1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На одмор со мали деца

Дискусија во 'Дете' започната од ane.bella, 1 јули 2011.

  1. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.528
    Допаѓања:
    27.722
    Пол:
    Женски
    Септември може да ти биде и ладен во тој период за бањање. Другото е ок.
     
  2. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.528
    Допаѓања:
    27.722
    Пол:
    Женски
    Може да биде и ладно во тој период барем за бањање. Лани барем така беше.
    Ние бевме лани од 1 до 8 и беше ни таму ни ваму, наредната недела беше добра, а таа од 15 натаму сите што отидоа од пријатели се вратија неколку дена порано зашто ептен застудело.
    Јас би одела малку порано.
    Инаку перидот е секако добар за шетање.
     
  3. Crnizivot

    Crnizivot Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2016
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Незнаев каде да го поставам прашањево па најсоодветно мислам беше овде..На одмор сме малото е мирно но проблем имам со поголемата..Има 2год и 7месеци не сака никако да спие овде со плачење со викање пискање заспива..Незнам што е работава..Дали ке се навикне бидејки ни е втор ден или да си зберам алиштата и назад..Плаче не сакам таму сакам таму па сакам дома па не сакам..Дали некој имал сличен проблем и како се справувате..?
     
  4. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Ќе се навикне .. Пробај колку што можеш рутината да ви е како дома. Дал кажувате прикаски, песнички.. Земи ја во прегратка и малку занишкај ја.. Да се почувствува сигурно на тој нов терен. Јас кога одиме на одмор ја носам неговата омилена постелнина, прекриваче.. кога беше 7 месеци првиот и година и 7вториот одмор ја носев дури и дел од оградицата од креветчето, за да се чувствува како да е на своето креветче. Такви се малечките.. Тешко им е.. Ама со трпение, смиреност, ќе се навикне..
     
    На Crnizivot му/ѝ се допаѓа ова.
  5. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    И ние лани така се мачевме со заспивање, првите три дена се со плачење, врискање. Кога навечер се враќавме назад од шетање и велевме еве стигнавме дома уште малку, таа душичка викаше ова не е нашата дома. Ептен буквално си го сфати. Ама после тоа се навикна и си спиеше убаво. Сепак само прашуваше кога ќе сме се врателе дома.
     
    На Crnizivot му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Здарво ..дали сте биле на Тасос на одмор, препорака за со мло дете плажи без многу гужви ?

    Дали сте биле крај на август и колку е вистинит муабетот дека имало многу пчели крај на август и не било за со мало дете ?
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  7. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    Не сум била,ама колешка беше пред некоја година во јули и кажа дека да имало пчели ,уствари било кој период да идеш има пчели.Гужви сега гледам има многу,посебно од Срби е окупиран цел остров,иди на некоја од нивните страни на фб има многу смештаи.
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Моја колешка беше лани во август, на голден бич, и на плажа.ја укаса пчела. И јас баш лани ја прашував пошто сакавме да одиме. Многу пчели има островот бидејќи многу мед произведуваат. А многу е убав тасос...
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    На одмор со мали деца....тоа е умор а не одмор.:D:D8)8)
    Али за нив идеме:inlove:
     
    На marchi-cool, iloveyou29, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
  10. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Chrisi amoudia не знам дали точно го пишав, на голден бич до скала потамиа. Мирно голема убава плажа а на 15м пешки од гужвите во с.потамиа ако сакаш да прошеташ
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Најдовме сместувње баш на Скала Потамија. Се надевам на убаво.Фала на совет.Искрено едвај најдовме сместување и со пристапни цени.
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  12. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас тукушто се вратив од Тасос. Син ми е скоро 2 и пол, немав никаков проблем. Во Ламинарија бевме сместени. Со пчели не видов проблем, но има многу комарци и задолжително треба да се носи се за заштита од нив :)
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  13. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Мами сте биле ли во берово со два месечно бебе. Има ли каде да шетаме, какви се ноките, евентуално предлог за сместување да ми дадете?
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Во Берово ти е идеално за со мало дете.
    Моја топла препорака Апартмани Хестиа, имаат бев, прогуглај, види...
    Пред се-чисто е.
    Не е скапо сместувањето.
    Ќе се науживате во чист воздух
     
    На Филотеа, M&M, kankus и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Ноќите се ладни јас бев во јуни вечерта врнеше сабајлето луѓето има запалено оган ладно беше мислам 13 степени .во секој случај препорачувам
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Фала за советот :)
     
  17. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Мајки прв пат ќе го носиме син ми 17месеци на одмор во Грчка.И ми се оди и не ми се оди ептен ме фаќа страв искрено како ќе сме.Најмногу за јадењето како ќе е.Бидејќи сеуште сме повеќе на блендирна храна.Што да давам тие 4дена нешто полеко?Млеко не пие никакво и сок.Само вода.Дали пред да тргнеме сабајле да дадам Провен пробиотик?Незнам како ќе го поднесе и патувањето.4-5 дена ќе сме.
     
  18. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Можеш пробиотик неколку дена пред да тргнете, таму да даваш а и неколку дена кога ќе се вратите. Јас не форсирам храна кога патуваме. Му нудам тоа што сака банана, јогуртче, пудингче, кроасана ама и не ми јаде по пат, туку когс ќе стигнеме. Патуваме нели ноќе да одбегнеме топло, така да му иде да јаде како за доручек. 17 месеци веќе сигурно јадете разновидни јадења.. А ако сте само на блендирано и пссирано тогаш носи си го и блендерот. Прв пат бевме со поголемиот кога беше 8месеци. Од тогаш носам се со мене. Не експериментирај со храна, тие денови нека јаде веќе пробано. И моево не пие ни сок, млеко ретко.. Вода повеќе и тос е тоа.. Со добра мисла само и убав одмор
     
    На Love86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. џунџуле

    џунџуле Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    1.481
    Пол:
    Женски
    здраво
    Сакав да прашам се надевам на соодветно место. Дали некој бил на одмор во Платамона. Имаме одено во Неи Пори, но во Платамона ми рекоа дека плажата не е со песок, но имало поголема природа. Не знам, се мислиме??? Инаку да напоменам, значи зборуваме за одмор со мало дете, па ме интересира за вода, песок, галама, гужва на плажа и слично. За шетање навечер лесно ке се организиаме за нас возрасните :)
     
  20. Grungie

    Grungie Популарен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    2.165
    Платамона нема некои големи пространи плажи...ептен мало место е и во центалниот дел се мали тесни плажички со кафулиња како во мали заливчиња...Но доколку сте понастрана сместени можеби има... за разлика Неа Пори е 5 пати поголемо место а плажата нема споредба во Неа Пори е огромна и широка...
     
    На џунџуле му/ѝ се допаѓа ова.