1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 18 август 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Јас сум на T-Mobile и не сум баш задоволна.
   
  На Tedi16 и stilas7 им се допаѓа ова.
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  Јас сум на one.Прилично сум задоволна.Редовно си добивам бонуси.Постојат бесплатни минути,од неодамна и бесплатни пораки,има интересни тарифи.Добро е сега засега...
   
 3. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  123
  на ВИП сум корисник 2 години и сум мн задоволна
   
  На Tedi16 и stilas7 им се допаѓа ова.
 4. flawless

  flawless Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  T-Ebale :P, на почетокот бев задоволна, последнава година или немам контрола за пораки, или ме поткрадуваат.
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Јас сум на T-Mobile .
   
 6. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Јас сум на One цели 6 години.И искрено тогаш го зедов бројот зашто цел кредит(500 ден) може да се става на една година.Цените за разговор отсекогаш беа повисоки во однос на T-Mobile ама никако не се решив да го сменам операторот зашто не сакав да го сменам бројот.Е сега во последно време понудија некоја пониска тарифа.И баш размислував за промена на оператор зашто нели сега бројот може да се задржи дури и со префиксот,ама кога разгледав се на се мислам дека припејд разговорите горе доле сега се скоро исти на сите оператори,така да останувам претплатник на One :)
   
 7. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  На T-Mobile сум веќе 5-6 години, прво бев на припејд, а сега сум на постпејд. И припејдот и постпејдот имаат добри и лоши страни, така што не можам да кажам дека повеќе ми се допаѓа да сум на постпејд или обратно. Последнава година не сум многу задоволна, затоа што многу крадат. Јас знам некогаш да претерам со разговорите, но не до толку-колку што тие ми наплатуваат. Но сепак нема да го сменам мобилниот оператор, ем поради бројот, ем поради дел од услугите што ги даваат.
   
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  5.822
  На ВИП сум веќе година и месец.На претпалта сум и не сум многу задоволна и сега мислам да купам број на Т-mobile,но прво нека истече договорот па да видам и тогаш што како ќе биде. :)
   
 9. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  и јас сум на one, ама може ли да ми кажеш како се добиваат тие бесплатни пораки блабла .. пораки се праќаат или како? од марс сум да ;) :$
   
 10. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Јас сум на вип и сум доста задоволна :)
   
  На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  749
  И јас исто сум од ONE ама и јас сум марсовка,така да би те замолила да ми кажиш во врска со бесплатните минути и пораките... :$ :)
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  ЈАС СУМ ВЕЌЕ 7 ГОДИНИ НА т-мобиле и напочетокот бев задоволна, во последниве неколку месеци ставрно претеруваат, некогаш ќе ти земат кредит нормално а некогаш може за 30 сек 30денари да ти отидат, слушам од другарки дека и на другите мобилни оператор не било баш се во најдобар ред.. никој не е задоволен од никој мобилен оператор, посебно ооние кои што се на пост пејд
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.503
  Допаѓања:
  195.478
  Пол:
  Женски
  На Т-Мобајл сум уште од самиот почеток, уште кога беше Мобимак - еве веќе некои 10 години го имам истиот број. Не се жалам, добро ми е, и онака го користам исклучиво за зборување, тука и таму по некоја порака, и не ми се гледа многу скапо. Не е совршен, но мене ми е добро вака, сега за сега. А гледам како е на ONE, исти се сите, сите крадат :D
   
 14. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  На T- mobile сум. Во тој фамилијарен пакет,за бесплатно зборување меѓу себе. На пост пејд сум. И не правам многу големи сметки,дека 50 денари имаме претплата,некаде до кај 300 денари сметка ми е стандард... :)
   
 15. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  ONE .. најдобро е ;)
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  На Т-мобиле и на ВИП. И на двата сум пост пејд и можам да кажам дека ВИП е мн поефтино, затоа што на Т-мобиле секогаш имам тродупло повисока сметка отколку на ВИП.
   
 17. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  И јас сум на ONE и јас би сакала да знам за бесплатните пораки,минути :D :*
   
 18. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
 19. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  и јас сум на one има бонуси и минути,но не знам дека има бесплатни пораки :^) мислам дека нема тоа беше многу одамна
   
 20. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  и јас сум на one, ама може ли да ми кажеш како се добиваат тие бесплатни пораки блабла .. пораки се праќаат или како? од марс сум да ;) :$[/quote]
  И јас исто сум од ONE ама и јас сум марсовка,така да би те замолила да ми кажиш во врска со бесплатните минути и пораките... :$ :)[/quote]

  И јас сум на ONE и јас би сакала да знам за бесплатните пораки,минути :D :*[/quote]
  Мислам дека тоа за пораките треба да се активира преку СМС,зема 99 денари и после цел месец имаш бесплатни 200 пораки,само не сум сигурна дали спрема сите мрежи