1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 18 август 2010.

  1. davidguettabestfan

    davidguettabestfan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    T-mobile ме нервира тоа што сум во припејд и ваучер од 100 ден.трае само 1 недела..Најчесто го трошам ама каде одат изгубените пари кога нема да ги потрошам?
    Сигурно ќе ми речите во следниот ваучер ,но не идат.. :@
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    И јас исто сум од ONE ама и јас сум марсовка,така да би те замолила да ми кажиш во врска со бесплатните минути и пораките... :$ :)[/quote]

    И јас сум на ONE и јас би сакала да знам за бесплатните пораки,минути :D :*[/quote]
    Мислам дека тоа за пораките треба да се активира преку СМС,зема 99 денари и после цел месец имаш бесплатни 200 пораки,само не сум сигурна дали спрема сите мрежи[/quote]

    Да да...за 99 денари 200 бесплатни пораки.На ова мислев дечки :Dж
    Инаку бесплатните минути се кон сите броеви на one.200 бесплатни минути кои траат една недела и коштаат околу 50-60 денари ми се чини.
     
  3. nate.k

    nate.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    8
    Jas sum na Vip ama nemam veke telefon...Go "udaviv" vo gradskiot bazen :D hhahahahahhahaa...Ama totalno ne vi go preporacuvam oti sekoj bozji den kradat po 10 den... :@
     
  4. bibuwe

    bibuwe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    хмсс... јас сум на Т-mobile и релативно сум задоволна али и не толку многу...
    ;)
     
  5. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Јас сум на ONE веќе 4 год . и прилично сум задоволна .РЕдовно на 1ви добивам бонус од 100 ден ,ама тоа не е ништо бидејќи секој ден ставам 100 ден кредит .Дечко ми не е од мојо град и се слушаме на секој 1 час :( Знаете ли некакви погодности за кон еден број ? :* :*
     
  6. techno.girl

    techno.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Т-Мобиле! не сум задоволна, ми се трошат одма минутите! :) :lol:
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    А како се активираат тоа пораките?Ајде багуфче причај :D
     
  8. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ја сум на ВИП имам број и на постпејд и на припејд и сум задоволна многу ,порано бев на Т-мобиле ама мене поише ми одговара на ВИП многу ми е поефтино :)
     
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас сум на ONE .. ама не сум баш задоволна , планирам да земам на вип број овие денови :) а од Т-мобиле одамна се откажав , имав број одамна ама не сум воопшто задоволна :)
     
  10. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    На VIP и сум навистина задоволна, ефтини им се разговорите и пораките се 2,5ден. :)
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Порано кога беше мобимак бев на него и неколку години на Т-мобајл, ама сега веќе година и пол скоро две сум на претплата на ВИП и задовола сум зошто на 4 броја вртам бесплатно.
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    На т-мобиле одкако знам дека имам мобилен. :D т.е. прво на мобимак, сега т-мобиле.. И задоволна сум. :)
     
  13. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Јас сум на T-mobile веќе 7 години, при пејд, тарифен модел Моби плус шема ( од кога е ставен не е сменет) :D Не знам каков е во споредба со другите оператори , но досега добро е , имам активирано 3 броеви во мојот круг и ја користам услугата 500 бесплатни минути месечно за 200 ден. :) :)
     
  14. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Na One. Pomizerna, poneorganizirana kompanija nema. Edvaj cekam da mi zavrsi dogovorto i da gi sutnam. T -Mobile se firma koja znae da si gi ceni korisnicite. Mozebi se poskapi ama ke si se vratam kaj niv popusto pravam eksukrzii so amateri vo telekomunikaciite.
     
  15. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    На T-mobile и на Vip. Едниот постпејд, другиот припејд, Од едниот вртам јас, на другиот ми вртат и така :) Задоволна сум и до двата ама поповолни цени имаат овие вториве !
     
  16. Isaak

    Isaak Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    45
    Значи нај компанија во Македонија што експлоатира е дефинитивно Т-Мобиле.Јас имам и на Т-Мобиле и на Вип сметка припејд.Вип каде каде се подобри цените и услугите наспроти Т-Мобиле,а Т Мобиле сеуште ги држи во шака најголем број од претплатниците дали дека овој народ се плаши од нешто ново или што е проблемот.Кога би се споредувало ТМобиле или Вип дефинитивно Вип.Значи еден денар минута да збориш со сите оператори,а бесплатно со Вип мислам подобро здравје боже :)
     
  17. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Na T-Mobile sum od koa za prv pat mi kupija mobilen.Ova ni e chetvrta godina na postpejd i tak-taka e.Na Vip[ e najeftino znam ama T-Mobile se profesionalci i se chuvstvuvam sigurna tamu :) I + all the cool people hang on there :D
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Веќе 4 и кусур години сум на Уан. И не планирам да го менувам, ама некако не ме бендисува.
    Дефинитивно се сложувам. 7денари порака бе?! :o Катастрофа. Поарно ќе се јавам. Исто ми се фаќа.
    Иначе и јас го активирав преска тоа со пораките. По секако 100 денари за три дена ќе ги потрошам, вака бар 100 денари, 200 пораки и раат сум.
    А гледам многу Вип го фалите. Точно е дека е ефтино, ама мрежата им е крш.
     
  19. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Јас прво бев неколку години бев на Мобимак т.е. Т-Мобајл,сега сум на Вип на при-пејд ,имам и при-пејд број и на ТМ ама на Вип сум повеќе,кога беа тие бесплатните пораки на Вип се крадеше на големо,мислам мрежата им е крш многу пати дома губам мрежа,или пак пратам порака земе пари и стигне статус а пораката воопшто не е пратена,а една од добрите работи е тоа што ставиш 100 денари и да не ги потрошиш 1 година си достапен,а на ТМ 100 денари траат само една недела :^)
     
  20. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Мене никогаш не ми се случило да изгубам мрежа на ВИП :^) Дури и во странство кога бев постојано си имав мрежа ,за разлика од Т-мобиле кога идев надвор од државава многу често неможеа некое време да ме добијат ,или пак јас неможев да вртам , а на ВИП годинава супер ми беше :)