  И кога и да да ја видам неа, пробувам да седнам подалеку, за да не ме закача :(
  Исто ме нервира кога другарка ке ме фати околу половина, стомак.

  Додека со дечко ми е сосема друга работа, не сум приметила до сега нешто посебно да ме нервира кога ќе ме допре за некој дел од телото :)
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.925
  Во око.
   
  На FotoLina3, Fitteen и Madam-A им се допаѓа ова.
 16. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  На стомакот леле сестра ми што ми прави хахха:D:D:D
   
 17. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.003
  страничен дел од ребра. Не знам зашто едноставно ми смета :^)
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Половината.
  Многу се скокоткам. Секогаш :D:lol:
   
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.333
  Папокот.
  Дури ни сама не се допирам таму. :doh:
   
 20. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.194
  Допаѓања:
  11.734
  Пол:
  Женски
  ^^Исто.