На одмор сами или со поголемо друштво?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Spidy, 24 јуни 2012.

 1. Cvetcetoo55

  Cvetcetoo55 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Mi dozvoluvaat da odam sama,poso drugite od drustvoto se otkazaa a tamu ke se zapoznaam so drugi i tamu sum bezbedna ima vospitacki i takvi raboti..
   
  На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  25.478
  Пол:
  Женски
  Тогаш, оди. Јас помислив онака на одмор одиш,сама :D
   
 3. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Сам најубаво е.
   
  На mileystar, Youknow и piksooki им се допаѓа ова.
 4. Cvetcetoo55

  Cvetcetoo55 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ne,sama nikogas ne bi odila :) Vaka barem i mnogu drugi tamu ke zapoznaam.
   
  На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  39.900
  Пол:
  Женски
  Досега само сами имаме одено со дм, и многу убаво ни е. Но мислам дека убаво ќе си поминиме и ако одиме со уште еден пар на пример со некои со кои повеќе живееме и се разбираме.
  Со поголемо друштво од тоа не би, што повеќе луѓе толку повеќе различни интереси и тешко се излегува на крај.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  12.232
  Пол:
  Женски
  Сме биле и сами и со уште еден пар и поголемо друштво, поарно од сами ЗДРАВЈЕ.
  Лето одмор идеме сами обавезно да се одмориме од се и од сите. Е сега викенди до Охрид или пак некаде Бугарија, Белград, идеме со уште еден пар со нив ни е муабетот и си се дружиме, убаво поминуваме зошто реално ние сме прилагодливи луѓе, за 3-4дена можам да издржам со некого и да се договорам.
  За повеќето од тоа бев, и не би отишла никогаш повеќе.
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  5.533
  Пол:
  Женски
  Не сакам со повеќе луѓе, не сакам да правам компромиси кога се работи за ограничено време. Исклучиво со некој што горе долу има иста замисла за организација на време како јас, или сама, инаку не ми е одмор. :)
   
  На Herrera и Carolin. им се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.377
  Пол:
  Женски
  Па сами одете веке ако не сака да ги ферма другарите.
   
 9. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.377
  Пол:
  Женски
  Сакам само со дечко ми, другарки не бидејки само ке се влечам натаму наваму ке чекам едната да се истушира па другата а тоа обично трае 1 саат така да или со сестра или со дечко.
   
 10. Cvetcetoo55

  Cvetcetoo55 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  работата е што од дома не ни даваат сами да одеме,само јас и тој..
   
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  5.377
  Пол:
  Женски
  Епа оди со него и другарите де, и ке се запознаеш подобро со какви луѓе се друже. А и машко друштво е секогаш боље за се. :D
   
  На Cvetcetoo55 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. luckyblonde

  luckyblonde Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Дали има некој/а што има одено скрос сам/а на одмор?Имам одмор ама немам со кој да заминам некаде ми е страв да патувам сама а не ми се седи дома така две недели,така лани ми пропадна одморот зар пак сега;( ХЕЛП!!!