1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 18 август 2010.

  1. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Имам и од мобимак и од вип, мобимак го користам само за во кругот да зборам, а вип и во кругот е евтино за 250 денари 1000 мин, а и кон другите оператори не е толку скапо колку што е од мобимак.
     
  2. Street.chic

    Street.chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    24
  3. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Јас имам два броја, еден на Вип, и тој го користам, и уште еден на Т-Мобајл, затоа што мобилниот кој што го имав пред едно два месеци(Сега почива во мир), беше за со две картички, мислам можеше да фукнкционира и со една, ама ајде. :D
    Сега сум само на Вип-таа картичка ја користам, и ми стигнува ооооогроомна сметка, ама сега ја нема срцушката, па да ми реплицира што како, зошто. Ех..
     
  4. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Една од ретките што се жали на огромни сметки :lol:

    Не знам која тарифа ја имаш ама ако ти стигаат огромни сметки зашто не ја промениш тарифата и онака моментално е акцијата за пола месечна претплата, понудата е до средина ноември, а месечната претплата на половина ќе ти е додека ти трае договорот.
    Земи си или Vip Smart М или Vip Smart L.
    М е 590 ден стара претплата а сега е 295 денари, со 5,9 денари минута кон другите мрежи, кон ВИП скрос бесплатно.
    Или земи си Л 1.180 денари ти е стара претплата, новата 590 со 4,5 денари кон други мрежи и кон вип бесплатно.

    Ако и тогаш ти стигаат големи сметки оди во Т Мобиле :lol:
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Па бројов ми е од времето на диносаурусите :D на Мобимак, сега веќе Т-мобајл и искрено сум задоволна јас, немам критики. Имав број од Космофон на времето, ме разочараа, од вип со телефонов нели добив, ама го искористив кредитот и го баталив, не ми одговараше, плус сите мои околу имаат на т мобајл така да... :)
     
  7. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    претплатник сум на ONE и презадоволна сум
     
  8. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Имам 2 броја! Првиот ми е од на дедо Ное времето :lol: и е на t-mobile, а вториот скоро си го зедов од vip, да го користам кога ќе ме исклучат од t-mobile. :) :)
     
  9. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    T-Mobile
    Само што веќе подолго време размислувам да се префрлам на VIP бидејќи Т-Мобајл почнаа ептен да ме сатарат.
    Порано имав и COSMOFON број, но и од нив не бевме баш задоволни (имавме некој фемили пакет) па баталивме симовите цела фамилија =)
     
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Т мобајл
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.688
    Пол:
    Женски
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    На т-мобајл сум на сметка, а имам број на вип, за секој случај :) На вип е многу поевтино, па да ми истече на т-мобајл договорот ќе се префрлам на вип на сметка.
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас сум на Вип од неодамна и презадоволна сум. Се убивам од зборење и пишување пораки.Сум имала и на Т мобајл и на Оне број,ама не бев задоволна..на Вип е многу поевтино :)
     
  14. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    т-мобиле имам 8 години со картички
    а вип скоро година на сметка
     
  15. malecka.ta

    malecka.ta Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Вип :) и сум презадоволна. Посебно сега со бесплатниве минути се утепавме од зборење со другарками :rofl: :rofl:
     
  16. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Отсекогаш сум имала на t-mobile и воопшто не сум задоволна,сега пред месец дена си земав и на вип и искрено се убивам од зборење и тоа на другиве оператори што се,сега на t-mobile ставам кредит колку да не ми го исклучат :^)
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Веќе имам кажано дека сум на Оне (со поракиве 200 за 100 кон сите мрежи месечно ми е лудница), ама од скоро имам и бројче на Вип. Ми го дадоа на факс.
     
  18. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Вип постпејд сум и воопшто не сум задоволна.Колку крадат тоа е невероватно .Ми доаѓа 700 денари сметка а телефонот најчесто го користам за пораки ,ретко зборувам :@ .Да ми истече договорот конечно на припејд ке бидам ,постојано добиваш бонуси и добри понуди :!:
     
  19. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.425
    t-mobile и на претплата сум.. и задоволна сум.. не планирам во скоро време да ги менувам :)
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    4 години бев на т-мобиле ама сега од пред една година сум на вип..и да ви кажам исто ми доаѓа сметка, ама за инат си ојдов од т-мобиле :!: Мислам дека не е лошо да се распрашам за тарифите во вип сега што се новите, многу ги фалат :)