1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 18 август 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас сум на T-Mobile и не сум баш задоволна.
     
    На Tedi16 и stilas7 им се допаѓа ова.
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.799
    Пол:
    Женски
    Јас сум на one.Прилично сум задоволна.Редовно си добивам бонуси.Постојат бесплатни минути,од неодамна и бесплатни пораки,има интересни тарифи.Добро е сега засега...
     
  3. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    на ВИП сум корисник 2 години и сум мн задоволна
     
    На Tedi16 и stilas7 им се допаѓа ова.
  4. flawless

    flawless Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    T-Ebale :P, на почетокот бев задоволна, последнава година или немам контрола за пораки, или ме поткрадуваат.
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас сум на T-Mobile .
     
  6. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Јас сум на One цели 6 години.И искрено тогаш го зедов бројот зашто цел кредит(500 ден) може да се става на една година.Цените за разговор отсекогаш беа повисоки во однос на T-Mobile ама никако не се решив да го сменам операторот зашто не сакав да го сменам бројот.Е сега во последно време понудија некоја пониска тарифа.И баш размислував за промена на оператор зашто нели сега бројот може да се задржи дури и со префиксот,ама кога разгледав се на се мислам дека припејд разговорите горе доле сега се скоро исти на сите оператори,така да останувам претплатник на One :)
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    На T-Mobile сум веќе 5-6 години, прво бев на припејд, а сега сум на постпејд. И припејдот и постпејдот имаат добри и лоши страни, така што не можам да кажам дека повеќе ми се допаѓа да сум на постпејд или обратно. Последнава година не сум многу задоволна, затоа што многу крадат. Јас знам некогаш да претерам со разговорите, но не до толку-колку што тие ми наплатуваат. Но сепак нема да го сменам мобилниот оператор, ем поради бројот, ем поради дел од услугите што ги даваат.
     
  8. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    На ВИП сум веќе година и месец.На претпалта сум и не сум многу задоволна и сега мислам да купам број на Т-mobile,но прво нека истече договорот па да видам и тогаш што како ќе биде. :)
     
  9. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    и јас сум на one, ама може ли да ми кажеш како се добиваат тие бесплатни пораки блабла .. пораки се праќаат или како? од марс сум да ;) :$
     
  10. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Јас сум на вип и сум доста задоволна :)
     
    На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    И јас исто сум од ONE ама и јас сум марсовка,така да би те замолила да ми кажиш во врска со бесплатните минути и пораките... :$ :)
     
  12. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ЈАС СУМ ВЕЌЕ 7 ГОДИНИ НА т-мобиле и напочетокот бев задоволна, во последниве неколку месеци ставрно претеруваат, некогаш ќе ти земат кредит нормално а некогаш може за 30 сек 30денари да ти отидат, слушам од другарки дека и на другите мобилни оператор не било баш се во најдобар ред.. никој не е задоволен од никој мобилен оператор, посебно ооние кои што се на пост пејд
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.998
    Пол:
    Женски
    На Т-Мобајл сум уште од самиот почеток, уште кога беше Мобимак - еве веќе некои 10 години го имам истиот број. Не се жалам, добро ми е, и онака го користам исклучиво за зборување, тука и таму по некоја порака, и не ми се гледа многу скапо. Не е совршен, но мене ми е добро вака, сега за сега. А гледам како е на ONE, исти се сите, сите крадат :D
     
  14. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    На T- mobile сум. Во тој фамилијарен пакет,за бесплатно зборување меѓу себе. На пост пејд сум. И не правам многу големи сметки,дека 50 денари имаме претплата,некаде до кај 300 денари сметка ми е стандард... :)
     
  15. Kaliopi

    Kaliopi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    5
    ONE .. најдобро е ;)
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    На Т-мобиле и на ВИП. И на двата сум пост пејд и можам да кажам дека ВИП е мн поефтино, затоа што на Т-мобиле секогаш имам тродупло повисока сметка отколку на ВИП.
     
  17. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    И јас сум на ONE и јас би сакала да знам за бесплатните пораки,минути :D :*
     
  18. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
  19. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    и јас сум на one има бонуси и минути,но не знам дека има бесплатни пораки :^) мислам дека нема тоа беше многу одамна
     
  20. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    и јас сум на one, ама може ли да ми кажеш како се добиваат тие бесплатни пораки блабла .. пораки се праќаат или како? од марс сум да ;) :$[/quote]
    И јас исто сум од ONE ама и јас сум марсовка,така да би те замолила да ми кажиш во врска со бесплатните минути и пораките... :$ :)[/quote]

    И јас сум на ONE и јас би сакала да знам за бесплатните пораки,минути :D :*[/quote]
    Мислам дека тоа за пораките треба да се активира преку СМС,зема 99 денари и после цел месец имаш бесплатни 200 пораки,само не сум сигурна дали спрема сите мрежи