1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На кој од родителите сте се метнале?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Papillon.Papi, 12 ноември 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Ако темава е глупа или е дупла канта и клуч. :*

  Секој си е свој и уникатен на свој начин. Но, како што бабите и дедовците велат, сте се метнале на некој? :D
  Јас во очите сум на мајка ми, но во рамената на татко ми. :lol:
  И двајцата како мали биле слаби, па и јас сум штркче. :?:
  Имам јаболчници кога се смеам исто како татко ми. :$

  Па, вие што мислите за темава?
  На кој од родителите личите?
   
 2. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  На никој. :doh: Понекогаш си мислам дека ме посвоиле. :D
  ..може да се каже дека личам малку на мајка ми, а со татко ми допирна точка немаме. :D

  Можи сум на поштарот. :o :rofl:
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.033
  Пол:
  Женски
  Ми велат плукната сум на тато..пу,пу,пу на татко ти личиш! :P
  Па кога убаво ќе загледам во изгледот личам на тато,а со мама немам некои сличности... :^)
  хм... :?:
  инаку интересна ти е темата 8)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  :rofl: Ми го направи денот, извинете, ноќта.
  А, може си од комшијата? :geek:
   
  На Decapitated.Hanna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  6.708
  Пол:
  Женски
  На мајками по изглед,во карактер на никој :D
   
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.519
  Допаѓања:
  85.712
  Пол:
  Женски
  На татко ми сум целата , со мајка ми немаме ниту една допирна точка ама баш ништооо :D
  Сите ми викаат и да не те знаеме кога ќе те погледнеме целата си на татко ти :$
  Да точно е тоа , носот ми е цел на татко ми и фала богу шо не е како на мамичка :D устата ми е како неговата само мојата е малку поиспакната :) И карактерот ни е истии,кога ќе се каже едно тоа е нема предомислување си стоиме на нашиот збор, по малку тврдоглави :lol: Упорни ....
  Убаво ми е што личам на татко ми :wasntme:
   
 7. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Мешана сум :D
  Тенот и косата од татко ми а,пак очите и лицето на мајка ми :$ Инаку конституција на телото од татко ми :rofl:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Па сите ми викаат дека во лицето цела сум на мајка ми :D Ама карактерот од тато го наследив :D
   
 9. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  За физичкиот изглед, на татко ми. За карактерот, мешано.
  Сите ми велат дека сум цела на татко ми. Добро де, не е лошо тоа. Освен што е малку кога ќе се занесе во работа, не обраќа внимание на ништо, супер е.
   
 10. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.091
  Пол:
  Женски
  и на двајцата мешана салата
   
 11. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Во лице сум на татко ми целата....очите,носот...додека усните ми се исти како на мајка ми...а по карактер незнам на кого личам :)
   
 12. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Па физички,незнам баш,повеќе на мајка ми,мислам на конструкцијата на телото.Косата ми е од двајцата,и двајцата имаат така виткана,а карактерно,на татко ми сум. :)
   
 13. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
  Психички - на никој, физички - уште помалку. :wasntme:
   
  На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dimkovska123

  Dimkovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Физичкии на татко ми сум ама цела, целосно ништо не сум земала од мајка ми, освен забите и носот xD
  А и психички сум на татко ми, у тоа карактерот абе цела на него xD
   
 15. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  Физички на мајка ми, ама сега се повеќе се менувам и менувам. Порано очите на двете ни беа сини, сега моите се зелени, мајка ми има црна коса, јас светло кафена. Има уште луѓе кои викаат дека уште многу си личиме, copy-paste. :D
  Карактер, цел на татко ми и на фамилијата *****, и затоа секогаш се сложуваме, а не како со мајка ми секој ден да се карам.
  Кај сестра ми например е обратно. Физички е цела на татко ми, карактер на мајка ми и фамилијата *****. Си се нашле сите шкорпии. :geek:
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.968
  Пол:
  Женски
  Надворешен изглед Во лицето личам на мајка ми, а во поглед на висина, градба, телесна конституција сум како и сите други жени од потесното семејство на татко ми :D .

  Карактер Колку пати сум размислувала за ова и многу ми било чудно, што, не само јас, туку и сите како едно потесно семејство сме различни. Мајка ми е една приказна, татко ми друга, брат ми трета, а јас сосема четврта. Дали годините ќе покажат поинаку, можеби со тек на време ќе откријам нешто, но засега така ми се гледа работата.
   
 17. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Надворешно потсетувам на татко ми иако сум измешана многу.Не можеш да одредиш на кого.
  Ми велат на некоја прабаба сум личела т.е баба на татко ми.Можеби,не знам. :?:
  И карактерно сум плукната иста на татко ми.Така помалку забегувам,брза,личност која не може да седи во едно место,а сепак онака трпелива.Искрена,понекогаш многу таинствена и мистериозна личност.
  Личност која ја дава душата за другите само да бидат задоволни и без повредени чувства. :)
   
 18. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  На татко ми, и на баба ми (на татко ми мајка) многу личам...Со мајка ми немаме допирна точка (освен карактерот) :D
   
 19. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Физички на мајка ми повеќе
  а карактерно на татко ми :)
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Карактерно на татко ми, иначе многу си личам со тетка ми ( на татко ми сестра му ), а со мајка ми допирна точка немаме. 8)