1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 18 август 2010.

  1. PrettyWoman

    PrettyWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    VIP :)
    prviot broj mi bese od mobimak pa imav od cosmofon i ovoj sega mi e od vip i sum najzadovolna od ovoj operator
     
  2. emzzi

    emzzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Значит најјдефинитивно Т-Мобајл е најјскапо ама најјубо..:) Од ко памтам дека имам мобилен сум на Т-Мобајл и од таму имам и мобилни и се..Најјорганизирана и најјдобра компанија во Македонија и пошироко..:) Поздрав :*
     
  3. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    На ТМ бев 5 години и пред еден месец се префрлив на Вип бидејќи се стварно поефтини. Што се однесува до бројот, си го задржав од ТМ, се плаќа 200 ден за откажување, и после кога си на вип ти ги префрлаат како кредит, си го задржав бројот бидејќи како што кажа LaLy all the cool people hang on there :D ;)
     
  4. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Јас сум веќе 4 год на Т-Mobile но некако Vip нуди по поволни цени за разговори па размислувам да се префрлам таму..
     
  5. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    jas imam broevi od site tri operatori no kako i da e vip e najdobar sto se odnesuva do cenata na tarifite drugive se izgor so cenite kako da nemaat dusa zatoa i da vi kazam deka odkako go imam broijot na vip ne razmislivam dali treba da svrtam pa dali e na ovoj ili onoj operator itn ednostavno go zimas telefonot i se zaboravas so zborenje.
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    t-mobile, и сега за сега сум презадоволна, на претплата сум се убивам од зборење а сметката не е повисока од 500 денари, тарифата ми е иста кон сите оператори
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Претходно бев претплатник на T - Mobile, бидејки премногу крадат,само што ќе ставев кредит,парите одеднаш ми ги снемуваше,без разлика колкав е кредитот,сега сум на One на постпејд,сега за сега е добро,а за понатака незнам како ќе биде,бидејки тазе :D претплатник сум на оне :)
     
  8. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    бројот ми е од vip сега за сега :lol: добри се поефтино е од останативе за зборување пораки и сл. ама пак затоа за телефони и такви слични понуди не ме бендисват посебно на претплата не знам некако му немаат смисла, |( :!: а за тоа t-mobile се закон и имаат слични интересни понуди, па така да можеби пак ќе си се вратам на T-mobile :)
     
  9. mishovska

    mishovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Јас сум претплатник на Т-мобиле и ич не сум задоволна од операторот ама не мозам да го сменам оти дечкото исто користе број од Т-мобиле и не сака да го смене операторо за жива глава оти сите му го знаат стариот број :)
     
  10. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Јас сум на Т-Mobile aма сакам да се префрлам на Vip дека е поефтино. Овие првиве некако поткрадуваат ( пред 2 год. зедов уште еден број со 6оо ден. кредит на него, пред Нова Година имаше нешто акција и требаше до НГ да се потрошат. Арно ама јас не ги потрошив сите и на 5-6 дена пред НГ имав околу 300 ден. и ми ги зедоа, прашав во салонот на ТМ зошто така, ама џабе), се надевам со вториве ќе е поарно
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Дечки одамна ме прашавте за тоа како се активираат бесплатните пораки на one..Еве ќе ја цитирам пораката што ми стигна.

     
  12. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Вип и само бип.До пред месец ипол бев на one ама бидејќи бев на сметка многу ме крадеа,а сега за 500 ден месечно се убивам од зборење.Среќен е тој што кога ми ѕвони не е зафатено :D
     
  13. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    има за 69 ден 400 мин бесплатни кон еден број месечно јас имам наместено и супер ми е за сега. а иначе јас сум на one ама ептен крадат кога ке му текни ми тргат кредит. пред точно 10 дена ми тргнаа кредит од 80 ден. а тој ден не ни го кренав тел.. :@ и 31108392478023 пати се имам расправано имам молби пуштано ама џабе ич не се озбилни....
     
  14. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    На Т-Mobile за вработените и странките -А на ВИП приватно . :)
     
  15. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
  16. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Т-мобиле пост пејд и задоволна сум.
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Фала многу багуфче баш ќе пробам.Инаку мене ми нема стигнато вакива порака.Идиоти многу ме нервираат и се слагам со другите дека крадат и дека воопшто не се озбилни.
     
  18. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Јас сум на ONE и тоа на пост-пејд...Сега крајот на Октомври ми истекува договорот и нема да го продолжам.
    Воопшто не сум задоволна! :(
     
  19. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Јас сум на ТМ ,не знам дали можам истиот број да го префрлам на Вип иначе ако можам одма ќе се префрлам...Ич не сум задоволна веќе 3 пати ми крадат по 200 ден. :@ и ја имам активирано услугата 200 ден 500 минути,ќе зборам 30 минути и после "сум немала доволно кредит за следни повикувања" :@
     
  20. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    На VIP сум, постпејд и задоволна сум максимално од сето она што го нудат. :clap: